Biuro Podróży Apolonia-Tour

Szeroki wybór ofert

Podróżuj

z nami

Gruzja - Armenia

Najstarsze ślady wiary

1 dzień – zbiórka na lotnisku, odprawa, wylot do Gruzji. Przylot do Kutaisi, spotkanie z przewodnikiem. Następnie przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

2 dzień – po śniadaniu przejazd do Kutaisi. Zwiedzanie Katedry Bagrati położonej na wzgórzu z widokiem na całe miasto. Spacer po mieście. Następnie przejazd do Gelati – zwiedzanie kompleksu  klasztornego będącego na liście UNESCO. Wyjazd do Achalcyche. Po drodze spacer po parku w Borżomi ze źródłami słynnej wody mineralnej. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień  – po śniadaniu zwiedzanie Twierdzy Rabat. Ze względu na bliskość granicy z Turcją od wieków wznoszono tu potężne twierdze w obronie przed najeźdźcą. Robiącym największe wrażenie jest potężny gród Wardzija. Przejazd malowniczą trasą wzdłuż rzeki Kury do Wardziji. Wardzija założona była w XII w. za czasów carycy Tamary. Składała się z 3000 jaskiń i liczyła 50 000 mieszkańców. Pięknie wyrzeźbione komory połączone wydrążonymi w skale korytarzami, udekorowana zabytkowymi freskami cerkiew przypominają o świetności miasta. Przejazd w  stronę ormiańskiej granicy Ninocminda. Dalej przejazd w stronę drugiego co do wielkości miasta w Armenii Giumri. Miasto z bogatą historią, tradycją i dziedzictwem kulturowym. W 1988 roku trzęsienie ziemi w ciągu kilku sekund zniszczyło większą część miasta. Kolacja w restauracji “Czerkezi Dzor” (Czerkieska szczelina). Restauracja pod gołym niebem z żywą rybą w basenach. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

4 dzień  – po śniadaniu wyjazd do Klasztoru Sagmosawank. Dalej przejazd do Eczmiadzinu. Eczmiadzin to centrum religijne Ormiańskiej Apostolskiej Cerkwii, nazywane ormiańskim Watykanem. To tutaj w 303 roku na miejscu pogańskiej świątyni została wybudowana cerkiew – najstarsza w Armenii. 301 roku Armenia jako pierwsze państwo uznała chrześcijaństwo religią państwowa. Zwiedzanie cerkwi św. Ripsime z VII w. – perła architektury ormiańskiej. Na trasie do Erewania zwiedzanie ruin Świątyni Zwartnoc (UNESCO). Przyjazd do stolicy. Kolacja w regionalnej restauracji. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

5 dzień  – po śniadaniu zwiedzanie Erewania: Cicernakaberd – miejsce pamięci poświęcone ofiarom rzezi Ormian. Wizyta w Maternandaran – instytucie badawczo-naukowym oraz skarbnicy starodawnych rękopisów. Przejazd do pogańskiej świątyni Garni – malownicza w stylu helleńskim i jednocześnie niepowtarzalny przykład starodawnej architektury ormiańskiej. Powrót do Erewania. Kolacja i nocleg.

6 dzień  – po śniadaniu wycieczka w region Wajoc Dzor, zamieszkały już w epoce brązu. Na trasie zwiedzanie klasztoru Chor Wirap (IV-XVIIw) położonego w Dolinie Araratskiej, u stóp góry Ararat, do której dopłynęła Arka Noego. Wizyta w wiosce Areni i jednej z winnych piwnic znanej z wysokiej jakości win gdzie odbędzie się prelekcja na temat starodawnych technologii uprawy winorośli. Przejazd do klasztoru w Norawank – ważne centrum religijne i kulturowe XII w. położone w niedostępnym miejscu w odległości 122km od Erewania.  Powrót do Erewania. Kolacja, nocleg.

7 dzień  – po śniadaniu wyjazd nad Jezioro Sevan – zajmuje ok. 5% powierzchni Armenii i znajduje się na wys. 1900 m npm. Klasztor Sevanavank. Następnie przejazd do Hachpat (UNESCO).  Około 16.00 zmiana przewodnika oraz autokaru na granicy ormiańsko-gruzińskiej Sadachło. Przejazd do Tbilisi, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

8 dzień  – po śniadaniu zwiedzanie stolicy – Stare i Nowe Tbilisi. Cerkiew Metechi (XIII w.), synagoga, Katedra Sioni (VI-VII w.) z krzyżem św. Niny, cerkiew Anczischati (VI w.). Wejście pod pomnik Matki Gruzji, Cytadela Narikala (IV w.), stare łaźnie, cudowny widok na Stare Miasto. Przejazd do starej stolicy i religijnego centrum Gruzinów Mcchetu, zwiedzanie zabytków będących na liście UNESCO: klasztor Dżwari (VI w.), Katedra Cweticchoweli (XI w.) – tu przechowywany jest fragment szaty Chrystusa.  Kolacja w restauracji gruzińskiej z muzyką  i tańcami. Powrót do hotelu, nocleg.

9 dzień – po śniadaniu zwiedzanie kompleksu klasztornego Dawid Garedża na półpustyni na granicy z Azerbejdżanem. Klasztor założony w VI wieku był centrum naściennego malarstwa. Powrót do Tbilisi, obiadokolacja, nocleg.

10 dzień  – po śniadaniu przejazd do Batumi spacer po mieście: Katedra, Pomnik Medei, bulwar w Batumi. Następnie przejazd do hotelu, zakwaterowanie, czas wolny, obiadokolacja, nocleg.

11 dzień  – po śniadaniu czas wolny, plażowanie, obiadokolacja, nocleg.

12 dzień – po śniadaniu przejazd do krasowej Jaskini Prometeusza z zadziwiającymi stalaktytami i stalagmitami. Następnie przejazd na lotnisko w Kutaisi, odprawa, wylot do kraju. Przylot do Polski. Zakończenie pielgrzymki.

kod termin cena
GA/01
17.05 - 28.05.2022
1950 zł + 980 USD
GA/02
04.10 - 15.10.2022
1890 zł + 980 USD
Formularz rezerwacyjny

  *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu realizowania względem mojej osoby marketingu bezpośredniego dotyczącego produktów i usług oferowanych przez Biuro Podróży APOLONIA TOUR zgodnie z art. 172 ustawy z dnia 16 lipca 2004r. Prawo telekomunikacyjne (Dz. U. z 2014 r. poz. 243 ze zm.) Wyrażona zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przez jej wycofaniem.

  Świadczenia: 
  Cena nie zawiera: 

  Uwaga:
  – program pielgrzymki jest ramowy
  – Organizator zastrzega sobie prawo zmiany kolejności zwiedzania w zależności od sytuacji zaistniałej podczas wyjazdu
  – Organizator nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany dokonane przez linie lotnicze. W przypadku zmiany
  godzin przelotów Organizator zastrzega sobie możliwość zmian w programie
  – pilot nie oprowadza po wnętrzach obiektów
  – dowód lub paszport musi być ważny przynajmniej 6 miesięcy od daty powrotu z pielgrzymki. (Zgodnie z zaleceniami MSZ
  oprócz dowodu warto zabrać paszport, ponieważ wiele lokalnych urzędów/punktów honoruje tylko paszport jako
  dokument tożsamości)
  – istnieje możliwość za dopłatą zabrania bagażu rejestrowanego lub dużego bagażu podręcznego
  – koszt pielgrzymki może ulec małej korekcie ze względu na niestabilny rynek paliw oraz niestabilną sytuację polityczną

  Biuro Podróży Apolonia-Tour powstało, aby zapewnić Państwu komfort szerokiego wyboru ofert. Jesteśmy biurem działającym na rynku turystycznym od 2006 roku. Posiadamy zaświadczenie o wpisie do Rejestru Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych oraz gwarancję ubezpieczeniową. Zajmujemy się organizacją pielgrzymek, wycieczek objazdowych, wycieczek szkolnych oraz wyjazdów integracyjnych.

  +48 12 422 00 30

  +48 515 559 110

  info@apoloniatour.pl
  leszek@apoloniatour.pl