Biuro Podróży Apolonia-Tour

Szeroki wybór ofert

Podróżuj

z nami

Grecja - szlakiem św. Pawła

Kawala - Filippi - Saloniki - Meteory - Kalambaka - Delfy
Ateny - Epidauros - Mykeny - Korynt

1 dzień – wyjazd z Krakowa. Przejazd przez Słowację, Węgry, Serbię. Przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień – po śniadaniu dalsza jazda przez Serbię, Macedonię do Grecji. Przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień – po śniadaniu przejazd do Kawali, miasta, które jako pierwsze zostało odwiedzone przez św. Pawła podczas jego podróży misyjnej po Europie. Następnie przejazd do Filippi – najważniejszego miasta Filipa II, gdzie św. Paweł założył pierwszą gminę chrześcijańską w Europie, udamy się także do miejsca chrztu św. Lidii – pierwszej chrześcijanki w Europie, która sakrament otrzymała od św. Pawła. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

4 dzień – po śniadaniu przejazd do Salonik, miasta związanego z pobytem św. Pawła. Zwiedzanie rzymskich, greckich, bizantyjskich i tureckich zabytków miasta: Biała Wieża, Rotunda, Łuk Cesarza Galeriusza, kościół Demetriusza. Następnie przejazd do jednej z najbardziej znanych atrakcji Grecji wpisanej na listę UNESCO – Meteorów – zespołu wiszących klasztorów prawosławnych, usytuowanych na szczytach skalnych. Wizyta w pracowni ikon w Kalambace. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

5 dzień – po śniadaniu wyjazd do Delf, które starożytni uważali za środek ziemi. Wyrocznia delficka była miejscem pielgrzymek antycznych Greków poszukujących boskich porad w sprawach polityki, wojny czy też miłości. Spacer Świętą Drogą, Świątynia Apollina, w której urzędowały Pytie, czyli antyczne wróżki; Skarbiec Ateńczyków; wspaniały teatr, który mógł pomieścić 5 tys. widzów, stadion gdzie odbywały się Igrzyska Pytyjskie. Następnie przejazd do hotelu w okolicach Aten, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

6 dzień – po śniadaniu przejazd do Aten, zwiedzanie miasta – objazd miasta autokarem: Plac Konstytucji, Parlament, Grób Nieznanego Żołnierza ze zmianą warty, Stadion Olimpijski Kali Marmaro, na którym odbyły się pierwsze nowożytne igrzyska olimpijskie, świątynia Zeusa Olimpijskiego; Wzgórze Areopag, na którym  św. Paweł po wygłoszeniu kazania zyskał swego pierwszego nawróconego – Dionizego Areopagitę późniejszego Biskupa Aten. Wzgórze Akropolu zwieńczone ruinami Partenonu – Świątynia Ateny Partenos zbudowana przez słynnego ateńskiego architekta Kallikratesa, monumentalna brama Propyleje, świątynia Ateny Nike oraz Erechtejon ze słynnym krużgankiem.  Spacer po Place, rozrywkowej dzielnicy Aten. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

7 dzień – po śniadaniu przejazd i zwiedzanie Półwyspu Peloponez. Mykeny, miasto założone przez legendarnego Perseusza: twierdza mykeńska ze słynną Lwią Bramą, Pałac Agamemnona, malownicze mury obronne oraz Grób Agamemnona, czyli Skarbiec Atreusza. Epidauros – teatr zbudowany w IV wieku p.n.e. o fenomenalnej akustyce,    w którym do dzisiaj odbywają się spektakle dramatów antycznych oraz świątynia Asklepiosa, poświęcona patronowi lekarzy i uzdrowicieli, Korynt – Świątynia Apolla, rzymska fontanna Pejrene oraz Bema – mównica,    z której nauczał św. Paweł, Msza Święta. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

8 dzień – po śniadaniu wyjazd w kierunku Riwiery Olimpijskiej (krótki postój przy pomniku Leonidasa w pobliżu wąwozu Termopile. Przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

9 dzień – po śniadaniu wyjazd w drogę powrotną do kraju, przejazd przez Macedonię, Serbię , zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

10 dzień – po śniadaniu, dalsza jazda przez Serbię, Węgry, Słowację do Polski. Powrót do kraju w godzinach wieczornych. Zakończenie pielgrzymki.

kod termin cena
GA/01
14.06 - 23.06.2024
1690 zł + 420 Euro
GA/02
20.09 - 29.09.2024
1690 zł + 420 Euro
Formularz rezerwacyjny

  *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu realizowania względem mojej osoby marketingu bezpośredniego dotyczącego produktów i usług oferowanych przez Biuro Podróży APOLONIA TOUR zgodnie z art. 172 ustawy z dnia 16 lipca 2004r. Prawo telekomunikacyjne (Dz. U. z 2014 r. poz. 243 ze zm.) Wyrażona zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przez jej wycofaniem.

  Świadczenia: 
  Cena nie obejmuje: 

  Uwaga: 
  – program pielgrzymki jest ramowy
  – Organizator zastrzega sobie prawo zmiany kolejności zwiedzania lub zmiany programu w zależności od sytuacji
  zaistniałej podczas wyjazdu
  – pilot nie oprowadza po wnętrzach obiektów
  – prosimy o zabranie ważnego dokumentu tożsamości
  – koszt pielgrzymki może ulec małej korekcie ze względu na niestabilny rynek paliw oraz niestabilną sytuację polityczną

  Obostrzenia związane z wjazdem do poszczególnych krajów (w związku z pandemią Covid-19) mogą ulec zmianie. Każdy kraj sam ustala warunki wjazdowe i musimy się do tych wymogów dostosować. Prosimy o śledzenie informacji na stronie rządowej  https://www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych.  

  W przypadku konieczności wykonania testu/testów przed wyjazdem z Polski lub przy powrocie – jego/ich koszt i wykonanie leżą po stronie Uczestnika. 

  Zmiana warunków wjazdowych nie stanowi podstawy do rezygnacji z wyjazdu.   

  Biuro Podróży Apolonia-Tour powstało, aby zapewnić Państwu komfort szerokiego wyboru ofert. Jesteśmy biurem działającym na rynku turystycznym od 2006 roku. Posiadamy zaświadczenie o wpisie do Rejestru Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych oraz gwarancję ubezpieczeniową. Zajmujemy się organizacją pielgrzymek, wycieczek objazdowych, wycieczek szkolnych oraz wyjazdów integracyjnych.

  +48 12 422 00 30

  +48 515 559 110

  info@apoloniatour.pl
  leszek@apoloniatour.pl