Biuro Podróży Apolonia-Tour

Szeroki wybór ofert

Podróżuj

z nami

Francja

Ołomuniec - Metz - Paryż - Zamki w Dolinie Loary - Raims - Kutna Hora

1 dzień – wyjazd z Krakowa godz. 05.00 Przejazd przez Czechy – krótkie zwiedzanie Ołomuńca. Przyjazd do hotelu w pobliżu granicy czesko – niemieckiej, zakwaterowanie, nocleg.

2 dzień – po śniadaniu wyjazd w kierunku Francji – przejazd przez Niemcy. Po drodze krótki postój w Metz – Katedra św. Stefana. W godzinach wieczornych przyjazd do hotelu w okolicy Paryża, zakwaterowanie, nocleg.

3 dzień – po śniadaniu całodzienne zwiedzanie najstarszej części Paryża: Wyspa La Cite z Katedrą Notre – Dame, będącą arcydziełem sztuki gotyckiej, Pałacem Sprawiedliwości oraz słynnym paryskim więzieniem – Conciergerie, następnie spacer urokliwymi uliczkami Dzielnicy Łacińskiej w kierunku najsłynniejszego paryskiego uniwersytetu – Sorbony, Panteon – miejsce spoczynku najwybitniejszych Francuzów, chwila odpoczynku w Ogrodzie Luksemburskim na terenie którego znajduje się Pałac Luksemburski będący siedzibą Senatu Republiki. Powrót do hotelu, nocleg.

4 dzień – po śniadaniu przejazd do Luwru zwiedzanie największego i najsłynniejszego muzeum świata. Następnie dalsze zwiedzanie Paryża: Łuk Triumfalny, Pola Elizejskie, wyjazd na Wieżę Eiffla skąd roztacza się piękny widok między innymi na: Pola Marsowe, Pałac Chaillot i Plac Warszawski. Późnym popołudniem wzgórze Montmartre z górującą nad miastem Bazyliką Sacre Coeur, następnie krótki spacer po Placu Pigalle, Moulin Rouge. Następnie wieczorny rejs statkiem po Sekwanie. Powrót do hotelu, nocleg.

5 dzień – po śniadaniu przejazd w kierunku Doliny Loary. Spacer dziedzińcami trzech najsłynniejszych zamków – zwiedzanie wnętrz jednego z nich. Chambord, Chennonceau, Blois. Następnie przejazd do hotelu w Reims, zakwaterowanie, nocleg.

6 dzień – po śniadaniu przejazd do Reims, zwiedzanie Katedry Notre Dame – miejsca koronacji prawie wszystkich francuskich królów. Przejazd przez Niemcy. W godzinach wieczornych przyjazd do hotelu w Czechach, nocleg.

7 dzień – po śniadaniu wyjazd w drogę powrotną do kraju. Po drodze krótkie zwiedzanie Kutnej Hory. Spacer po średniowiecznym miasteczku, które swą sławę zawdzięcza funkcjonującym niegdyś kopalniom srebra. Zobaczymy między innymi: sedlecką kaplicę czaszek, katedrę św. Barbary w stylu francuskiego gotyku, Włoski Dwór, Kolegium Jezuickie, Hradek, Kamienny Dom. Powrót do Krakowa w późnych godzinach wieczornych.

Świadczenia: 

Uwaga:
Dopłata do 4 obiadokolacji (obiadokolacje w Paryżu w restauracjach samoobsługowych) 240 zł

Proponowane kieszonkowe na bilety wstępu i miejscowych przewodników około 100 €.

Istnieje możliwość wykupienia dodatkowych ubezpieczeń:
– ubezpieczenie od kosztów rezygnacji
– ubezpieczenie od chorób przewlekłych 

Program jest ramowy. Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany kolejności zwiedzania lub zmiany programu z przyczyn od niego niezależnych.

Biuro Podróży Apolonia-Tour powstało, aby zapewnić Państwu komfort szerokiego wyboru ofert. Jesteśmy biurem działającym na rynku turystycznym od 2006 roku. Posiadamy zaświadczenie o wpisie do Rejestru Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych oraz gwarancję ubezpieczeniową. Zajmujemy się organizacją pielgrzymek, wycieczek objazdowych, wycieczek szkolnych oraz wyjazdów integracyjnych.

+48 12 422 00 30

+48 515 559 110

info@apoloniatour.pl
leszek@apoloniatour.pl