Biuro Podróży Apolonia-Tour

Szeroki wybór ofert

Podróżuj

z nami

Indie - śladami Matki Teresy

Delhi - Dźajpur (Jaipur) - Agra - Waranasi - Kalkuta

1 dzień – zbiórka na lotnisku w Krakowie o godz. 10:00. Odprawa. Wylot  o godz. 12:05 (przesiadka w jednym z portów europejskich).

2 dzień – przylot do Delhi o godz. 02:55, przejazd do hotelu,  odpoczynek. Po śniadaniu wizyta w archidiecezji Delhi – Katedrze Świętego Serca. Zwiedzanie stolicy Indii: świątynia Sikhów,  Kutub Minar  minaret, wzniesiony w XIII w. z czerwonego piaskowca, o wysokości 73 m, średnicy 3 m u szczytu i 14 m u podstawy. Na całej wysokości zdobiony żłobieniami. Został wzniesiony jako część pierwszego meczetu w Indiach – Kuwwat-al-Islam. Nastepnie Brama Indii o kształcie 42-metrowego łuku triumfalnego. Przejazd wokół administracyjnego centrum Delhi, oglądanie budynków Parlamentu, Sekretariatów i Pałacu Prezydenckiego. Wizyta w Starym Delhi, zwiedzanie pochodzącego z XVII w., największego w Indiach meczetu Jama Masjid. Przejazd rikszami po Starym Delhi (wąskimi uliczkami). Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień – po śniadaniu przejazd do stolicy Radżastanu – Jaipuru. Jaipur wzniesiony na początku XVIII wieku przez maharadżę Jai Singha, ze względu na kolor licznych budowli zwany jest też Różowym Miastem. Wizyta w Galata Ji zwanej ” ŚWIĄTYNIĄ MAŁP” oraz marmurowej świątyni Birla  Wizyta w kościele rzymskokatolickim Ghat Gate. Przejazd do hotelu w Jaipurze, zakwaterowane, obiadokolacja, nocleg.

4 dzień – po śniadaniu całodniowe zwiedzanie Jaipuru i okolic. Przejażdżka na grzbiecie słonia lub jeepem na szczyt wzgórza, na którym znajduje się kompleks pałacowo – forteczny Fort Amber, siedziba maharadży niegdysiejszego stanu Jaipur. W forcie znajdują się liczne dziedzińce, bramy, pawilony i zdobione komnaty, w tym słynna sheesh mahal – komnata lustrzana. Podziwianie najciekawszych zabytków miasta:  Zwiedzanie Pałacu Miejskiego – rezydencji władców Jaipuru, obserwatorium Jantar Mantar – owocu pasji astronomicznej maharadży Jai Singha oraz pięknej fasady pięciokondygnacyjnego Pałacu Wiatrów (Hawa Mahal) wzniesionego by umożliwić damom dworskim obserwację życia zwykłych mieszkańców. Wizyta w Kościele Św. Andrzeja oraz w Domu Matki Teresy. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

5 dzień – po śniadaniu przejazd do Agry, dawnej stolicy imperium mongolskiego położonej w stanie Uttar Pradesh. Po drodze zwiedzanie Fatehpur Sikri, miasta – widma, które za panowania cesarza Akbara w XVI w. także pełniło funkcję stolicy. Przyczyna opustoszenia miasta nie jest znana do dzisiaj.   Przyjazd do Agry. Wizyta w Kościele Św. Marii. Nocleg w Agrze.

6 dzień – po śniadaniu zwiedzanie Taj Mahal– symbolu Indii i jednego z cudów świata, nazwanego świątynią miłości. Wizyta
w centrum wytwarzania mozaiki. Zwiedzanie Fortu w Agrze, masywnej twierdzy wykonanej z czerwonego piaskowca, której budowę rozpoczął Akbar, największy cesarz mongolski. Wizyta w kościele katolickim przy Sadar Bazaar. Transfer na dworzec kolejowy i wyjazd  nocnym  pociągiem  do  Waranasi  (miejsca leżące).

7 dzień – po śniadaniu przyjazd do Waranasi, znanego też jako Benares, położonego nad brzegiem Gangesu miasta Śiwy, jednego z najświętszych miejsc Indii. Następnie wycieczka do Sarnath, świętego miejsca buddystów, gdzie Budda Siakjamuni wygłosił słynne pierwsze kazanie po uzyskaniu oświecenia. Zwiedzanie zespołu świątynnego, gdzie m. in. znajduje się stupa Dhamekh i słynny kapitel kolumny cesarza Asioki. Powrót do Varanasi. Nocleg w Varanasi.

8 dzień – o świcie rejs łodziami po Gangesie. Nad brzegiem rzeki, gdzie znajdują się słynne ghaty – schody prowadzące do wody – można obserwować pielgrzymów dokonujących rytualnych ablucji i ceremonii ofiarnych. Powrót do hotelu na śniadanie. Wizyta w kościele katolickim w dawnej dzielnicy brytyjskiej Cantonment Area. Oglądanie Uniwersytetu Benares oraz świątyni ku czci boga Śiwy. Wizyta przy świątyni Durgi (Niedostępnej) – małżonki Śiwy. Wieczorem transfer na lotnisko przelot do Kalkuty. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

9 dzień –  po śniadaniu zwiedzanie Kalkuty, drugiej co do wielkości metropolii Indii – stolicy Bengalu Zachodniego, miasta w którym żyła i zmarła święta Matka Teresa, założycielka Zgromadzenia Misjonarek Miłości. Odwiedzenie grobu Matki Teresy oraz Nirmal Chaya – domu Matki Teresy. Wizyta w jednym z katolickich kościołów Kalkuty (np. Kościele Świętego Serca Jezusowego lub Kościele Świętej Teresy). Nocleg w Kalkucie.

10 dzień – po śniadaniu. Spacer po mieście: okazały Victoria Memorial – muzeum czasów kolonialnych, Kalighat – świątynia bogini Kali, Dalhousie Square dawne centrum miasta z licznymi budowlami kolonialnymi. Transfer na lotnisko i wylot do Delhi. Przylot, następnie przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

11 dzień – wcześnie rano transfer na lotnisko w Delhi. Odprawa, wylot do Polski o godz. 08:00 (przesiadka w jednym z portów europejskich). Przylot do Krakowa o godz. 16:20. Zakończenie pielgrzymki.

kod termin cena
IN/01
18.01 - 28.01.2025
5500 zł + 1720 USD
Formularz rezerwacyjny

  *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu realizowania względem mojej osoby marketingu bezpośredniego dotyczącego produktów i usług oferowanych przez Biuro Podróży APOLONIA TOUR zgodnie z art. 172 ustawy z dnia 16 lipca 2004r. Prawo telekomunikacyjne (Dz. U. z 2014 r. poz. 243 ze zm.) Wyrażona zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przez jej wycofaniem.

  Świadczenia: 

  Cena nie obejmuje: 

  Uwaga: 

  – program pielgrzymki jest ramowy
  – Organizator zastrzega sobie prawo zmiany kolejności zwiedzania w zależności od sytuacji zaistniałej podczas wyjazdu
  – Organizator nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany dokonane przez linie lotnicze. W przypadku zmiany
  godzin przelotów Organizator zastrzega sobie możliwość zmian w programie
  – paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu z pielgrzymki.
  – koszt pielgrzymki może ulec małej korekcie ze względu na niestabilny rynek paliw oraz niestabilną sytuację polityczną

  Obostrzenia związane z wjazdem do poszczególnych krajów (w związku z pandemią Covid-19) mogą ulec zmianie. Każdy kraj sam ustala warunki wjazdowe i musimy się do tych wymogów dostosować. Prosimy o śledzenie informacji na stronie rządowej https://www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych

  W przypadku konieczności wykonania testu/testów przed wyjazdem z Polski lub przy powrocie – jego/ich koszt i wykonanie leżą po stronie Uczestnika.

  Zmiana warunków wjazdowych nie stanowi podstawy do rezygnacji z wyjazdu.

  Biuro Podróży Apolonia-Tour powstało, aby zapewnić Państwu komfort szerokiego wyboru ofert. Jesteśmy biurem działającym na rynku turystycznym od 2006 roku. Posiadamy zaświadczenie o wpisie do Rejestru Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych oraz gwarancję ubezpieczeniową. Zajmujemy się organizacją pielgrzymek, wycieczek objazdowych, wycieczek szkolnych oraz wyjazdów integracyjnych.

  +48 12 422 00 30

  +48 515 559 110

  info@apoloniatour.pl
  leszek@apoloniatour.pl