Biuro Podróży Apolonia-Tour

Szeroki wybór ofert

Podróżuj

z nami

Grecja - śladami św. Pawła Apostoła

Ateny - Mykeny - Epidauros - Nafplio - Starożytny Korynt
Filippi - Kavala - Saloniki - Meteory - Delfy - Ateny

1 dzień – zbiórka na lotnisku w Krakowie/Balicach lub Katowicach/Pyrzowicach godz. 06:10, odprawa, odlot. Lądowanie na lotnisku w Atenach . Następnie przejazd do hotelu, zakwaterowanie, czas wolny na wypoczynek nad morzem, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień – po śniadaniu całodniowe zwiedzanie Aten: Akropol ze słynną świątynią Ateny (Partenon), Areopag (miejsce spotkania św. Pawła z uczonymi ateńskimi), świątynie bizantyjskie, Parlament ze zmianą warty, spacer po dzielnicy Plaka, stary stadion olimpijski. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień – po śniadaniu przejazd i zwiedzanie Argolidy: Mykeny – jedno z najważniejszych miejsc dla naszej kultury, zwiedzanie ruin pałacu królewskiego oraz Skarbca Atruszy zwanego Grobem Agamemnona. Epidauros z doskonale zachowanym teatrem antycznym. Weneckie Nafplio z cytadelami i fortami, spacer po starówce. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

4 dzień – po śniadaniu przejazd do Koryntu i zwiedzanie ruin starożytnego Koryntu (Agora, na której przemawiał św. Paweł, świątynia Apolla i studnia Peirene). Msza św. Następnie przejazd w kierunku Riwiery Olimpijskiej, po drodze zwiedzanie miejsca słynnej bitwy pod Termopilami. Wieczorem przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

5 dzień – po śniadaniu przejazd do Filippi – najważniejszego miasta Filipa II, gdzie św. Paweł założył pierwszą gminę chrześcijańską w Europie, udamy się także do miejsca chrztu św. Lidii- pierwszej chrześcijanki w Europie, która sakrament otrzymała od św. Pawła. Przejazd do Amfipoli – antycznego miasta założonego przez Ateńczyków słynącego z cudownych mozaik i jedynego w Europie wczesnochrześcijańskiego kościoła w specyficznej zabudowie. Następnie przejazd do Kavali (dawne Neapolis) – miasta portowego, gdzie św. Paweł postawił swe pierwsze kroki na kontynencie europejskim. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

6 dzień – po śniadaniu przejazd do Salonik i zwiedzanie m. in. Górnego i Dolnego Miasta, Białej Wieży, Katedry św. Demetriusza, bazaru. Następnie przejazd do Meteor zwiedzanie słynnych klasztorów na skałach tzw. Meteory pochodzące z XII-XIV w., wizyta w pracowni ikon. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

7 dzień – po śniadaniu przejazd do klasztoru błogosławionego Łukasza (XI-XII w.). Następnie przejazd przez masyw Parnasu do Delf. Zwiedzanie: Sanktuarium Apollina, miejsca, gdzie zasiadała na swym trójnogu Pytia, najważniejsza wyrocznia w starożytnym świecie. Omfalos – pępek świata wg starożytnych, znakomicie zrekonstruowany Skarbiec Ateńczyków, Święta Droga. Przyjazd do hotelu w okolicy Aten, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

8 dzień – po śniadaniu transfer na lotnisko w Atenach, odprawa, wylot . Przylot do Polski. Zakończenie pielgrzymki.

kod termin cena
GR/01
11.04 - 18.04.2023
1970 zł + 460 Euro
GR/02
05.10 - 12.10.2023
1780 zł + 460 Euro
Formularz rezerwacyjny

  *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu realizowania względem mojej osoby marketingu bezpośredniego dotyczącego produktów i usług oferowanych przez Biuro Podróży APOLONIA TOUR zgodnie z art. 172 ustawy z dnia 16 lipca 2004r. Prawo telekomunikacyjne (Dz. U. z 2014 r. poz. 243 ze zm.) Wyrażona zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przez jej wycofaniem.

  Świadczenia: 
  Cena nie obejmuje: 

  Uwaga: 

  – program pielgrzymki jest ramowy
  – Organizator zastrzega sobie prawo zmiany kolejności zwiedzania w zależności od sytuacji zaistniałej podczas wyjazdu
  – Organizator nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany dokonane przez linie lotnicze. W przypadku zmiany
  godzin przelotów Organizator zastrzega sobie możliwość zmian w programie
  – pilot nie oprowadza po wnętrzach obiektów
  – prosimy o zabranie ważnego dokumentu tożsamości
  – istnieje możliwość zabrania bagażu rejestrowanego o wadze: 10 kg za dopłatą 190 zł, 20 kg za dopłatą 270 zł
  – koszt pielgrzymki może ulec małej korekcie ze względu na niestabilny rynek paliw oraz niestabilną sytuację
  polityczną

  Biuro Podróży Apolonia-Tour powstało, aby zapewnić Państwu komfort szerokiego wyboru ofert. Jesteśmy biurem działającym na rynku turystycznym od 2006 roku. Posiadamy zaświadczenie o wpisie do Rejestru Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych oraz gwarancję ubezpieczeniową. Zajmujemy się organizacją pielgrzymek, wycieczek objazdowych, wycieczek szkolnych oraz wyjazdów integracyjnych.

  +48 12 422 00 30

  +48 515 559 110

  info@apoloniatour.pl
  leszek@apoloniatour.pl