Biuro Podróży Apolonia-Tour

Szeroki wybór ofert

Podróżuj

z nami

Ukraina

Kalwaria Pacławska – Lwów – Olesko – Podkamień – Poczajów – Krzemieniec - Zbaraż – Tarnopol – Humań – Odessa – Krym – Kamieniec Podolski - Chocim – Jazłowiec – Złoczów – Lwów

1 dzień – wyjazd z Krakowa o godz. 05:00. Przejazd przez Tarnów, Rzeszów do Kalwarii Pacławskiej pobyt w Sanktuarium – Msza Św. Następnie przyjazd do Lwowa, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień – po śniadaniu przejazd do Lwowa: Cmentarz Łyczakowski, na którym pochowano wielu wybitnie zasłużonych Polaków: Marię Konopnicką, Gabrielę Zapolską, Seweryna Goszczyńskiego i innych; Cmentarz Orląt, następnie Starówki: Stare Miasto, Opera Lwowska, Katolicka Katedra Lwowska, Kaplica Boimów – zwana kaplicą Ogrójcową, Cerkiew Przemienienia Pańskiego, Cerkiew Ormiańska, Katedra greko-katolicka, czyli Sobór św. Jura. Msza św. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień – po śniadaniu przejazd do Oleska i zwiedzanie pałacu, w którym urodził się Jan III Sobieski. Przez malownicze tereny Gołogór przejazd do Podkamienia i zwiedzanie Sanktuarium Matki Boskiej Śnieżnej na terenie potężnego obronnego klasztoru Dominikanów. Następnie przejazd do Poczajowa – największego sanktuarium Maryjnego Kresów Wschodnich (cudowny obraz MB Poczajowskiej, odciski stóp MB, szczątki św. Hioba. Przyjazd do Krzemieńca, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

4 dzień – po śniadaniu zwiedzanie Krzemieńca – miasta Juliusza Słowackiego. Zwiedzenie słynnego Liceum Krzemienieckiego z kościołem Jezuitów, dworku Januszewskich z Muzeum Słowackiego. Wyjazd na Górę Bony z ruinami zamku księcia Witolda – panorama Krzemieńca. Msza św. w kościele św. Stanisława. Następnie przejazd do Zbaraża – zwiedzanie jednego z najpiękniejszych barokowych kościołów Kresów p.w. św. Antoniego przy Klasztorze Bernardynów. Dalej przejazd do Tarnopola – krótkie zwiedzanie miasta. Przejazd do Chmielnicka, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

5 dzień – po śniadaniu przejazd do Humania – zwiedzanie Zofiówki – parku założonego przez hrabiego Szczęsnego Potockiego. Dalszy przejazd do Odessy, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

6 dzień – po śniadaniu przejazd w kierunku Półwyspu Krymskiego. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

7 dzień – po śniadaniu całodzienny wypoczynek nad morzem, obiadokolacja, nocleg.

8 dzień – po śniadaniu przejazd do Jałty i zwiedzanie ogrodu botanicznego, bajkowego zamku Jaskółcze Gniazdo – wizytówki Krymu. Następnie przejazd do Ałupki – zwiedzanie pałacu Woroncowa (podczas konferencji jałtańskiej siedziba Winstona Churchilla. Dalej przejazd do Livadi – zwiedzanie letniego pałacu cara Mikołaja, miejsca konferencji decydującej o powojennych granicach Europy. Następnie przejazd i zwiedzanie Bachczysaraju, dawnej stolicy Chanów, zwiedzanie pałacu ze słynną fontanną Siedmiu Łez. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

9 dzień – po śniadaniu przejazd do Sudaku – zwiedzanie twierdzy zbudowanej przez Genueńczyków. Następnie Teodozji – zwiedzanie meczetu XVII w., świątyni ormiańskiej, Dalej przejazd do rezerwatu geologiczno-przyrodniczego Czarna Góra (Kara-Dag) (fantastyczne formy skalne utworzone na skutek wietrzenia skał wulkanicznych, słynne Złote Wrota. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

10 dzień – po śniadaniu przejazd w kierunku Odessy. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

11 dzień – po śniadaniu zwiedzanie Odessy: Bulwar Prymorski ze słynnymi Potiomkinowskimi Schodami schodzącymi wprost do morza, budynki pałacowe, hotelowe i starej giełdy oraz słynnej opery i baletu. Następnie przejazd Winnicy, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

12 dzień – po śniadaniu przejazd do Kamieńca Podolskiego – miasto legenda, historyczna stolica Podola, zwiedzanie Twierdzy Kamienieckiej ze Starym Zamkiem, Ratusza, Katedry Kamienieckiej. Msza św. w polskim kościele. Następnie przejazd do Chocimia – najbardziej znany z dwóch polskich zwycięstw – Karola Chodkiewicza w 1621r. i Jana Sobieskiego w 1673r. W trakcie przejazdu do Złoczowa krótki postój w Jazłowcu – Sanktuarium Matki Boskiej Jazłowieckiej, stare kresowe miasteczko znane z tradycji kawaleryjskiej. W godzinach wieczornych przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

13 dzień – po śniadaniu wyjazd w drogę powrotną do kraju z krótkim postojem w Złoczowie przy zamku Sobieskich. Zwiedzanie oryginalnej kaplicy-pomnika ku czci pomordowanych. Powrót do Krakowa w późnych godzinach wieczornych.

Cena zawiera: 

Sugerowane kieszonkowe na bilety wstępu ok. 60 € * kolejność zwiedzania może ulec zmianie 

Formularz

Biuro Podróży Apolonia-Tour oprócz oferty katalogowej organizuje również wyjazdy grupowe po całej Europie i świecie. Na życzenie Państwa możemy przygotować pielgrzymkę, wycieczkę, wyjazd integracyjny w dowolnym kierunku i terminie, uwzględniając preferencje grupy, jej możliwości czasowe i budżet. Programy zawarte w naszym katalogu i na stronie internetowej mogą posłużyć Państwu do przygotowania programu “szytego na miarę”. Do każdego z Państwa podchodzimy indywidualnie – nasze zaangażowanie, pasja i doświadczenie sprawi, że wyjazd będzie niezapomnianym przeżyciem.
W razie pytań jesteśmy do Państwa dyspozycji pod numerem telefonu +48 12 422 00 30 od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-17.00. Można także kontaktować się z nami mailowo: info@apoloniatour.pl lub leszek@apoloniatour.pl

W celu wysłania zapytania prosimy o wypełnienie poniższego formularza: 

  I. Dane kontaktowe

  II. Oferta

  *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu realizowania względem mojej osoby marketingu bezpośredniego dotyczącego produktów i usług oferowanych przez Biuro Podróży APOLONIA TOUR zgodnie z art. 172 ustawy z dnia 16 lipca 2004r. Prawo telekomunikacyjne (Dz. U. z 2014 r. poz. 243 ze zm.) Wyrażona zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przez jej wycofaniem.

  Biuro Podróży Apolonia-Tour powstało, aby zapewnić Państwu komfort szerokiego wyboru ofert. Jesteśmy biurem działającym na rynku turystycznym od 2006 roku. Posiadamy zaświadczenie o wpisie do Rejestru Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych oraz gwarancję ubezpieczeniową. Zajmujemy się organizacją pielgrzymek, wycieczek objazdowych, wycieczek szkolnych oraz wyjazdów integracyjnych.

  +48 12 422 00 30

  +48 515 559 110

  info@apoloniatour.pl
  leszek@apoloniatour.pl