Biuro Podróży Apolonia-Tour

Szeroki wybór ofert

Podróżuj

z nami

Ziemia Święta z Jordanią

1 dzień: KRAKÓW – TEL AVIV
Zbiórka na lotnisku w Krakowie/Balicach, odprawa, następnie wylot do Tel Awiwu. Po przylocie do Izraela przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień: NAZARET – KANA GALILEJSKA – GÓRA TABOR
Śniadanie. Przejazd do Nazaretu – miejsca dzieciństwa Jezusa i wizyta w Kościele Zwiastowania oraz w Domu św. Józefa. Następnie przejazd do Kany Galilejskiej – gdzie Jezus dokonał pierwszego cudu – przemiany wody w wino podczas uczty weselnej, odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Następnie specjalnymi taksówkami wjazd na Górę Tabor, gdzie Chrystus ukazał się w chwale razem z Mojżeszem i Eliaszem. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień: GÓRA BŁOGOSŁAWIEŃSTW – TABGHA – AMMAN
Śniadanie. Przejazd na Górę Błogosławieństw z kaplicą upamiętniającą Kazanie na Górze. Następnie Tabgha – kościół upamiętniający cud rozmnożenia chleba i ryb, Kościół Prymatu św. Piotra. Dalej przejazd do Kafarnaum: synagoga, w której nauczał Jezus, rejs drewnianą łodzią po jeziorze. Przejazd na granicę jordańską Sheik Hussen. Obiadokolacja i nocleg w Ammanie.

4 dzień: JERASH – MADABA – PETRA
Śniadanie. Przejazd do Jerash – Pompei Bliskiego Wschodu. Ruin miasta, które do dziś zachwyca swoją odkopaną spod ziemi architekturą. Następnie Madaba – bizantyjska mozaika przedstawiająca mapę Ziemi Świętej, Górze Nebo – miejsce, z którego Mojżesz ujrzał Ziemię Obiecaną i miejsce jego śmierci, przejazd na południe kraju do Petry, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

5 dzień: PETRA – BETLEJEM
Śniadanie. Zwiedzanie Petry – “różowego miasta Nabatejczyków”: Skarbiec, Grobowce Królewskie, Wąwóz Siq – to tylko niektóre z wyjątkowych miejsc, które kryje w sobie skalne miasto. Następnie przejazd na granicę z Izraelem Allenby bridge. Przyjazd do hotelu w Betlejem, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

6 dzień: BETLEJEM – YAD VASHEM – EIN KAREM
Śniadanie. Przejazd do Betlejem – miejsce narodzenia Pana Jezusa: Pole Pasterzy, Bazylika Narodzenia Pańskiego, Grota Mleczna. Następnie przejazd do Yad Vashem – Muzeum Ofiar i Bohaterów Holokaustu. Kolejnym punktem będzie wizyta w Ein Karem – Sanktuarium Nawiedzenia św. Elżbiety i narodzenia Jana Chrzciciela. Nowa Jerozolima. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

7 dzień: BETANIA – JERYCHO – MORZE MARTWE – BETLEJEM
Śniadanie. Przejazd do Betanii – miejsca, w którym Jezus wskrzesił Łazarza, rzeka Jordan – miejsce chrztu Jezusa przez Jana Chrzciciela. Następnie przejazd do Jerycha – najstarszego i najniżej położonego miasta na świecie, Góra Kuszenia – gdzie Jezus pościł 40 dni. Kąpiel w Morzu Martwym. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

8 dzień: JEROZOLIMA
Śniadanie. Przejazd do Jerozolimy i zwiedzanie: Góra Oliwna – Kaplica Wniebowstąpienia, Kościół Ojcze Nasz, Dominus Flevit, Bazylika Konania i Ogrody Oliwne, Kościół św. Piotra in Galicantu; Syjon – grób Dawida, Wieczernik, Kościół Zaśnięcia Najświętszej Maryji Panny, Ściana Płaczu. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

9 dzień: JEROZOLIMA
Śniadanie. Przejazd do Jerozolimy – Stare Miasto: Kościół Świętej Anny, Droga Krzyżowa, Bazylika Grobu Pańskiego, Dzielnica Chrześcijańska, Ormiańska i Żydowska. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

10 dzień: BETLEJEM – TEL AVIV – KRAKÓW
Śniadanie. Przejazd na lotnisko do Tel Avivu, odprawa, wylot powrotny do kraju. Przylot do Krakowa/Balic. Zakończenie pielgrzymki.

kod termin cena
ZSJ/01
21.03 - 30.03.2023
1980 zł + 1100 USD
ZSJ/02
16.05 - 25.05.2023
1980 zł + 1100 USD
Formularz rezerwacyjny

  *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu realizowania względem mojej osoby marketingu bezpośredniego dotyczącego produktów i usług oferowanych przez Biuro Podróży APOLONIA TOUR zgodnie z art. 172 ustawy z dnia 16 lipca 2004r. Prawo telekomunikacyjne (Dz. U. z 2014 r. poz. 243 ze zm.) Wyrażona zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przez jej wycofaniem.

  Świadczenia: 
  Cena nie obejmuje: 

  Uwaga: 
  * program pielgrzymki jest ramowy
  * Organizator zastrzega sobie prawo zmiany kolejności zwiedzania w zależności od sytuacji zaistniałej podczas wyjazdu
  * Organizator nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany dokonane przez linie lotnicze. W przypadku zmiany
  godzin przelotów Organizator zastrzega sobie możliwość zmian w programie
  * paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu z pielgrzymki. Nie  może zawierać m.in.  pieczątek
  syryjskich, libańskich i libijskich !
  * poszt pielgrzymki może ulec małej korekcie ze względu na niestabilny rynek paliw oraz niestabilną sytuację polityczną

  Biuro Podróży Apolonia-Tour powstało, aby zapewnić Państwu komfort szerokiego wyboru ofert. Jesteśmy biurem działającym na rynku turystycznym od 2006 roku. Posiadamy zaświadczenie o wpisie do Rejestru Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych oraz gwarancję ubezpieczeniową. Zajmujemy się organizacją pielgrzymek, wycieczek objazdowych, wycieczek szkolnych oraz wyjazdów integracyjnych.

  +48 12 422 00 30

  +48 515 559 110

  info@apoloniatour.pl
  leszek@apoloniatour.pl