Biuro Podróży Apolonia-Tour

Szeroki wybór ofert

Podróżuj

z nami

Brazylia

Sao Paulo – Aparecidy – Guaratinguetá - Cachoeria Paulista - Rio de Janeiro - Foz Do Iguasu

1 dzień – Warszawa –Sao Paulo
Zbiórka na lotnisku w Warszawie w hali odlotów. Wylot do Brazylii (Sao Paulo) przez jeden z europejskich portów lotniczych. Przylot do Brazylii, przejazd do hotelu, obiadokolacja (w hotelu lub na trasie) nocleg.

2 dzień –Sao Paulo
Sniadanie. Zwiedzanie Sao Paulo – starówka z dobrze zachowaną architekturą z XVIII i XIX wieku: Teatro Municipal, klasztor São Bento oraz kościoły: Nossa Senhora da Luz (pochodzący z roku 1770), Santo Antônio oraz Katedrę da Sé – jeden
z najstarszych obiektów tego typu w Brazylii, ufundowany już w 1554 r. Tuż przy starówce wznosi się na wysokość 41 pięter najsłynniejszy w metropolii drapacz chmur – Edifício Itália, z restauracją, barem i tarasem widokowym na górze. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień –Sao Paulo –Aparecida
Sniadanie, transfer do Aparecidy – jednego z największych sanktuariów maryjnych świata, do którego pielgrzymowali Jan Paweł II i Benedykt XVI. Następnie zwiedzanie pierwszej (starej) bazyliki poświęconej Matce Bożej z Aparecidy – świętej patronce Brazylii. Wizyta w Itaguacu Port, miejscu leżącym nad rzeką Paraiba, gdzie dwaj rybacy, na początku XVIII w. wyłowili figurkę Matki Bożej. Następnie wizyta
w nowej bazylice, poświęconej w 1980 r. przez Jana Pawła II, będącej obecnie Bazyliką Matki Bożej Sanktuarium Narodowym Brazylii, gdzie obecnie znajduje się znaleziona przez rybaków figurka. Msza św. Czas wolny. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

4 dzień – Aparecida – Guaratininueta – Penedo
Sniadanie i po śniadaniu przejazd do Guaratinguetá, rodzinnego miasta Antoniego od św. Anny Galvao – pierwszego świętego urodzonego w Brazylii. Brat Antoni został ogłoszony błogosławionym przez Jana Pawła II w 1998r. a kanonizowany przez Benedykta XVI w 2007 r. Zwiedzanie katedry św. Antoniego, muzeum, domu rodzinnego oraz seminarium. Następnie przejazd do Cachoeria Paulista – miasta, w którym znajduje się fundacja założona przez Jana Pawła II mająca na celu podniesienie poziomu edukacji w tym rejonie Brazylii oraz katolicka rozgłośnia radiowa Cancao Nova. Przejazd do miasteczka Penedo. Nocleg w okolicach Penedo. obiadokolacja

5 dzień – Penedo –Rio de Janeiro
Po śniadaniu przejazd do Rio de Janeiro, zakwaterowanie w hotelu, czas wolny, obiadokolacja, nocleg.

6 dzień – Rio de Janeiro
Śniadanie po śniadaniu wycieczka na Wzgórze Corcovado z górującym nad miastem, imponującym pomnikiem Chrystusa Odkupiciela – symbolem Rio. Pomnik, ukończony
w 1931 r., stoi na wysokości 710 m n.p.m. Ostatni odcinek wycieczki odbędzie się kolejką ze stacji Cosme Velho. Po drodze podziwianie, nasadzonego w XIX w., największego na świecie “miejskiego” lasu tropikalnego, a także zatoki Guanabara, laguny Rodrigo de Freitas oraz wysp, leżących wokół Rio. Msza św. Powrót do hotelu, czas wolny, obiadokolacja, nocleg.

7 dzień – Rio de Janeiro
Śniadanie, przejazd na zwiedzanie Rio – panoramiczny objazd centrum miasta, spacer po Sambadromie – miejscu, gdzie prezentują się szkoły samby podczas karnawału w Rio. Następnie zwiedzanie Katedry Metropolitarnej, zbudowanej w kształcie piramidy. Spacer po głównym placu Rio Cinelandia, przy którym mieści Teatr Miejski, jeden
z najważniejszych teatrów Brazylii, Biblioteka Narodowa i Muzeum Sztuki. Następnie przejazd przez Aterro do Flamengo zielony rejon boisk i rodzinnego wypoczynku, wjazd na górę Głowa Cukru. Wjazd kolejką linową odbywa się dwustopniowo z postojem na niższym wzgórzu Urca Hill. Z obu wzgórz rozciąga się wspaniały widok na miasto, słynne plaże, zatoki, liczne wyspy, lotniska. Powrót do hotelu, czas wolny, obiadokolacja, nocleg.

8 dzień – Rio de Janeiro
Po śniadaniu wyjazd do miasteczka Itacuruca – spędzimy czas pływając na statku poznając wyspy tropikalne, podczas rejsu będzie czas na pływanie, opalanie, czas wolny na odpoczynek. Obiadokolacja , nocleg.

9 dzień – Rio de Janeiro – Foz do Iguacu
Po śniadaniu transfer na lotnisko, przelot do Foz Do Iguasu, miasta położonego na południu Brazylii. Zakwaterowanie w hotelu. Po krótkim odpoczynku panoramiczny objazd miasta – zwiedzanie ratusza, katedry, starego lotniska, meczetu Sunita ze złotą kopułą. Na koniec dnia rzut oka na rejon 3 granic paragwajsko – brazylijsko – argentyńską, gdzie łączą się wody rzek Iguasu i Parany. Msza św. Czas wolny, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

10 dzień – Foz do Iguacu
Po śniadaniu podziwianie brazylijskiej części wodospadów Iguacu. Na początek spacer do hotelu Tropical das Cataracts, skąd rozciąga się wspaniały widok na Narodowy Park Iguacu. Po południu zwiedzanie hydroelektrowni Itaipu, leżącej na granicy z Paragwajem. obiadokolacja, nocleg.

11 dzień – Foz do Iguacu
Po śniadaniu przejazd do Argentyny – podziwianie kaskad wodospadów Iguacu znajdujących się po argentyńskiej stronie. Wyprawa zaczyna się w Narodowym Parku Iguacu i łączy w sobie przejazd kolejką (podczas którego można podziwiać wspaniałe widoki na liczne wodospady), przejścia piesze po specjalnie przygotowanych kładkach nad i pod wodospadami i dotarcie do robiącego największe wrażenie, najwyższego ze wszystkich wodospadów Iguasu – wodospadu Diabla Gardziel. następnie niezapomniane Macuco Safari – przejazd samochodami terenowymi po lesie tropikalnym, rozciągającym się wzdłuż rzeki Iguasu, później rejs łodziami motorowymi po rzece w pobliżu wodospadów, krótki postój pod drugim co do wielkości wodospadzie w kompleksie Iguacu – Salto Bozetti. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

12 dzień – Foz do Iguacu –Sao Paulo /Rio de Janeiro /-Warszawa
Śniadanie, transfer na lotnisko, przelot do Rio de Janeiro lub Sao Paulo . Wylot z do Polski

13 dzień – przylot do Warszawy zakończenie pielgrzymki

Cena zawiera: 
Cena nie zawiera: 

Sugerowane kieszonkowe na bilety wstępu ok. 60 € * kolejność zwiedzania może ulec zmianie 

Formularz

Biuro Podróży Apolonia-Tour oprócz oferty katalogowej organizuje również wyjazdy grupowe po całej Europie i świecie. Na życzenie Państwa możemy przygotować pielgrzymkę, wycieczkę, wyjazd integracyjny w dowolnym kierunku i terminie, uwzględniając preferencje grupy, jej możliwości czasowe i budżet. Programy zawarte w naszym katalogu i na stronie internetowej mogą posłużyć Państwu do przygotowania programu “szytego na miarę”. Do każdego z Państwa podchodzimy indywidualnie – nasze zaangażowanie, pasja i doświadczenie sprawi, że wyjazd będzie niezapomnianym przeżyciem.
W razie pytań jesteśmy do Państwa dyspozycji pod numerem telefonu +48 12 422 00 30 od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-17.00. Można także kontaktować się z nami mailowo: info@apoloniatour.pl lub leszek@apoloniatour.pl

W celu wysłania zapytania prosimy o wypełnienie poniższego formularza: 

  I. Dane kontaktowe

  II. Oferta

  *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu realizowania względem mojej osoby marketingu bezpośredniego dotyczącego produktów i usług oferowanych przez Biuro Podróży APOLONIA TOUR zgodnie z art. 172 ustawy z dnia 16 lipca 2004r. Prawo telekomunikacyjne (Dz. U. z 2014 r. poz. 243 ze zm.) Wyrażona zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przez jej wycofaniem.

  Biuro Podróży Apolonia-Tour powstało, aby zapewnić Państwu komfort szerokiego wyboru ofert. Jesteśmy biurem działającym na rynku turystycznym od 2006 roku. Posiadamy zaświadczenie o wpisie do Rejestru Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych oraz gwarancję ubezpieczeniową. Zajmujemy się organizacją pielgrzymek, wycieczek objazdowych, wycieczek szkolnych oraz wyjazdów integracyjnych.

  +48 12 422 00 30

  +48 515 559 110

  info@apoloniatour.pl
  leszek@apoloniatour.pl