Biuro Podróży Apolonia-Tour

Szeroki wybór ofert

Podróżuj

z nami

Kuba

Havana - Pinar del Rio - Bueba Vista - Vinales - Cayo Lewisa - Cienfuegos - Trinidad - Camaguey - Santa Clara - Varadero

1 dzień – zbiórka na lotnisku w Warszawie w hali odlotów. Wylot na Kubę. Przelot do Havany o godz. 17:30. Transfer do hotelu, zakwaterowanie. Kolacja i nocleg.

2 dzień – Śniadanie. Wizyta w starej kolonialnej części Hawany. Hawana to przede wszystkim Stare Miasto, wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w 1982r. Dzielnicę tworzą cztery place: Plac Katedralny z jednym z najstarszych kościołów na Kubie, Plac Broni otoczony pięknymi kolonialnymi budynkami, Park Centralny i Kapitol, zbudowany na wzór klasycznego rzymskiego kapitolu. Wizyta w fabryce rumu Bocoy i w fabryce cygar Partagas, które są symbolem Kuby i jej największym towarem eksportowym. Przejazd do nowej części Hawany, zwiedzanie nowoczesnego Placu Rewolucji, przy którym znajdują się gmachy najważniejszych ministerstw rewolucyjnej Kuby, a także pomnik kubańskiego bohatera narodowego z czasów walk o niepodległość José Martí. Czas wolny na zrobienie zdjęć. Powrót do hotelu. Kolacja i nocleg.

3 dzień – Śniadanie. Rejs łodziami po jaskini Cueva del Indio, gdzie znaleziono pozostałości prehiszpańskich kultur zamieszkujących Kubę. Krótki trekking po lesie deszczowym do wysokich na 35 metrów wodospadów Salto El Agua. Możliwość kąpieli pod wodospadami. Wizyta w pięknym ogrodzie orchidei w Soroa. Powrót do hotelu w Hawanie, kolacja i nocleg.

4 dzień – Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Rejs łodzią po Lagunie Skarbów do odtworzonej z domów na palach wioski Indian Taino – Guama, wizyta na farmie krokodyli. Wyjazd w kierunku Cienfuegos, portowego miasta nazywanego “Perłą Południa”, kolonialnej perły Kuby, założonej na początku XIX wieku przez emigrantów francuskich. Wizyta panoramiczna miasta: Park Martí i Teatr Thomasa Ferry. Przejazd do hotelu w Trinidad, zakwaterowanie kolacja i nocleg.

5 dzień – Śniadanie. Zwiedzanie niezywkle pięknego kolonialnego miasta Trinidad. Miasto założone w 1514r to najbardziej błyszcząca perła architektury kolonialnej. Właśnie ze względu na swoją niezwykłą architekturę, Trinidad został wpisany na Listę Światowego Dzidzictwa UNESCO w 1988r. Spacer po starówce otoczonej kolonialnymi rezydencjami, przy którym znajduje się neogotycki kościół Św. Trójcy pochodzący z1808, Muzeum Romantyczne, które mieści się się w Rezydencji Palacio Brunet, Tawerna La Canchanchara gdzie będziemy mogli skosztować miejscowego drinku, Warsztat Ceramiki. Wizyta w starej hacjendzie rodziny Manaca Iznaga produkującej niegdyś trzcinę cukrową z 15-metrową wieżą, z której obserwowano pracę czarnych niewolników. Powrót do hotelu. Kolacja. Nocleg.

6 dzień – Śniadanie. Wyjazd do Parku Narodowego Guanayara, gdzie zaplanowany jest spacer w górę strumienia do wodospadu El Rocio, a następnie do jeziorka El Venado, gdzie będzie czas wolny na pływanie. Po kąpieli przewidziany jest posiłek w restauracji “La Gallega”, która stanowi atrakcję samą w sobie, ponieważ położona jest w lesie tropikalnym, z dala od cywilizacji. Podczas spaceru możliwość zobaczenia lokalnej fauny i poznawanie lokalnej flory, w tym także wiele roślin endemicznych. Powrót do Trinidadu, kolacja i nocleg.

7 dzień – Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Wyjazd w kierunku Santa Clara – miasto Papieża Jana Pawła II i Che Guevary – „zwane miastem Che”, ze względu na znajdujący się tu pomnik i mauzoleum argentyńsko – kubańskiego rewolucjonisty. W 1959 roku stoczyła się tu bitwa decydująca o losach rewolucji kubańskiej. Wizyta w Mauzoluem Che Guevary, wielkiego bohatera Rewolucji i przyjaciela Fidela Castro i w Muzeum Tren Blindado, które jest pociągiem wykolejonym przez wojska rewolucyjne, które zatrzymały oddziały dyktatora Battisty. Obiad w miejscowej restauracji. Przejazd w kierunku najsławniejszego kubańskiego kurortu Varadero do hotelu położonego bezpośrednio przy plaży. Zakwaterowanie. Wypoczynek z wyżywieniem all inclusive. Nocleg.

8 – 9 dzień – Wypoczynek all inclusive. Możliwość skorzystania z wycieczek opcjonalnych

10 dzień – Ostatnie chwile wypoczynku, transfer na lotnisko w Hawanie i wylot do Europy.

11 dzień – Transfer autokarem do Hawany i wylot do Europy.

12 dzień – Przylot do Polski. Zakończenie pielgrzymki.

Cena zawiera: 
Cena nie zawiera: 

Uwagi: Dopłata do pokoju 1-osobowego: 350 USD 

Biuro Podróży Apolonia-Tour powstało, aby zapewnić Państwu komfort szerokiego wyboru ofert. Jesteśmy biurem działającym na rynku turystycznym od 2006 roku. Posiadamy zaświadczenie o wpisie do Rejestru Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych oraz gwarancję ubezpieczeniową. Zajmujemy się organizacją pielgrzymek, wycieczek objazdowych, wycieczek szkolnych oraz wyjazdów integracyjnych.

+48 12 422 00 30

+48 515 559 110

info@apoloniatour.pl
leszek@apoloniatour.pl