Biuro Podróży Apolonia-Tour

Szeroki wybór ofert

Podróżuj

z nami

Gruzja - Armenia

Najstarsze ślady wiary

1 dzień – spotkanie na lotnisku z Kraków, odprawa, wylot do Gruzji. Przylot do Kutaisi. Przejazd do krasowej Jaskini Prometeusza z zadziwiającymi stalaktytami i stalagmitami. Przejazd do hotelu,  nocleg.

2 dzień – po śniadaniu przejazd do Kutaisi. Zwiedzanie Katedry Bagrati położonej na wzgórzu z widokiem na całe miasto. Spacer po mieście. Następnie przejazd do Gelati – zwiedzanie kompleksu klasztornego będącego na liście UNESCO. Wyjazd do Achalcyche. Po drodze spacer po parku w Borżomi ze źródłami słynnej wody mineralnej. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień – po śniadaniu zwiedzanie Twierdzy Rabat. Ze względu na bliskość granicy z Turcją od wieków wznoszono tu potężne twierdze w obronie przed najeźdźcą. Robiącym największe wrażenie jest potężny gród Wardzija. Przejazd malowniczą trasą wzdłuż rzeki Kury do Wardziji. Wardzija założona była w (12 w.) za czasów carycy Tamary. Składała się z 3000 jaskiń i liczyła 50 000 mieszkańców. Pięknie wyrzeźbione komory połączone wydrążonymi w skale korytarzami, udekorowana zabytkowymi freskami cerkiew przypominają o świetności miasta. Przejazd w stronę ormiańskiej granicy Ninocminda. Dalej przejazd w stronę drugiego co do wielkości miasta w Armenii Giumri. Miasto z bogatą historią, tradycją i dziedzictwem kulturowym. W 1988 roku trzęsienie ziemi w ciągu kilku sekund zniszczyło większą część miasta. Kolacja w restauracji “Czerkezi Dzor” (Czerkieska szczelina). Restauracja pod gołym niebem, z żywą rybą w basenach. Nocleg w hotelu.

4 dzień – po śniadaniu wyjazd do Klasztoru Sagmosawank. Dalej przejazd do Eczmiadzinu. (Eczmiadzin to centrum religijne Ormiańskiej Apostolskiej Cerkwii, nazywane ormiańskim Watykanem. To tutaj w 303 roku na miejscu pogańskiej świątyni została wybudowana cerkiew – najstarsza w Armenii. 301 roku Armenia jako pierwsze państwo uznała chrześcijaństwo religią państwowa). Zwiedzanie cerkwi św. Ripsime (7w.) – perła architektury ormiańskiej. Na trasie do Erewania zwiedzanie ruin Świątyni Zwartnoc z 7w. (UNESCO). Przyjazd do stolicy. Kolacja w regionalnej restauracji. Nocleg.

5 dzień – po śniadaniu zwiedzanie Erewania: Cicernakaberd – miejsce pamięci poświęcone ofiarom rzezi Ormian. Wizyta w Maternandaran – instytucie badawczo-naukowym oraz skarbnicy starodawnych rękopisów. Przejazd do pogańskiej świątyni Garni – malownicza w stylu helleńskim i jednocześnie niepowtarzalny przykład starodawnej architektury ormiańskiej. Powrót do Erewania. Kolacja i nocleg.

6 dzień – po śniadaniu wycieczka w region Wajoc Dzor, zamieszkały już w epoce brązu. Na trasie zwiedzanie klasztoru Chor Wirap (4-17w) położonego w Dolinie Araratskiej, u stóp góry Ararat, do której dopłynęła Arka Noego. Wizyta w wiosce Areni i jednej z winnych piwnic znanej z wysokiej jakości win gdzie odbędzie się prelekcja na temat starodawnych technologii uprawy winorośli. Przejazd do klasztoru w Norawank – ważne centrum religijne i kulturowe 12w. położone w niedostępnym miejscu w odległości 122km od Erewania. Powrót do Erewania. Kolacja, nocleg.

7 dzień – po śniadaniu wyjazd nad Jezioro Sevan – zajmuje ok.5% powierzchni Armenii
i znajduje się na wys.1900 m npm. Klasztor Sevanavank. Dalej przejazd do Hachpat (UNESCO). Około 16.00 zmiana pilota oraz autokaru na granicy ormiańsko-gruzińskiej. Sadachło. Przejazd do Tbilisi. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

8 dzień – po śniadaniu zwiedzanie stolicy – Stare i Nowe Tbilisi. Cerkiew Metechi (13w.), synagoga, Katedra Sioni (6-7w.) z krzyżem św. Niny, cerkiew Anczischati (6w.). Wejście pod pomnik Matki Gruzji, Cytadela Narikala (4w.), stare łaźnie, cudowny widok na stare miasto. Przejazd do starej stolicy i religijnego centrum Gruzinów Mcchetu, zwiedzanie zabytków będących na liście UNESCO: klasztor Dżwari (6w.), Katedra Cweticchoweli (11 w.) – tu przechowywany jest fragment szaty Chrystusa. Kolacja w restauracji gruzińskiej z muzyką i tańcami. Powrót do hotelu, nocleg.

9 dzień – po śniadaniu zwiedzanie kompleksu klasztornego Dawid Garedża na półpustyni na granicy z Azerbejdżanem. Klasztor założony w 6 wieku był centrum naściennego malarstwa. Powrót do Tbilisi, obiadokolacja, nocleg.

10 dzień – po śniadaniu przejazd do Batumi spacer po mieście: Katedra, Pomnik Medei, bulwar w Batumi. Następnie przejazd do hotelu, zakwaterowanie, czas wolny, obiadokolacja, nocleg.

11 dzień – po śniadaniu czas wolny, plażowanie, kolacja, nocleg.

12 dzień – po śniadaniu. Przejazd na lotnisko w Kutaisi. Wylot do Polski, przylot do Kraków.

kod termin cena
GA/01
05.10 - 16.10.2021
1790 zł + 850 USD
Formularz rezerwacyjny

  *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu realizowania względem mojej osoby marketingu bezpośredniego dotyczącego produktów i usług oferowanych przez Biuro Podróży APOLONIA TOUR zgodnie z art. 172 ustawy z dnia 16 lipca 2004r. Prawo telekomunikacyjne (Dz. U. z 2014 r. poz. 243 ze zm.) Wyrażona zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przez jej wycofaniem.

  Świadczenia: 
  Cena nie zawiera: 

  Uwaga:
  – program pielgrzymki jest ramowy.
  – Organizator zastrzega sobie prawo zmiany kolejności zwiedzania w zależności od sytuacji zaistniałej podczas wyjazdu.
  – Organizator nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany dokonane przez linie lotnicze. W przypadku zmiany
  godzin przelotów Organizator zastrzega sobie możliwość zmian w programie.
  – pilot nie oprowadza po wnętrzach obiektów.
  – dowód lub paszport musi być ważny przynajmniej 6 miesięcy od daty powrotu z wycieczki. (Zgodnie z zaleceniami MSZ
  oprócz dowodu warto zabrać paszport, ponieważ wiele lokalnych urzędów/punktów honoruje tylko paszport jako
  dokument tożsamości).
  – istnieje możliwość za dopłatą zabrania bagażu rejestrowanego lub dużego bagażu podręcznego
  – koszt pielgrzymki może ulec małej korekcie ze względu na niestabilny rynek paliw oraz niestabilną sytuację
  polityczną.

  Biuro Podróży Apolonia-Tour powstało, aby zapewnić Państwu komfort szerokiego wyboru ofert. Jesteśmy biurem działającym na rynku turystycznym od 2006 roku. Posiadamy zaświadczenie o wpisie do Rejestru Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych oraz gwarancję ubezpieczeniową. Zajmujemy się organizacją pielgrzymek, wycieczek objazdowych, wycieczek szkolnych oraz wyjazdów integracyjnych.

  +48 12 422 00 30

  +48 515 559 110

  info@apoloniatour.pl
  leszek@apoloniatour.pl