Biuro Podróży Apolonia-Tour

Szeroki wybór ofert

Podróżuj

z nami

Grecja - szlakiem św. Pawła

Kavala - Filippi - Saloniki - Meteory - Kalambaka - Delfy
Ossios Loukas - Ateny - Korynt - Epidauros - Mykeny - Olimp

1 dzień – wyjazd z Krakowa. Przejazd przez Słowację, Węgry, Serbię. Przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień – po śniadaniu dalsza jazda przez Serbię, Macedonię do Grecji. Przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień – po śniadaniu przejazd do Kavali, miasta, które jako pierwsze zostało odwiedzone przez św. Pawła podczas jego podróży misyjnej po Europie. Następnie przejazd do Filippi – najważniejszego miasta Filipa II, gdzie św. Paweł założył pierwszą gminę chrześcijańską w Europie, udamy się także do miejsca chrztu św. Lidii – pierwszej chrześcijanki w Europie, która sakrament otrzymała od św. Pawła. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

4 dzień – po śniadaniu przejazd do Salonik, miasta związanego z pobytem św. Pawła. Zwiedzanie Białej Wieży, Rotundy św. Jerzego, Bazyliki św. Demetriusza, Kościoła Mądrości Bożej. Następnie przejazd przez Dolinę Tembi do Meteorów – zwiedzanie słynnych klasztorów podniebnych, wizyta w pracowni ikon w Kalambace. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

5 dzień – po śniadaniu przejazd do Delf w górach Parnasu – zwiedzanie kompleksu wykopalisk miasta słynnej w starożytności wyroczni delfijskiej, następnie przejazd do Ossios Loukas – średniowiecznego klasztoru św. Łukasza usytuowanego na odludnych zboczach masywu Helikon. W godzinach wieczornych przyjazd do hotelu w okolicach Aten, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

6 dzień – po śniadaniu przejazd do Aten i zwiedzanie stolicy Grecji, w tym Akropol, Plaka dziewiętnastowieczna dzielnica Aten, Wielka i Mała Metropolia, Plac Sindagma z budynkiem Pałacu Królewskiego a przed nim zmiana wart, Stadion Olimpijski. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

7 dzień – po śniadaniu przejazd na Peloponez. W programie zwiedzanie Koryntu, miejsca gdzie św. Paweł przebywał półtora roku. Następnie przejazd do Epidauros, pozostałości największego uzdrowiska antycznej Grecji, z zachowanym teatrem. Kolejnym punktem jest zwiedzanie Myken, gdzie zobaczymy mury cyklopie z Lwią Bramą, groby szybowe i Skarbiec Atreusza (domniemany grób Agamemnona). Powrót do hotelu, czas wolny, obiadokolacja, nocleg.

8 dzień – po śniadaniu wyjazd w kierunku Riwiery Olimpijskiej, przejazd na Olimp – mityczną siedzibę dwunastu bogów, Park Narodowy uznany przez UNESCO zabytkiem międzynarodowej biosfery z unikatowymi ekosystemami. Spacer z Litochoro przepięknym wąwozem rzeki Enipeas. Przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

9 dzień – po śniadaniu wyjazd w drogę powrotną do kraju, przejazd przez Macedonię, Serbię , zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

10 dzień – po śniadaniu, dalsza jazda przez Serbię, Węgry, Słowację do Polski. Powrót do kraju w godzinach wieczornych. Zakończenie pielgrzymki.

kod termin cena
GA/01
28.04 - 07.05.2023
1370 zł + 420 Euro
GA/02
22.09 - 01.10.2023
1370 zł + 420 Euro
Formularz rezerwacyjny

  *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu realizowania względem mojej osoby marketingu bezpośredniego dotyczącego produktów i usług oferowanych przez Biuro Podróży APOLONIA TOUR zgodnie z art. 172 ustawy z dnia 16 lipca 2004r. Prawo telekomunikacyjne (Dz. U. z 2014 r. poz. 243 ze zm.) Wyrażona zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przez jej wycofaniem.

  Świadczenia: 
  Cena nie obejmuje: 

  Uwaga: 
  – program pielgrzymki jest ramowy
  – Organizator zastrzega sobie prawo zmiany kolejności zwiedzania lub zmiany programu w zależności od sytuacji
  zaistniałej podczas wyjazdu
  – pilot nie oprowadza po wnętrzach obiektów
  – prosimy o zabranie ważnego dokumentu tożsamości
  – koszt pielgrzymki może ulec małej korekcie ze względu na niestabilny rynek paliw oraz niestabilną sytuację
  polityczną

  Biuro Podróży Apolonia-Tour powstało, aby zapewnić Państwu komfort szerokiego wyboru ofert. Jesteśmy biurem działającym na rynku turystycznym od 2006 roku. Posiadamy zaświadczenie o wpisie do Rejestru Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych oraz gwarancję ubezpieczeniową. Zajmujemy się organizacją pielgrzymek, wycieczek objazdowych, wycieczek szkolnych oraz wyjazdów integracyjnych.

  +48 12 422 00 30

  +48 515 559 110

  info@apoloniatour.pl
  leszek@apoloniatour.pl