Biuro Podróży Apolonia-Tour

Szeroki wybór ofert

Podróżuj

z nami

Grecja - śladami św. Pawła Apostoła

Delfy - Meteory - Saloniki - półwysep Athos - Kawala
Filippii - Termopile - Korynt - Ateny

1 dzień – zbiórka na lotnisku w Krakowie o godz. 15:00, odprawa, wylot o godz. 16:55, przylot do Aten na godz. 20:10. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

2 dzień – po śniadaniu przejazd do Delf, gdzie wg starożytnych znajdował się środek, czyli „pępek” świata, a Pytia przepowiadała przyszłość. Miejsce ze względu na swą historię fascynuje do dzisiaj, zobaczymy m.in. ruiny pogańskiego sanktuarium Apollina, zrekonstruowany Skarbiec Ateńczyków położony przy Świętej Drodze. Następnie przejazd do hotelu w okolicach Kalambaki, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień – po śniadaniu przejazd do jednej z najbardziej znanych atrakcji Grecji wpisanej na listę UNESCO – Meteorów – zespołu wiszących klasztorów prawosławnych, usytuowanych na szczytach skalnych. Następnie przejazd do Salonik, miasta związanego z pobytem św. Pawła. Zwiedzanie rzymskich, greckich, bizantyjskich i tureckich zabytków miasta: Biała Wieża, Rotunda, Łuk Cesarza Galeriusza, kościół Demetriusza. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

4 dzień – po śniadaniu przejazd do Ouranopolis, skąd rozpocznie się rejs wokół półwyspu Athos – panorama malowniczych monasterów usytuowanych na stromych zboczach półwyspu. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

5 dzień – po śniadaniu przejazd do Kawali, miasta, które jako pierwsze zostało odwiedzone przez św. Pawła podczas jego podróży misyjnej po Europie. Następnie przejazd do Filippi – najważniejszego miasta Filipa II, gdzie św. Paweł założył pierwszą gminę chrześcijańską w Europie, udamy się także do miejsca chrztu św. Lidii – pierwszej chrześcijanki w Europie, która sakrament otrzymała od św. Pawła. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

6 dzień – po śniadaniu wyjazd w kierunku Aten. Po drodze postój przy pomniku Leonidasa w pobliżu wąwozu Termopile. Przyjazd do hotelu w okolicach Aten, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

7 dzień – po śniadaniu  przejazd do Aten i zwiedzanie min.: Wzgórze Akropolu, Areopag – miejsce słynnej mowy św. Pawła, Stadion Olimpijski, zmianę warty pod budynkiem Parlamentu, spacer po Place – niegdyś najstarszej dzielnicy rzemieślniczej, a dzisiaj najbardziej romantycznej i kolorowej części stolicy Grecji. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

8 dzień – po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, przejazd do Koryntu – miejsca gdzie św. Paweł przebywał półtora, zwiedzanie ruin Koryntu, który jest pozostałością największej rzymskiej aglomeracji na terenie Grecji. Następnie przejazd na lotnisko w Atenach, odprawa, wylot o godz. 14:45. Przylot do Krakowa na godz. 16:10. Zakończenie pielgrzymki.

kod termin cena
GR/03
11.10 - 18.10.2024
1990 zł + 470 Euro
Formularz rezerwacyjny

  *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu realizowania względem mojej osoby marketingu bezpośredniego dotyczącego produktów i usług oferowanych przez Biuro Podróży APOLONIA TOUR zgodnie z art. 172 ustawy z dnia 16 lipca 2004r. Prawo telekomunikacyjne (Dz. U. z 2014 r. poz. 243 ze zm.) Wyrażona zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przez jej wycofaniem.

  Świadczenia: 
  Cena nie obejmuje: 

  Uwaga: 

  – program pielgrzymki jest ramowy
  – Organizator zastrzega sobie prawo zmiany kolejności zwiedzania w zależności od sytuacji zaistniałej podczas wyjazdu
  – Organizator nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany dokonane przez linie lotnicze. W przypadku zmiany
  godzin przelotów Organizator zastrzega sobie możliwość zmian w programie
  – pilot nie oprowadza po wnętrzach obiektów
  – prosimy o zabranie ważnego dokumentu tożsamości
  – koszt pielgrzymki może ulec małej korekcie ze względu na niestabilny rynek paliw oraz niestabilną sytuację polityczną

  Obostrzenia związane z wjazdem do poszczególnych krajów (w związku z pandemią Covid-19) mogą ulec zmianie. Każdy kraj sam ustala warunki wjazdowe i musimy się do tych wymogów dostosować. Prosimy o śledzenie informacji na stronie rządowej  https://www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych.  

  W przypadku konieczności wykonania testu/testów przed wyjazdem z Polski lub przy powrocie – jego/ich koszt i wykonanie leżą po stronie Uczestnika. 

  Zmiana warunków wjazdowych nie stanowi podstawy do rezygnacji z wyjazdu.   

  Biuro Podróży Apolonia-Tour powstało, aby zapewnić Państwu komfort szerokiego wyboru ofert. Jesteśmy biurem działającym na rynku turystycznym od 2006 roku. Posiadamy zaświadczenie o wpisie do Rejestru Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych oraz gwarancję ubezpieczeniową. Zajmujemy się organizacją pielgrzymek, wycieczek objazdowych, wycieczek szkolnych oraz wyjazdów integracyjnych.

  +48 12 422 00 30

  +48 515 559 110

  info@apoloniatour.pl
  leszek@apoloniatour.pl