Biuro Podróży Apolonia-Tour

Szeroki wybór ofert

Podróżuj

z nami

FATIMA - Szlakiem Maryjnym

1 dzień – spotkanie z pilotem na lotnisku w Krakowie o godz. 05:20, odprawa, wylot o godz. 07:20. Przylot do Sewilli na godz. 13:00. Przejazd do centrum  stolicy andaluzyjskiego folkloru flamenco. Spacer po mieście:  pałac Alkazar, Katedra Najświętszej  Marii Panny, Plac Hiszpański, Bazylika La Macarena. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień – po śniadaniu przejazd na Przylądek Św. Wincentego, najbardziej wysunięty na południowy zachód skrawek Europy. Postój w Sagres, przy plaży Praia do Telheiro na punkcie widokowym oraz przy Twierdzy, gdzie za sprawą Henryka Żeglarza powstała szkoła  kartografii i astronomii, uważana za pierwszą akademię morską na świecie. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień – po śniadaniu przejazd do Lizbony i zwiedzanie stolicy Portugalii w formie spaceru: kościół św. Antoniego zwanego Padewskim, Katedra, wzgórze i ruiny zamku św. Jerzego, klasztor Hieronimitów, wieża Belem. Przejazd do hotelu w Fatimie, zakwaterowanie, obiadokolacja, udział w nabożeństwie wieczornym i procesji, nocleg.

4 dzień – po śniadaniu całodzienny pobyt w Fatimie: zwiedzanie Bazyliki, czas wolny na modlitwę w Kaplicy Objawień ze słynną figurką Fatimskiej Madonny, Droga Krzyżowa i zwiedzanie rodzinnej wioski Hiacynty, siostry Łucji i Franciszka – Adjustrel. Po obiadokolacji udział w nabożeństwie wieczornym i procesji. Powrót na nocleg.

5 dzień  –   po   śniadaniu   przejazd    do Batalha miasteczka znanego z Klasztoru Santa  Maria da Vitoria, arcydzieła portugalskiego gotyku ze wspaniałymi witrażami. Następnie przejazd do Alcobaca i zwiedzanie: klasztoru Santa Maria wpisanego na listę UNESCO z gotyckimi grobowcami króla Pedro I i Ines de Castro – bohaterów najsłynniejszej historii miłosnej Portugalii oraz Salę Królów z posągami wszystkich władców Portugalii. Przejazd do Nazare, dawnej uroczej wioski rybackiej oraz starego Sanktuarium Maryjnego, dziś najbardziej znanego kurortu w tej części wybrzeża. Powrót do Fatimy, obiadokolacja, udział w nabożeństwie wieczornym, nocleg.

6 dzień – po śniadaniu przyjazd do Santarem, pięknego miasteczka, w którym miał miejsce cud eucharystyczny. Po południu wyjazd nad Atlantyk do Obidos – spacer po pięknym starym portugalskim mieście otoczonym XIV-wiecznymi murami obronnymi. Powrót do hotelu obiadokolacja, udział w różańcu i procesji ze świecami, nocleg.

7 dzień – po śniadaniu przejazd do Salamanki i zwiedzanie miasta: Katedra, Uniwersytet, Rua Mayor i Plaza Mayor. Wieczorem przejazd do hotelu w okolice Madrytu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

8 dzień – po śniadaniu przejazd do Madrytu – spacer po mieście: Plac Hiszpański z pomnikiem Cervantesa, Puerta del Sol – plac, gdzie znajduje się punkt wyznaczający sam środek Hiszpanii, Pałac Królewski – symbol hiszpańskiej monarchii wraz ze wspaniałymi XIX-wiecznymi ogrodami; katedra Almudena – poświęcona w 1993 r. przez papieża Jana Pawła II, miejsce ślubu obecnego następcy tronu. Następnie przejazd na lotnisko odprawa, wylot o godz. 18:20. Przylot do Krakowa na godz. 23:20. Zakończenie pielgrzymki.

kod termin cena
PO/04
25.06 - 02.07.2024
2150 zł + 680 Euro
Formularz rezerwacyjny

  *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu realizowania względem mojej osoby marketingu bezpośredniego dotyczącego produktów i usług oferowanych przez Biuro Podróży APOLONIA TOUR zgodnie z art. 172 ustawy z dnia 16 lipca 2004r. Prawo telekomunikacyjne (Dz. U. z 2014 r. poz. 243 ze zm.) Wyrażona zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przez jej wycofaniem.

  Świadczenia: 
  Cena nie obejmuje: 

  Uwaga: 
  – program pielgrzymki jest ramowy
  – Organizator zastrzega sobie prawo zmiany kolejności zwiedzania w zależności od sytuacji zaistniałej podczas wyjazdu
  – Organizator nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany dokonane przez linie lotnicze. W przypadku zmiany
  godzin przelotów Organizator zastrzega sobie możliwość zmian w programie
  – pilot nie oprowadza po wnętrzach obiektów
  – prosimy o zabranie ważnego dokumentu tożsamości
  – koszt pielgrzymki może ulec małej korekcie ze względu na niestabilny rynek paliw oraz niestabilną sytuację
  polityczną

  Biuro Podróży Apolonia-Tour powstało, aby zapewnić Państwu komfort szerokiego wyboru ofert. Jesteśmy biurem działającym na rynku turystycznym od 2006 roku. Posiadamy zaświadczenie o wpisie do Rejestru Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych oraz gwarancję ubezpieczeniową. Zajmujemy się organizacją pielgrzymek, wycieczek objazdowych, wycieczek szkolnych oraz wyjazdów integracyjnych.

  +48 12 422 00 30

  +48 515 559 110

  info@apoloniatour.pl
  leszek@apoloniatour.pl