Biuro Podróży Apolonia-Tour

Szeroki wybór ofert

Podróżuj

z nami

Indie

Do grobu św. Teresy z Kalkuty

1 dzień – Spotkanie grupy na Międzynarodowym Lotnisku im. F. Chopina w Warszawie – hala odlotów przy stanowisku odpraw. Przelot do Delhi.

2 dzień – Delhi

Przylot do Delhi. Wizyta w archidiecezji Delhi – Katedrze Świętego Serca. Zwiedzanie stolicy Indii. W programie Brama Indii o kształcie 42-metrowego łuku triumfalnego. Przejazd wokół administracyjnego centrum Delhi, oglądanie budynków Parlamentu, Sekretariatów i Pałacu Prezydenckiego. Wizyta w Starym Delhi, zwiedzanie pochodzącego z XVII w., największego w Indiach meczetu Jama Masjid. Przejażdżka rikszami obok Czerwonego Fortu (Lal Qila) do Raj Ghat – miejsca nad brzegiem rzeki Jamuny, gdzie skremowano ciało Mahatmy Gandhiego. Nocleg w Delhi.

3 dzień – Delhi/Jaipur

Przejazd do stolicy Radżastanu – Jaipuru (ok. 6 godz.). Jaipur wzniesiony na początku XVIII wieku przez maharadżę Jai Singha, ze względu na kolor licznych budowli zwany jest też Różowym Miastem. Zwiedzanie Pałacu Miejskiego – rezydencji władców Jaipuru oraz w pałacowym muzeum. Wizyta w kościele rzymskokatolickim Ghat Gate. Nocleg w Jaipurze.

4 dzień – Jaipur

Całodniowe zwiedzanie Jaipuru i okolic. Przejażdżka na grzbiecie słonia lub jeepem na szczyt wzgórza, na którym znajduje się kompleks pałacowo–forteczny Fort Amber, siedziba maharadży niegdysiejszego stanu Jaipur. W forcie znajdują się liczne dziedzińce, bramy, pawilony i zdobione komnaty, w tym słynna sheesh mahal – komnata lustrzana. Podziwianie najciekawszych zabytków miasta: obserwatorium Jantar Mantar – owocu pasji astronomicznej maharadży Jai Singha oraz pięknej fasady pięciokondygnacyjnego Pałacu Wiatrów (Hawa Mahal) wzniesionego by umożliwić damom dworskim obserwację życia zwykłych mieszkańców. Wizyta w Kościele Św. Andrzeja. Nocleg

5 dzień – Jaipur/Fatehpur Sikri/Agra

Przejazd do Agry (ok. 6 godz.), dawnej stolicy imperium mogolskiego położonej w stanie Uttar Pradesh. Po drodze zwiedzanie Fatehpur Sikri, miasta–widma, które za panowania cesarza Akbara w XVI w. także pełniło funkcję stolicy. Przyczyna opustoszenia miasta nie jest znana do dzisiaj. Przyjazd do Agry. Wizyta w Kościele Św. Marii. Nocleg w Agrze.

6 dzień – Agra/Taj Mahal

Zwiedzanie Taj Mahal– symbolu Indii i jednego z cudów świata, nazwanego świątynią miłości. Wizyta w centrum wytwarzania mozaiki. Zwiedzanie Fortu w Agrze, masywnej twierdzy wykonanej z czerwonego piaskowca, której budowę rozpoczął Akbar, największy cesarz mogolski. Wizyta w kościele katolickim przy Sadar Bazaar. Transfer na dworzec kolejowy i wyjazd nocnym pociągiem do Varanasi (miejsca leżące).

7 dzień – Varanasi/Sarnath

Przyjazd do Varanasi, znanego też jako Benares, położonego nad brzegiem Gangesu miasta Śiwy, jednego z najświętszych miejsc Indii. Czas wolny. Następnie wycieczka do Sarnath, świętego miejsca buddystów, gdzie Budda Siakjamuni wygłosił słynne pierwsze kazanie po uzyskaniu oświecenia. Zwiedzanie zespołu świątynnego, gdzie m. in. znajduje się stupa Dhamekh i słynny kapitel kolumny cesarza Asioki. Powrót do Varanasi. Nocleg w Varanasi.

8 dzień – Varanasi

O świcie rejs łodziami po Gangesie. Nad brzegiem rzeki, gdzie znajdują się słynne ghaty – schody prowadzące do wody – można obserwować pielgrzymów dokonujących rytualnych ablucji i ceremonii ofiarnych. Powrót do hotelu na śniadanie. Wizyta w kościele katolickim w dawnej dzielnicy brytyjskiej Cantonment Area. Oglądanie Uniwersytetu Benares oraz świątyni ku czci boga Śiwy. Wizyta przy świątyni Durgi (Niedostępnej) – małżonki Śiwy. Wieczorem transfer na dworzec kolejowy i wyjazd pociągiem nocnym do Kalkuty lub lot samolotem.

9 dzień – Kalkuta

Przyjazd do Kalkuty, drugiej co do wielkości metropolii Indii – stolicy Bengalu Zachodniego, miasta w którym żyła i zmarła błogosławiona Matka Teresa, założycielka Zgromadzenia Misjonarek Miłości. Transfer do hotelu. Odwiedzenie grobu Matki Teresy oraz Nirmal Chaya – domu Matki Teresy. Wizyta w jednym z katolickich kościołów Kalkuty (np. Kościele Świętego Serca Jezusowego lub Kościele Świętej Teresy). Nocleg w Kalkucie.

10 dzień – Kalkuta

Zwiedzanie turystycznych atrakcji miasta: okazały Victoria Memorial – muzeum czasów kolonialnych, Kalighat – świątynia bogini Kali, Dalhousie Square dawne centrum miasta z licznymi budowlami kolonialnymi. Transfer na lotnisko i wylot do Polski.

11 dzień – Powrót do Polski

Cena zawiera: 
Cena nie zawiera: 
Biuro Podróży Apolonia-Tour powstało, aby zapewnić Państwu komfort szerokiego wyboru ofert. Jesteśmy biurem działającym na rynku turystycznym od 2006 roku. Posiadamy zaświadczenie o wpisie do Rejestru Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych oraz gwarancję ubezpieczeniową. Zajmujemy się organizacją pielgrzymek, wycieczek objazdowych, wycieczek szkolnych oraz wyjazdów integracyjnych.

+48 12 422 00 30

+48 515 559 110

info@apoloniatour.pl
leszek@apoloniatour.pl