Biuro Podróży Apolonia-Tour

Szeroki wybór ofert

Podróżuj

z nami

Ziemia Święta - Śladami Pana Jezusa

1 dzień: KRAKÓW – TEL AWIW – JAFFA – BETLEJEM

Zbiórka na lotnisku w Krakowie o godz. 04:00, odprawa biletowo – bagażowa, wylot do Tel Awiwu o godz. 06:10. Przylot do Tel Awiwu o godz. 10:45. Następnie przejazd do Jaffy – starożytnego portu nad Morzem Śródziemnym, gdzie podczas jednej ze swoich wędrówek ewangelizacyjnych zatrzymał się św. Piotr. Msza św., nawiedzenie kościoła św. Piotra. Przejazd do hotelu w Betlejem, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

2 dzień: AIN KAREM – YAD VASHEM – BETLEJEM

Po śniadaniu przejazd do Ain Karem Sanktuarium Nawiedzenia św. Elżbiety i narodzenia Jana Chrzciciela. Następnie zwiedzanie Yad Vashem – muzeum/pomnika poświęconego ofiarom zagłady podczas II Wojny Światowej.  Przejazd do Betlejem miejsca narodzenia Pana Jezusa: Bazylika Narodzenia Pańskiego, Grota św. Hieronima, Grota Mleczna, Pole Pasterzy. Powrót do hotelu na obiadokolacja, nocleg.

3 dzień: HAJFA – KANA GALILEJSKA – NAZARET

Po wczesnym śniadaniu przejazd do Hajfy – nawiedzenie Sanktuarium na Górze Karmel – Kościół Najświętszej Pani Karmelu – Bazylika, Grota Eliasza, panorama na Ogrody Bahajskie. W trakcie przejazdu krótki postój  w Cezarei Nadmorskiej przy starożytnym akwedukcie. Przejazd do Kany Galilejskiej – gdzie Jezus dokonał pierwszego cudu – przemiany wody  w wino podczas uczty weselnej. Nazaret – miejsce dzieciństwa Jezusa i wizyta w Kościele Zwiastowania oraz w Domu św. Józefa. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

4 dzień: GÓRA BŁOGOSŁAWIEŃSTW – KAFARNAUM – TABGHA – GÓRA TABOR – BETLEJEM

Po śniadaniu po jeziorze Galilejskim. Następnie przejazd na Górę Błogosławieństw  z kaplicą upamiętniającą Kazanie na Górze. Dalej do Kafarnaum: ruiny starożytnej synagogi i domu św. Piotra. Następnie Tabgha kościół upamiętniający cud rozmnożenia chleba i ryb, Kościół „Prymatu św. Piotra” na brzegu Kinneretu – miejsce namaszczenia Piotra na głowę Kościoła oraz cudownego połowu ryb. Wjazd specjalnymi taksówkami na Górę Tabor, gdzie Chrystus ukazał się w chwale razem z Mojżeszem i Eliaszem. Przejazd doliną Jordanu do hotelu w Betlejem, zakwaterowanie, późna obiadokolacja, nocleg. 

5 dzień: BETANIA – JERYCHO – MORZE MARTWE

Po śniadaniu przejazd do Betanii – Sanktuarium Łazarza, Marii i Marty. Następnie  przejazd do Jerycha – najstarszego miasta na świecie – Góra Kuszenia i Sykomora – drzewo Zacheusza, przejazd nad Jordan – odnowienie chrztu. Morze Martwe największa depresja na świeciekrótka kąpiel dla chętnych. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

6 dzień: JEROZOLIMA

Po śniadaniu przejazd na Górę Oliwną ze wspaniałym widokiem na Święte Miasto – miejsce  Wniebowstąpienia i kościół „Pater Noster – Ojcze Nasz”,  „ Dominus Flevit – Pan Zapłakał ”, następnie spacer w dół wzgórza do Ogrodów Getsemani i Bazyliki  Agonii – Wszystkich Narodów. Góra Syjon: Ściana Płaczu, Wieczernik, Tradycyjny Grób Króla Dawida, Kościół Zaśnięcia N.M. Panny, Kościół św. Piotra. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

 7 dzień: JEROZOLIMA – TEL AWIW – KRAKÓW

Po śniadaniu przejazd do Jerozolimy i zwiedzanie miasta: Kościół św. Anny i sadzawka Betesda, kaplica Biczowania i Włożenia Krzyża. Droga Krzyżowa, Bazylika Grobu Bożego, czas wolny. Następnie przejazd na lotnisko do Tel Awiwu, odprawa, wylot powrotny o godz. 20:30. Przylot do Krakowa/Balic o godz. 23:10. Zakończenie pielgrzymki.

kod termin cena
ZŚ/08
22.10 - 29.10.2023
2150 zł + 590 USD
ZŚ/09
08.11 - 14.11.2023
1980 zł + 580 USD
Formularz rezerwacyjny

  *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu realizowania względem mojej osoby marketingu bezpośredniego dotyczącego produktów i usług oferowanych przez Biuro Podróży APOLONIA TOUR zgodnie z art. 172 ustawy z dnia 16 lipca 2004r. Prawo telekomunikacyjne (Dz. U. z 2014 r. poz. 243 ze zm.) Wyrażona zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przez jej wycofaniem.

  Świadczenia: 

  Cena nie obejmuje: 

  Uwaga: 
  * program pielgrzymki jest ramowy
  * Organizator zastrzega sobie prawo zmiany kolejności zwiedzania w zależności od sytuacji zaistniałej podczas wyjazdu
  * Organizator nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany dokonane przez linie lotnicze. W przypadku zmiany godzin przelotów Organizator zastrzega sobie możliwość zmian w programie
  * paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu z pielgrzymki. Nie może zawierać między innymi pieczątek syryjskich, libańskich i libijskich
  * koszt pielgrzymki może ulec małej korekcie ze względu na niestabilny rynek paliw oraz niestabilną sytuację polityczną

  Obostrzenia związane z wjazdem do poszczególnych krajów (w związku z pandemią Covid-19) mogą ulec zmianie. Każdy kraj sam ustala warunki wjazdowe i musimy się do tych wymogów dostosować. Prosimy o śledzenie informacji na stronie rządowej https://www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych

  W przypadku konieczności wykonania testu/testów przed wyjazdem z Polski lub przy powrocie – jego/ich koszt i wykonanie leżą po stronie Uczestnika.

  Zmiana warunków wjazdowych nie stanowi podstawy do rezygnacji z wyjazdu.

  Zasady wjazdu do Izraela

  Data aktualizacji: 2022.05.20

  Termin obowiązywania obostrzeń: bez oznaczonego terminu

   Czego dotyczy ostatnia aktualizacja: zniesienie obowiązku testowania oraz kwarantanny dla podróżnych.

  Biuro Podróży Apolonia-Tour powstało, aby zapewnić Państwu komfort szerokiego wyboru ofert. Jesteśmy biurem działającym na rynku turystycznym od 2006 roku. Posiadamy zaświadczenie o wpisie do Rejestru Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych oraz gwarancję ubezpieczeniową. Zajmujemy się organizacją pielgrzymek, wycieczek objazdowych, wycieczek szkolnych oraz wyjazdów integracyjnych.

  +48 12 422 00 30

  +48 515 559 110

  info@apoloniatour.pl
  leszek@apoloniatour.pl