Biuro Podróży Apolonia-Tour

Szeroki wybór ofert

Podróżuj

z nami

Peru - Boliwia

1 dzień: Zbiórka na lotnisku w Warszawie w hali odlotów. Wylot do Peru (Lima) przez jeden z europejskich portów lotniczych.Przylot do Limy transfer do hotelu. Zakwaterowanie. Welcome pisco sour. Nocleg.

2 dzień: Śniadanie. Wczesny wyjazd do Paracas. Wycieczka motorówką na Wyspy Ballestas. Wodne safari fotograficzne pośród wylegujących się na skałach kormoranów, sępów, pingwinów i lwów morskich. Przejazd do Nasca. Po drodze podziwianie sławnych linii Nasca z wieży widokowej (pierwszy kontakt z liniami Nazca – figury ręka i drzewo). Zakwaterowanie, obiadokolacja. Nocleg.

3 dzień: Śniadanie. Fakultatywny przelot awionetkami nad liniami Nasca. (ok 120 USD na osobe). Odpoczynek przy basenie. Korzystanie ze słońca i relaks. Obiad. Wyjazd do Arequipy. Zakwaterowanie. Nocleg

4 dzień: Śniadanie. Zwiedzanie Arequipy, zwanej „białym miastem”: Katedra. Kościół Św. Ignacego, Klasztoru Św. Katarzyny. Spacer po mieście. Obiad. Po obiedzie czas wolny (zakupy wyrobów z alpaki). Nocleg.

5 dzień: Śniadanie. Wyjazd do Kanionu Colca. Droga prowadzi doliną Colca z przepięknymi widokami ośnieżonych w głebi And, tarasami i stadami pasących się lam i wikun. Dojazd do hotelu. Zakwaterowanie. Obiad
w hotelu. Przejazd do La Calera – łaźnie termalne (dla chętnych kąpiel w źródłach medycznych). Nocleg.

6 dzień: Śniadanie. Wczesny wyjazd do Krzyża Kondorów, gdzie w całej okazałości mamy widok na Kanion i obserwacja lotu królewskich ptaków – kondorów. Przejazd do Puno. Box lunch. Po drodze krótkie postoje
w malowniczych indiańskich wioskach. Zakwaterowanie, obiadokolacja. Nocleg.

7 dzień: Śniadanie. Przejazd do stolicy Boliwii La Paz. Po drodze wizyta w Pomato – zwiedzanie kościoła Dominikanów i Chucuito – zwiedzanie preinkaskiej świątyni płodności. Przekroczenie granicy peruwiańsko-boliwijskiej w Desaguadero. Po drodze zwiedzanie ruin Tiwanaku. Tiwanaku jest sławne z ruin monumentalnych budowli pochodzących z VI w. p.n.e. Zobaczymy Bramę Słońca, piramidę Acpana, Kalasaya i kościół wybudowany w 1612 z materiałów pochodzących z ruin. Obiad. Zakwaterowanie. Nocleg.

8 dzień: Śniadanie. Zwiedzanie La Paz. Odwiedzimy jarmark z artykułami regionalnymi, egzotyczny Rynek Czarodziejów, kościół Świętego Franciszka (San Francisco), plac Murillo, kolonialną ulicę Jaén z położonymi na niej muzeami i południowe dzielnice mieszkalne. Na zakończenie zwiedzimy Księżycową Dolinę (Valle de la Luna) miejsce, gdzie erozja nadała formom skalnym wygląd przypominający „krajobraz księżycowy”. Czas wolny. Kolacja i nocleg.

9 dzień: Śniadanie. Przejazd do Puno. Przeprawa łodzią przez jezioro Titicaca i dojazd do Copacabany. Krótki postój i wizyta w Sanktuarium Maryjnym. Przekroczenie granicy w Kasani. Po drodze wycieczka na pływające wyspy UROS. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, Kolacja. Nocleg.

10 dzień: Śniadanie. Wyjazd autokarem do Cusco. Obiad na trasie. Po drodze zwiedzanie cmentarzyska Sillustani. Zwiedzanie Świątyni Boga Wiracocha i Andahuaylillas z przepięknym kolonialnym kościołem zwanym Kaplicą Sykstyńską. Nocleg.

11 dzień: Śniadanie. Całodniowa wycieczka do Machu Picchu. Zwiedzimy sektor miejski a w nim elementy budynków miejskich oraz takie budowle jak świątynia Słońca, Intiwatana, święte kamienie, świątynia z trzema oknami i mauzoleum. W zależności od godziny pociągu obiad w Aguas Calientes lub kolacja w Cusco. Nocleg.

12 dzień: Śniadanie. Całodniowa wycieczka z obiadem buffet do Św. Doliny Inków. Malownicza trasa wzdłuż rzeki Urubamby; tarasy inkaskie, rynek indiański w Pisaq i twierdza Ollantaytambo. Powrót do Cusco przez malowniczą wioskę w stylu kolonialnym – Chincheros. Nocleg.

13 dzień: Śniadanie. Zwiedzanie Cusco: Katedra, spacer po zabytkowych uliczkach, Świątynia Słońca Korikancha i pobliskich ruin (Sacsahuaman, Kenko, Puca-Pucara; Tambomachay). Czas wolny. Pożegnalna kolacja buffet z folklorem. Nocleg.

14 dzień: Śniadanie. Transfer na lotnisko. Przelot do Limy. Zwiedzanie Limy kolonialnej: Plaza de Armas, przy którym stoi Katedra. We wnętrzu katedry duży ołtarz z marmuru. Odwiedzimy także jezuicki kościół La Compania. Potem udamy się do klasztoru Santa Catalina założonego w 1580, który w czasach kolonialnych był schronieniem dla szlachetnie urodzonych kobiet, które tu oddawały się modlitwie. Obiad. Zwiedzanie Muzeum Złota. Nocleg.

15 dzień: Śniadanie. Odpoczynek przed podróżą. Obiad. O wyznaczonej godzinie transfer na lotnisko. Odlot do kraju.

16 dzień:  przylot do Warszawy

Cena zawiera: 

Cena nie zawiera: 

Uwaga!
Program może ulec zmianom z powodu siły wyższej lub w wyniku obustronnego uzgodnienia. W takim przypadku będziemy proponować alternatywne (równomierne finansowo) rozwiązania zastępcze. Nierównoważne finansowo rozwiązania wymagają dopłaty nadwyżki w stosunku do obliczonego kosztorysu.

Formularz

Biuro Podróży Apolonia-Tour oprócz oferty katalogowej organizuje również wyjazdy grupowe po całej Europie i świecie. Na życzenie Państwa możemy przygotować pielgrzymkę, wycieczkę, wyjazd integracyjny w dowolnym kierunku i terminie, uwzględniając preferencje grupy, jej możliwości czasowe i budżet. Programy zawarte w naszym katalogu i na stronie internetowej mogą posłużyć Państwu do przygotowania programu “szytego na miarę”. Do każdego z Państwa podchodzimy indywidualnie – nasze zaangażowanie, pasja i doświadczenie sprawi, że wyjazd będzie niezapomnianym przeżyciem.
W razie pytań jesteśmy do Państwa dyspozycji pod numerem telefonu +48 12 422 00 30 od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-17.00. Można także kontaktować się z nami mailowo: info@apoloniatour.pl lub leszek@apoloniatour.pl

W celu wysłania zapytania prosimy o wypełnienie poniższego formularza: 

  I. Dane kontaktowe

  II. Oferta

  *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu realizowania względem mojej osoby marketingu bezpośredniego dotyczącego produktów i usług oferowanych przez Biuro Podróży APOLONIA TOUR zgodnie z art. 172 ustawy z dnia 16 lipca 2004r. Prawo telekomunikacyjne (Dz. U. z 2014 r. poz. 243 ze zm.) Wyrażona zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przez jej wycofaniem.

  Biuro Podróży Apolonia-Tour powstało, aby zapewnić Państwu komfort szerokiego wyboru ofert. Jesteśmy biurem działającym na rynku turystycznym od 2006 roku. Posiadamy zaświadczenie o wpisie do Rejestru Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych oraz gwarancję ubezpieczeniową. Zajmujemy się organizacją pielgrzymek, wycieczek objazdowych, wycieczek szkolnych oraz wyjazdów integracyjnych.

  +48 12 422 00 30

  +48 515 559 110

  info@apoloniatour.pl
  leszek@apoloniatour.pl