Biuro Podróży Apolonia-Tour

Szeroki wybór ofert

Podróżuj

z nami

Turcja

Burgas – Troja – Pergamon – Efez – Selcuk – Maryemana – Milet - Pamukkale – Konya – Tars – Kapadocja – Istambuł – Sozopol

1 dzień – spotkanie z pilotem na lotnisku w Katowicach/Pyrzowicach, odprawa, odlot o godz. 06:10, lądownie na lotnisku w Burgas o godz. 09:05. Następnie przejazd w kierunku granicy bułgarsko – tureckiej. Przeprawa promowa przez Cieśninę Dardanele, zwiedzanie Troi, miasta Króla Priama, gdzie znajdują się: replika konia trojańskiego oraz wykopaliska i małe muzeum. Przejazd w okolice Pergamonu, zakwaterowanie w hotelu, kolacja nocleg

2 dzień – po śniadaniu przejazd do antycznego Pergamonu – jednego z „siedmiu zborów Apokalipsy wg Św. Jana”. Zwiedzanie ruin miasta słynącego niegdyś ze wspaniałej biblioteki i gimnazjonu. Dalszy przejazd do Didim przez okolice gdzie znajdowały się miejsca znane jako kolejne kościoły Apokalipsy: Tiatyra – dzisiejsze Aksehir, Smyrna dzisiejszy Izmir. Przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień – po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie Selczuku: ruin, wspaniałej niegdyś bazyliki z grobowcem Św. Jana, Meczetu Isa Beja i Artemizjonu. Meryemany – miejsca gdzie ostatnie lata swego życia spędziła Matka Boska, oraz najlepiej zachowanych w basenie Morza Śródziemnego ruin starożytnego miasta – Efez, w którym nauczał Św. Paweł. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg

4 dzień – po śniadaniu wypoczynek na piaszczystych plażach Didim, czas wolny możliwość zrobienia zakupów i obejrzenia ruin wspaniałej niegdyś, drugiej co do wielkości po Delfach Świątyni Apolla z wyrocznią, która znajduje się w Didim. Kolacja i nocleg w hotelu.

5 dzień – po śniadaniu przejazd do Pamukkale, po drodze zwiedzanie Miletu, następnie starożytne Hierapolis – miejsce śmierci św. Filipa, zwiedzimy m.in.: antyczne sanatorium, amfiteatr, spacer po kaskadach wapiennych zwanych „Bawełnianym Zamkiem”. Możliwość kąpieli w basenie Kleopatry z leczniczą wodą termalną. Przyjazd do hotelu w Pamukkale, obiadokolacja, nocleg.

6 dzień – po śniadaniu przejazd do Konyi – starożytne Ikonium ( które odwiedził Św. Paweł) ważne centrum religijne, siedziba i miejsce spoczynku założyciela słynnego zakonu Wirujących Derwiszy Mevlany. Następnie przejazd do Tarsu – miasta z którego pochodził Św. Paweł. Zakwaterowanie w hotelu kolacja i nocleg.

7 dzień – po śniadaniu zwiedzanie Tarsu, i przejazd do baśniowej Kapadocji słynącej z “księżycowego krajobrazu” oraz skalnych grzybów utworzonych w wyniku erozji i dawnej aktywności wulkanicznej. Odwiedzimy Derinkuyu lub Kaymakli jedno z podziemnych tajemniczych miast wydrążonych w starożytności na terenie Turcji w tufie wulkanicznym. Składa się ono z wielu tuneli i pomieszczeń, w których miejscowa ludność chroniła się w czasie wojen, często na kilka miesięcy. Zakwaterowanie w hotelu w Kapadocji kolacja i nocleg.

8 dzień – po śniadaniu wyjazd na dalsze zwiedzanie Kapadocji, w programie Göreme – dolina, w której znajduje się Park Narodowy z około 350 kościołami chrześcijańskimi wykutymi w skale, z których najwspanialsze to Kościół Św. Barbary, Kościół Jabłka, Kościół Tokali i Ciemny Kościół. Zwiedzanie muzeum “Pod Gołym Niebem” oraz miasteczka Avanos słynnego z produkcji garncarstwa. Powrót do hotelu, obiadokolacja, po której dla zainteresowanych “noc turecka”. Nocleg.

9 dzień – po śniadaniu wyjazd z Kapadocji. Panoramiczny przejazd przez Ankarę – stolicę Turcji i zwiedzanie Anitkabir – mauzoleum Ataturka. Przyjazd do Istambułu przez most nad cieśniną Bosfor (ponad1000 m) łączący Europę z Azją. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

10 dzień – po śniadaniu zwiedzanie niezwykłych atrakcji Istambułu: Hagia Sofia (Kościół Mądrości Bożej) – arcydzieło sztuki bizantyjskiej z VI w., przekształcone w jedną z najsłynniejszych muzułmańskich świątyń, Błękitny Meczet – najwspanialszy przykład klasycznego okresu sztuki islamskiej, Hipodrom – główne miejsce spotkań mieszkańców Konstantynopola, Cysterny – antyczne zbiorniki wody. Pałac Sułtanów Topkapi – niegdyś polityczne centrum imperium osmańskieg. W trakcie zwiedzania rejs statkiem po Bosforze, który dzieli Stambuł na europejską i azjatycką część i dostarcza turystom niezapomnianych wrażeń. Zobaczymy m. innymi panoramę Pałacu Topkapi, Palacu Dolmabahce, Zatokę Złotego Rogu, Dzielnicę Galata i słynną Kiz Kulesi – Wieżę Księżniczki a także minarety i meczety Stambulu. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

11 dzień – po śniadaniu wizyta w Polonezkoy (dawny Adampol) – osadzie pod Stambułem założonej przed laty przez Polaków, potomków powstań: listopadowego i styczniowego mieszkających od kilku pokoleń w pięknych okolicach niedaleko Bosforu. Zwiedzanie: muzeum Zofii Ryży, stary polski cmentarz, kościół. Po południu przejazd w kierunku granicy turecko – bułgarskiej w Derekoy. Przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

12 dzień – śniadanie, transfer na lotnisko do Burgas, odprawa, wylot o godz. 14:40. Przylot do Katowic/Pyrzowic o godz. 15:35. Transfer z lotniska na miejsce wyjazdu. Zakończenie pielgrzymki.

Cena zawiera: 

Uwaga:
– program pielgrzymki jest ramowy
– Organizator zastrzega sobie prawo zmiany kolejności zwiedzania w zależności od sytuacji zaistniałej podczas wyjazdu
– Organizator nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany dokonane przez linie lotnicze. W przypadku zmiany
godzin przelotów Organizator zastrzega sobie możliwość zmian w programie
– pilot nie oprowadza po wnętrzach obiektów
– dowód lub paszport musi być ważny przynajmniej 6 miesięcy od daty powrotu z pielgrzymki. (Zgodnie z zaleceniami MSZ
oprócz dowodu warto zabrać paszport, ponieważ wiele lokalnych urzędów/punktów honoruje tylko paszport jako
dokument tożsamości)
– istnieje możliwość za dopłatą zabrania bagażu rejestrowanego lub dużego bagażu podręcznego
– koszt pielgrzymki może ulec małej korekcie ze względu na niestabilny rynek paliw oraz niestabilną sytuację polityczną

Biuro Podróży Apolonia-Tour powstało, aby zapewnić Państwu komfort szerokiego wyboru ofert. Jesteśmy biurem działającym na rynku turystycznym od 2006 roku. Posiadamy zaświadczenie o wpisie do Rejestru Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych oraz gwarancję ubezpieczeniową. Zajmujemy się organizacją pielgrzymek, wycieczek objazdowych, wycieczek szkolnych oraz wyjazdów integracyjnych.

+48 12 422 00 30

+48 515 559 110

info@apoloniatour.pl
leszek@apoloniatour.pl