Biuro Podróży Apolonia-Tour

Szeroki wybór ofert

Podróżuj

z nami

Liban - Śladami św. Charbela

1 dzień – zbiórka na lotnisku w Krakowie/Balicach, odprawa, przelot do Bejrutu (przesiadka w jednym z portów europejskich), transfer do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień – Śniadanie, zwiedzanie Bejrutu – Corniche tętniący życiem deptak spacerowy wzdłuż morskiego brzegu, a następnie Grota Pigeona. Spacer po odnowionym Down Town (Stare Miasto), muzeum narodowe. Deir el Qamar – miejsce byłej siedziby rządu Libanu. Następnie zwiedzenie bogato dekorowanego pałacu Beiteddine – Wielkiego Seraju– dawna rezydencja tureckiego gubernatora. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

3 dzień – Śniadanie, zwiedzanie – Trypolisu, Balamand, Rachana: pokrzyżowcowy zamek Rajmunda z Saint–Gilles, spacer wąskimi uliczkami starego miasta, stary bazar, meczety z okresu Mameluków oraz okresu otomańskiego gdzie w sercu Medyny znajdowała się katedra Marii Panny wybudowana przez krzyżowców. Balamand – monastyr w rękach kościoła ortodoksyjnego od XVII w. Rachana – wioska położona na południe od Trypolisu z muzeum znane z rzeźby kamiennej, drewnianej, granitowej i metalowej. Powrót do hotelu na obiadokolacje i nocleg.

4 dzień – Śniadanie, wyjazd w kierunku Cedrów Libańskich – na trasie zwiedzanie miasteczka Bszarra (BACHARRE), górskie miasteczko o najpiękniejszym krajobrazie Lib anu. Wspaniały wapienny kanion, w którym klasztory wznieśli Maronici Wadi Kadisz (Święta Dolina) Całość pod opieka UNESCO. Miasteczko związane z urodzeniem i twórczością Khalila Gibrana – libańskiego poety i nowelisty, następnie w Dolinie Kadisz zobaczymy monastyr Św. Antoniego i Izajasza. Powrót do hotelu na obiadokolacje i nocleg.

5 dzień – Śniadanie, przejazd 18 km na północ od Bejrutu znajdują się tam wspaniałe jaskinie Jeita, przepłynięcie łodziami po poziomie dolnym, gdzie wapienie wyryły koryto rzeki, następnie przejście trasą turystyczną ze wspaniałymi widokami, przejazd kolejką linową. Byblos, najwspanialszy niegdyś port fenicki eksportujący drewno cedrowe do Egiptu, miejsce powstania alfabetu fenickiego, zabytki wpisane na listę UNESCO, mury obronne, stare miasto, kościół św. Jana, zamek pokrzyżowcowy, fenicką świątynię, teatr rzymski. Harissa, bardzo ważny ośrodek pielgrzymowania chrześcijan libańskich oddalony o 20 km od Bejrutu. Miejsce rozwiniętego kultu Maryjnego, Sanktuarium Matki Bożej Pani Libanu, Katedra Maronicka. Powrót do hotelu na obiadokolacje i nocleg.

6 dzień – Śniadanie, przejazd do Doliny Bekaa, – wspaniała żyzna ziemia zamieszkiwana od wieków między Górami Libanu i Antylibanu. Dolina znana ze wspaniałych pozostałości antycznych ruin. Najbardziej znanym miejscem archeologicznym jest antyczne miasto Baalbeck – centrum kultu staro semickiego boga Baala, gigantyczna świątynia Jowisza oraz wiele innych pozostałości. Anjar, ruiny pałacu kalifów Umajadzkich, pozostałości pałaców, ulic, świątyń. Przejazd w kierunku Ksara, miasto które już przez rzymian wykorzystywane było do produkcji wina ze względu na Dolinę Bekaa i możliwość uprawiania winorośli. Odpowiednia ilość słońca, wilgotność oraz specyficzne warunki powodują, że wino staje się wyjątkowe. Możliwość odwiedzenie starej winiarni, degustacji oraz zakup wina. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

7 dzień – Śniadanie, wyjazd w kierunku Annaja – Wieś znajduje się 9 km na wschód od Byblos, jest znanym chrześcijańskim centrum pielgrzymkowym ze względu na znajdujące się w miejscowym monasterze maronickim relikwie św. Szarbela Makhloufa – 1965r. o Charbel został beatyfikowany a 1977r. kanonizowany przez papieża Pawła VI, co roku grób Świętego odwiedza 4 miliony wiernych, do dziś zarejestrowano ponad 23 tyś. cudownych uzdrowień. Jaabata – miejsce kultu św. Rafki(Rifka). Została beatyfikowana 1985r. i kanonizowana 2001r. przez naszego Papieża Jana Pawła II. Przejazd do hotelu na obiadokolacje i nocleg.

8 dzień – śniadanie (w formie suchego prowiantu) transfer na lotnisko, przelot do Krakowa (przesiadka w jednym z portów europejskich). Zakończenie pielgrzymki.

kod termin cena
LB/01
09.09 - 16.09.2023
2900 zł + 730 USD
Formularz rezerwacyjny

  *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu realizowania względem mojej osoby marketingu bezpośredniego dotyczącego produktów i usług oferowanych przez Biuro Podróży APOLONIA TOUR zgodnie z art. 172 ustawy z dnia 16 lipca 2004r. Prawo telekomunikacyjne (Dz. U. z 2014 r. poz. 243 ze zm.) Wyrażona zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przez jej wycofaniem.

  Świadczenia: 
  Cena nie obejmuje: 

  Uwaga:
  * program pielgrzymki jest ramowy
  * Organizator zastrzega sobie prawo zmiany kolejności zwiedzania w zależności od sytuacji zaistniałej podczas wyjazdu
  * Organizator nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany dokonane przez linie lotnicze. W przypadku zmiany
  godzin przelotów Organizator zastrzega sobie możliwość zmian w programie
  * paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu z pielgrzymki. Nie  może zawierać izraelskich pieczątek
  * koszt pielgrzymki może ulec małej korekcie ze względu na niestabilny rynek paliw oraz niestabilną sytuację polityczną 

  Biuro Podróży Apolonia-Tour powstało, aby zapewnić Państwu komfort szerokiego wyboru ofert. Jesteśmy biurem działającym na rynku turystycznym od 2006 roku. Posiadamy zaświadczenie o wpisie do Rejestru Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych oraz gwarancję ubezpieczeniową. Zajmujemy się organizacją pielgrzymek, wycieczek objazdowych, wycieczek szkolnych oraz wyjazdów integracyjnych.

  +48 12 422 00 30

  +48 515 559 110

  info@apoloniatour.pl
  leszek@apoloniatour.pl