Biuro Podróży Apolonia-Tour

Szeroki wybór ofert

Podróżuj

z nami

Litwa - Łotwa - Estonia

Śladami Jana Pawła II po Krajach Bałtyckich

1 dzień – wyjazd z Krakowa. Przejazd do Suchowoli – miejsca urodzin bł. Jerzego Popiełuszki, zwiedzanie Izby pamięci. Następnie przejazd do miejscowości Studzieniczna nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej Studzieniczańskiej, Msza Święta, pobyt w sanktuarium, które w 1999 roku nawiedził Papież Jan Pawła II. Wtedy to 9 czerwca wypowiedział on pamiętne i prorocze słowa: „Byłem tu wiele razy, ale jako Papież po raz pierwszy i chyba ostatni”. Przyjazd do Wilna, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

2 dzień – po śniadaniu całodzienne zwiedzanie Wilna. W programie m.in. Najsłynniejszy wileński cmentarz na Rossie, Ostra Brama, Msza św., Kościół św. Teresy i św. Ducha, dawny klasztor Bazylianów, zwiedzanie Starówki, Plac Ratuszowy i jezuicki kościół św. Kazimierza, dawne pałace: Chodkiewiczów, Radziwiłłów, Tyszkiewiczów, Uniwersytet Wileński, dawny Pałac Rzeczypospolitej, powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień – po śniadaniu dalsze zwiedzanie Wilna: kościół św. Piotra i Pawła na Antokolu (perła wileńskiego baroku), ulica Zamkowa, Zaułek Bernardyński i Muzeum Adama Mickiewicza, Kościoły św. Anny i Bernardynów, prawosławna Katedra Przeczystej Bogurodzicy, Góra Zamkowa – panorama Wilna z Wieży Giedymina. Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

4 dzień – po śniadaniu przejazd do Tallina po drodze krótki postój w Parnu, kurorcie o szerokich, piaszczystych plażach, malowniczej starówce. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

5 dzień – po śniadaniu przejazd do Tallina – „Florencji Północy” i zwiedzanie miasta z miejscowym przewodnikiem: Górne Miasto z Zamkiem Toompea i wysmukłą Wieżą Hermana, rynek ze średniowiecznym Ratuszem, Cerkiew św. Mikołaja, kościół św. Olafa, kościół św. Ducha z XIV w., Katedra Luterańska, system fortyfikacji miejskich wraz z potężną wieżą “Kiek in de Kok”, Pałac Kadriord. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

6 dzień – po śniadaniu przejazd do Rygi i zwiedzanie miasta: Zamek Ryski, Katedra, Brama Szwedzka i Wieża Prochowa, Kościół św. Piotra, Trzej Bracia, Pałac Bractwa Czarnogłowych, Opera, Pomnik Wolności. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

7 dzień – po śniadaniu przejazd do Szawli na Górę Krzyży – słynna Litewska Golgota z ponad 100 tys. krzyży, nawiedzona przez Ojca Św. Jan Paweł II. Następnie przyjazd do Kowna – zwiedzanie Starego Miasta z ratuszem zwanym „Białym Łabędziem”, Katedry Piotra i Pawła, kościoła Wniebowzięcia MB nad Niemnem, dawne Gimnazjum, w którym pracował Mickiewicz. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

8 dzień – po śniadaniu wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd do Polski w godzinach wieczornych. Zakończenie pielgrzymki.

kod termin cena
KB/01
30.04 - 07.05.2022
880 zł + 320 Euro
KB/02
13.08 - 20.08.2022
880 zł + 320 Euro
KB/03
01.10 - 08.10.2022
880 zł + 320 Euro
Formularz rezerwacyjny

  *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu realizowania względem mojej osoby marketingu bezpośredniego dotyczącego produktów i usług oferowanych przez Biuro Podróży APOLONIA TOUR zgodnie z art. 172 ustawy z dnia 16 lipca 2004r. Prawo telekomunikacyjne (Dz. U. z 2014 r. poz. 243 ze zm.) Wyrażona zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przez jej wycofaniem.

  Świadczenia: 
  Cena nie obejmuje: 

  Uwaga: 
  – program pielgrzymki jest ramowy
  – Organizator zastrzega sobie prawo zmiany kolejności zwiedzania lub zmiany programu w zależności od sytuacji
  zaistniałej podczas wyjazdu
  – pilot nie oprowadza po wnętrzach obiektów
  – prosimy o zabranie ważnego dokumentu tożsamości
  – koszt pielgrzymki może ulec małej korekcie ze względu na niestabilny rynek paliw oraz niestabilną sytuację
  polityczną

  Biuro Podróży Apolonia-Tour powstało, aby zapewnić Państwu komfort szerokiego wyboru ofert. Jesteśmy biurem działającym na rynku turystycznym od 2006 roku. Posiadamy zaświadczenie o wpisie do Rejestru Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych oraz gwarancję ubezpieczeniową. Zajmujemy się organizacją pielgrzymek, wycieczek objazdowych, wycieczek szkolnych oraz wyjazdów integracyjnych.

  +48 12 422 00 30

  +48 515 559 110

  info@apoloniatour.pl
  leszek@apoloniatour.pl