Biuro Podróży Apolonia-Tour

Szeroki wybór ofert

Podróżuj

z nami

RPA

11 dniowa wycieczka do AFRYKI

1 dzień – wylot z Polski przez jeden z portów lotniczych w Europie do Johannesburga

2 dzień – Przylot do Johannesburga w godz. porannych – przejazd przez miasto do Lion Park – pierwsze spotkanie z afrykańskim królem zwierząt – w parku oprócz zwykłych przedstawicieli tego kociego gatunku zobaczyć można unikalne białe lwy, których narodziny odbiły się głośnym echem we wszystkich parkach świata. Dodatkowa atrakcja parku jest bliskie spotkanie z maluchami w przedszkolu lwiątek – kociaki wspaniale zapraszają i pozują do zdjęć…Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, wieczorem wyjazd na kolacje do jednej z najsłynniejszych restauracji Johannesburga, a w niej na środku sali na ogromnym palenisku na 52 dzidach Maasaiskich piecze się afrykańską dziczyzna. Miedzy innymi do wyboru mięso antylop ( gnu, kudu, impali, etc) mięso strusia, krokodyla, w zależności od sezonu mięso żyrafy , zebry, a dla tych którzy boja się nowości cala gama mięs ze zwierząt hodowlanych – wieprzowina, baranina, wołowina etc. DEWIZA restauracji jest „JESZ TYLE ILE CHCESZ I JAK DŁUGO MOZESZ”, powrót do hotelu – nocleg.

3 dzień – Śniadanie, wyjazd do Soweto – to właśnie unikalne afrykańskie miasto satelita Johannesburga było w przeszłości świadkiem burzliwych wystąpień i krwawych zamieszek – dzisiaj w nowej South Afryce po tamtych wydarzeniach pozostały miejsca pamięci, a miasto rozwija się z błyskawiczną szybkością. Po zakończonej wizycie w Soweto przejazd przez centrum Johannesburga – dzisiejszy obraz miasta to cos w co ciężko uwierzyć a warto zobaczyć. min wizyta w najwyższym widokowym punkcie miasta – CARLTON CENTER. Następną atrakcja to PRETORIA – stolicy kraju położona 50 km od Johannesburga. Zupełnie odmienna od nowoczesnego Johannesburga zasobna w pomniki, oraz budynki pamietające czasy świetności Republiki Burskiej – przypomina europejskie miasto z ta różnicą ze wszystko tonie w tropikalnej roślinności. W mieście przystanek przy niezwykle okazałym BUDYNEKU PARLAMENTU oraz CHURCH SQUARE plac od którego rozpoczęła swoje istnienie Pretoria, powrót do hotelu , KOLACJA nocleg.

4 dzień – Śniadanie, wyjazd do SUN CITY. Cały dzień przeznaczony na pobyt w tym mieście zbudowanym tylko i wyłącznie ku czci rozrywki. Zwiedzimy najsłynniejsze miejsca Sun City jak: RYCZACA ZATOKE – a w niej zapraszająca do kąpieli dwu metrowa fala do złudzenia przypominająca burzliwe fale Oceanu, ZAGINIONE MIASTO – bajkowy świat który nigdy nie istniał, jego malownicze “ruiny” tona w bajecznych, tropikalnych ogrodach, które zważywszy na ilość gatunków sprowadzonych ze wszystkich stron świata zdaja się również być bajka … CROCODAL SANCTUARY – największa farma krokodyli w RPA – wzorowo utrzymana, z dogodnymi punktami obserwacyjnymi pozwala do woli obserwować i fotografować władców stawich królestw. Właśnie tutaj jak na wystawach, leżą wygrzewając swoje potwornej wielkości cielska najsłynniejsi z krokodylowych seniorów Afryki Południowej. Późnym popołudniem pożegnanie z Miastem Słońca , KOLACJA w drodze powrotnej do Johannesburga w restauracji specjalizującej się w daniach ze strusia, dojazd do hotelu, nocleg.

5 dzień – śniadanie, wykwaterowanie i wczesny wyjazd w stronę PARKU KRUGERA przez prowincje GAUTENG i MPUMALANGA – na trasie malownicze widoki tzw. SCENIC ROUTE , przełęcze, góry, doliny, a wśród nich unikalne cuda natury, które rozsławiły ten rejon na cały świat POTHOLES – formacje skalne wyrzeźbione przez miliony lat płynąca rzekę oraz BLYDE RIVER CANYON.-trzeci pod względem wielkości kanion świata, jego widok zapiera dech najbardziej odpornym malkontentom. Pod wieczór zakwaterowanie w hotelu, KOLACJA w hotelu, relaks, nocleg.

6 dzień – Wczesna pobudka, wyjazd do KUGER NATIONAL PARK (Park Krugera) – godz 5.00. Kruger Park jest najstarszym i największym parkiem narodowym Afryki, a już niedługo po usunięciu granic pomiędzy Mozambikiem oraz Zimbabwe stanie się jednym z największych parków świata. Obecna powierzchnia parku to 19 tys km czyli park zajaby polowe Szajcarii . Teren parku w swoje absolutne posiadanie przejęły fauna i flora – busz i rozlegle sawanny, okraszane cieniem rozłożystych akacji. To dom min “big five” czyli najniebezpieczniejszych zwierząt Afryki – słoni, lwów, nosorożców, lampartów i bawołów. Przystanek na śniadanie ( piknik ) w jednym z Campow – Dojazd CAMPU, odpoczynek. Wyjazd na POPOLUDNIOWE SAFARII OTWARTYMI SAMOCHODAMI, w poszukiwaniu zwierząt będziemy zmierzać do dobrze znanych nam miejsc (pastwiska, wodopoje, legowiska,) które w większości naszych wypraw sprawiały nam zawsze mile niespodzianki, powrót do Lodge, odpoczynek kolacja, nocleg

7 dzień – Śniadanie, wykwaterowanie, kontynuacja drogi przez KURGER NATIONAL PARK , wyjazd jedna z jego południowych bram, następnie wjazd do NAJMNIEJSZEGO KROLESTWA SWIATA – KROLESTWA SWAZILAND krainę gór i rzeźbiarzy, Królestwo ma zaledwie 180 km długości a jego średnia szerokość to 130 km !!! Królestwo ma kształt owalny, a jego wysokość nmp zmniejsza się od zachodu na wschód . Mieszkańcy Swazilandu są odrębną indywidualna kultura – a jak wyglądają mogą się przekonać na własne oczy Ci którzy przejada ten malowniczy rejon Afryki. W drodze przystanek na lunch następnie kontynuacja drogi przez SWAZILAND, przekroczenie granicy z RPA i t samym znajdziemy sie w kolejnej prowincji KWAZULU-NATAL znanej jako KROLESTWO ZULUSOW.. Przejazd do ST LUCI. Zakwaterowanie na terenie miasta , po południu REJS po słynnej LAGUNIE. Wieczorem wyjście na kolacje, nocleg.

8 dzień – Śniadanie, wykwaterowanie i jeśli nie odbył się dnia poprzedniego- REJS po słynnej lagunie miasteczka, które znajduje się na liście UNESCO. Jego unikalność stanowią Parki Narodowe, które również obejmują wody laguny leniwie przecinające miasto, a zamieszkiwane przez niecodzienne sąsiedztwo – krokodyle i rodziny hipopotamów, Po zakończonym rejsie wyjazd do jednej z najsłynniejszych WIOSEK ZULUSKICH – SHAKALAND– w wiosce w której kręcono film Zulus Shaka – w dalszym ciągu słychać oddech tamtego czasu, czasu bitew i głośnej mowy bębenków…Zwiedzanie wioski min NAJBOGATSZY POKAZ TANCOW PLEMION AFRYKI POLUDNIOWEJ – EGZOTYCZNY LUNCH W WIOSCE .Przejazd do DURBANU, zakwaterowanie, czas wolny, następnie KOLACJA w NAJWYZSZYM PUNKCIE WIDOKOWYM DURBANU (widok na cztery strony miasta). Powrót do hotelu, nocleg.

9 dzień – Śniadanie, wyjście do -AKWARIUM -DELFINARIUM – nowo otwarty budynek akwarium zajmuje zaszczytne 5 MIEJSCE NA SWIECIE pod względem wielkości i zasobności . Jego ogromne wypełnione krystaliczna woda akwaria ukazują podwodny świat Oceanu – wielkie rekiny ludojady , majestatyczne płaszczki, ogromne żółwie morskie.. Cały ten barwny podwodny świat wraz z zatopionym wrakiem statku przyciąga i olśniewa każdego gościa … czas wolny ,na durbańskim deptaku, na deptaku GOLDEN MILE – tutaj znajduje się olbrzymi afrykański targ, gdzie można kupić rożnego rodzaju egzotyczne wyroby – maski, zuluskie koszyki, rzeźby etc, parę metrów za deptakiem swoje fale o plaże rozbija Ocean Indyjski . Wieczorem KOLACJA. Powrót do hotelu, nocleg.

10 dzień – po wczesne śniadaniu wykwaterowanie, transfer do JOHANNESBURGA odlot do Europy.

11 dzień – przylot do Warszawy.

Świadczenia: 
Cena nie obejmuje: 

Uwaga:
– Zakwaterowanie we wszystkich hotelach RPA/Namibi/Zambii odbywa się po godzinie 14.00 , wykwaterowanie 10.00 ˇV 11.00 (tylko w miarę wolnych miejsc można opóźnić check-out lub przyśpieszyć check inn)
– Realizacja i kolejność atrakcji turystycznych uzależniona jest od warunków pogodowych.
– Nie wymagane żadne szczepienia
– Wymagane szczepienie na ZOLTA FEBRE dla gości wyjeżdzających do ZAMBI, ZIMBABWE, MOZMBIKU, MALAWI, TANZANI, KENI
– Rekomendowane tabletki na malarie
– Rekomendowane wykupienie ubezpieczenia
– Wiza do RPA nie wymagana dla obywateli polskich posługujących się polskim paszportem
– Max 20 kg bagażu na loty międzynarodowe i wewnętrzne
– Max 12 kg bagażu w miękkich torbach na loty awionetkami
– Przy przylocie do RPA wymagane dwie leżące koło siebie po otworzeniu – puste kartki w paszporcie 

Istnieje możliwość wykupienia dodatkowych ubezpieczeń:
*ubezpieczenie od chorób przewlekłych
*ubezpieczenie od kosztów rezygnacji
 
Program jest ramowy. Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany kolejności zwiedzania lub zmiany programu z przyczyn od niego niezależnych.
Biuro Podróży Apolonia-Tour powstało, aby zapewnić Państwu komfort szerokiego wyboru ofert. Jesteśmy biurem działającym na rynku turystycznym od 2006 roku. Posiadamy zaświadczenie o wpisie do Rejestru Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych oraz gwarancję ubezpieczeniową. Zajmujemy się organizacją pielgrzymek, wycieczek objazdowych, wycieczek szkolnych oraz wyjazdów integracyjnych.

+48 12 422 00 30

+48 515 559 110

info@apoloniatour.pl
leszek@apoloniatour.pl