Biuro Podróży Apolonia-Tour

Szeroki wybór ofert

Podróżuj

z nami

FATIMA - Szlakiem Maryjnym i św. Jakuba Apostoła

Fatima - Lizbona - Coimbra - Nazare - Porto - Santiago de Compostela - Braga - Tamar - Obidos - Cabo da Roca

1 dzień – spotkanie z pilotem na lotnisku w Krakowie, odprawa, odlot. Przylot do Lizbony (możliwy lot z przesiadką przez jeden z portów europejskich). Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień – po śniadaniu zwiedzanie Sanktuarium Fatimskiego – kaplicy Objawień, stojącej w miejscu objawień Matki Bożej trójce małych pastuszków: Łucji, Franciszkowi i Hiacyncie; Bazylika Matki Bożej Różańcowej z grobami Franciszka i Hiacynty. Następnie zwiedzenie miejsc związanych z życiem Pastuszków. Uczestnictwo w drodze krzyżowej prowadzącej do Valinhos – miejsca objawień Anioła Portugalii oraz do wioski Aljustrel, gdzie znajdują się domy rodzinne Franciszka, Hiacynty i Łucji. Po południu czas na prywatną modlitwę, a wieczorem udziału w nabożeństwie. Obiadokolacja i nocleg.

3 dzień – po śniadaniu przejazd do Lizbony i zwiedzanie miasta w formie spaceru: dzielnica Belem z klasztorem Hieronimitów, kościół Św. Antoniego Padewskiego – stojący w miejscu narodzin Świętego Antoniego. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

4 dzień – po śniadaniu przyjazd do Coimbry – jednego z najatrakcyjniejszych miast w Portugalii – dawnej stolicy kraju. Spacer po mieście: Uniwersytet, Stara Katedra, Nowy Klasztor Św. Klary oraz kaplica w Klasztorze SS. Karmelitanek, gdzie przebywała Siostra Łucja. Po południu wyjazd nad Atlantyk do Nazare, dawnej uroczej wioski rybackiej oraz starego Sanktuarium Maryjnego, dziś najbardziej znanego kurortu w tej części wybrzeża. Czas wolny. Powrót do hotelu obiadokolacja, udział w różańcu i procesji ze świecami, nocleg.

5 dzień – po śniadaniu przejazd do Porto – zwiedzanie wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO portu, Kościoła św. Franciszka, Żelaznego mostu z XIX w, rejs po rzece Douro. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

6 dzień – po śniadaniu przejazd do Santiago de Compostela, zwiedzanie jednego z najstarszych ośrodków pielgrzymkowych chrześcijaństwa. Następnie przejazd do Braga nawiedzenie Sanktuarium Bom Jesus, co oznacza Sanktuarium Dobrego Jezusa z Góry. W godzinach wieczornych przyjazd do Fatimy, zakwaterowanie, obiadokolacja, udział w nabożeństwie wieczornym, nocleg.

7 dzień – po śniadaniu przejazd do Tomar zwiedzanie imponującego rozmiarami klasztoru templariuszy. Następnie przejazd do Obidos – spacer po pięknym starym portugalskim mieście otoczonym XIV-wiecznymi murami obronnymi. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

8 dzień – po śniadaniu przejazd do Cabo da Roca – najdalej na zachód wysunięty przylądek Europy. Wspaniała panorama Atlantyku z perspektywy 140-metrowego urwiska. Następnie transfer na lotnisko, odprawa, odlot (możliwy lot z przesiadką przez jeden z portów europejskich) przylot do Krakowa. Zakończenie pielgrzymki.

kod termin cena
PF/02
Formularz rezerwacyjny

  *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu realizowania względem mojej osoby marketingu bezpośredniego dotyczącego produktów i usług oferowanych przez Biuro Podróży APOLONIA TOUR zgodnie z art. 172 ustawy z dnia 16 lipca 2004r. Prawo telekomunikacyjne (Dz. U. z 2014 r. poz. 243 ze zm.) Wyrażona zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przez jej wycofaniem.

  Świadczenia: 
  Cena nie obejmuje: 

  Uwaga:
  – program pielgrzymki jest ramowy
  – Organizator zastrzega sobie prawo zmiany kolejności zwiedzania w zależności od sytuacji zaistniałej podczas wyjazdu
  – Organizator nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany dokonane przez linie lotnicze. W przypadku zmiany
  godzin przelotów Organizator zastrzega sobie możliwość zmian w programie
  – pilot nie oprowadza po wnętrzach obiektów
  – prosimy o zabranie ważnego dokumentu tożsamości
  – istnieje możliwość zabrania bagażu rejestrowanego o wadze: 20 kg za dopłatą 230 zł
  – koszt pielgrzymki może ulec małej korekcie ze względu na niestabilny rynek paliw oraz niestabilną sytuację
  polityczną

  Biuro Podróży Apolonia-Tour powstało, aby zapewnić Państwu komfort szerokiego wyboru ofert. Jesteśmy biurem działającym na rynku turystycznym od 2006 roku. Posiadamy zaświadczenie o wpisie do Rejestru Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych oraz gwarancję ubezpieczeniową. Zajmujemy się organizacją pielgrzymek, wycieczek objazdowych, wycieczek szkolnych oraz wyjazdów integracyjnych.

  +48 12 422 00 30

  +48 515 559 110

  info@apoloniatour.pl
  leszek@apoloniatour.pl