Biuro Podróży Apolonia-Tour

Szeroki wybór ofert

Podróżuj

z nami

Ziemia Święta - Jordania

Śladami Starego i Nowego Testamentu

1 dzień: Katowice/Pyrzowice – Tel Aviv – Betlehem
Zbiórka na lotnisku w Katowicach – Pyrzowicach. Odprawa. Przelot do Tel Avivu. Przejazd do Betlejem, wizyta na Polu Pasterzy, Msza Święta. Przyjazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień: Jerozolima – Góra Oliwna – Betlehem
Po śniadaniu wizyta na Górze Oliwnej. Droga od Kościoła Ojcze Nasz, miejsca gdzie według tradycji Jezus nauczał Apostołów, do punktu widokowego na panoramę całej Jerozolimy z możliwością podziwiania tego miejsca. Następnie Sanktuarium Dominus Flevit, które już znajduje się na tradycyjnej trasie niedzieli palmowej. Na końcu zbocza oliwnego kryje się najciekawsza pamiątka czasów Chrystusowych – Ogród Oliwny. Bazylika Agonii – kościół z początku XX stulecia z jedną z najciekawszą architekturą w Jerozolimie. Przejazd do Betlejem – Bazylika Narodzenia Pańskiego. Kościół sięgający swoim fundamentami okresu Świętej Heleny. Miejsce, gdzie znajduje się czternastoramienna gwiazda symbolizująca miejsce narodzin Zbawiciela. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień: Hajfa – Nazaret – Kana Galilejska – Tabgha – Tyberiada
Po wczesnym śniadaniu przejazd pod akwedukt w Cezarei Nadmorskiej. Droga do Hajfy – Wizyta w Stella Maris. Przejazd z widokiem na Ogrody Bahaiów. Droga do Nazaretu. Wizyta w Bazylice Zwiastowania NMP oraz Kościele Świętego Józefa. Droga do Kany Galilejskiej – odnowienie przyrzeczeń małżeńskich w miejscu pierwszego cudu Jezusa. Potem wizyta w Tabgha – kościele Rozmnożenia Chleba i Ryb oraz w Kościele Prymatu. Przejazd do Tyberiady, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

4 dzień: Tyberiada – Jezioro Galilejskie – Kafarnaum – Góra Błogosławieństw – Amman
Po śniadaniu rejs po Jeziorze Galilejskim. Wizyta w Kafarnaum – mieście Jezusa nad Genezaretem. Potem wizyta na Górze Ośmiu Błogosławieństw. Przejazd na granicę Izraela
z Jordanią (Sheih Husain). Przejazd do Ammanu – panoramiczne zwiedzanie miasta. Stop pod Meczetem Husaina, na Wzgórzu Cytadeli. Przejazd do hotelu w Ammanie, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

5 dzień: Amman – Madaba – Góra Nebo – Petra
Po wczesnym śniadaniu wyjazd do Madaby – gdzie znajduje się mapa z okresu bizantyjskiego składająca się z blisko dwóch miliona kawałków. W tym miejscu znajduje się także Ikona Cudów jak nazywają ją Chrześcijanie – Matka Boska z trzema rękoma. Przejazd na Górę Nebo – to miejsce zostało uznane za święte przez Papieża Jana Pawła II, opisane jest w Starym Testamencie jako punkt, z którego Mojżesz miał zobaczyć Ziemię Obiecaną. Przejazd do Petry czyli Wadi Musa. Po drodze tradycyjny stop przy źródle Proroka. Przyjazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

6 dzień: Petra – granica Jordania/Izreal – Betlehem
Po wczesnym śniadaniu zwiedzanie Petry, która o poranku najbardziej zachwyca. Nekropolia i miasto ludu Nabatejczyków, w którym zachowały się takie cuda jak Skarbiec czy Grobowce Królewskie. Przejazd do granicy na moście Króla Husajna. Przyjazd do hotelu w Betlejem, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

7 dzień: Jerozolima – Morze Martwe – Jerycho – Betlejem
Po śniadaniu wizyta w Kościele Świętej Anny. Przejście drogą Krzyżową do Bazyliki Grobu Pańskiego. Wizyta na Golgocie i w Grobie Pańskim. Wizyta pod Ścianą Płaczu. Przejazd nad Morze Martwe, chwila relaksu i kąpiel dla chętnych. Następnie przejazd do Jerycha – Sykomora Zacheusza i Widok na Górę Kuszenia. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

8 dzień: Betlehem – Tel Aviv – Katowice/Pyrzowice
Po śniadaniu. Msza Święta u sióstr Karmelitanek lub u sióstr Elżbietanek. Następnie transfer na lotnisko. Odprawa. Odlot do Katowic/Pyrzowic.

Cena zawiera: 

Program jest ramowy i może ulec zmianom w zależności od zaistniałej sytuacji w czasie trwania wyjazdu!

Uwaga: * paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu z pielgrzymki. * paszport nie może zawierać m.in. pieczątek syryjskich i libańskich ! 

Formularz

Biuro Podróży Apolonia-Tour oprócz oferty katalogowej organizuje również wyjazdy grupowe po całej Europie i świecie. Na życzenie Państwa możemy przygotować pielgrzymkę, wycieczkę, wyjazd integracyjny w dowolnym kierunku i terminie, uwzględniając preferencje grupy, jej możliwości czasowe i budżet. Programy zawarte w naszym katalogu i na stronie internetowej mogą posłużyć Państwu do przygotowania programu “szytego na miarę”. Do każdego z Państwa podchodzimy indywidualnie – nasze zaangażowanie, pasja i doświadczenie sprawi, że wyjazd będzie niezapomnianym przeżyciem.
W razie pytań jesteśmy do Państwa dyspozycji pod numerem telefonu +48 12 422 00 30 od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-17.00. Można także kontaktować się z nami mailowo: info@apoloniatour.pl lub leszek@apoloniatour.pl

W celu wysłania zapytania prosimy o wypełnienie poniższego formularza: 

  I. Dane kontaktowe

  II. Oferta

  *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu realizowania względem mojej osoby marketingu bezpośredniego dotyczącego produktów i usług oferowanych przez Biuro Podróży APOLONIA TOUR zgodnie z art. 172 ustawy z dnia 16 lipca 2004r. Prawo telekomunikacyjne (Dz. U. z 2014 r. poz. 243 ze zm.) Wyrażona zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przez jej wycofaniem.

  Biuro Podróży Apolonia-Tour powstało, aby zapewnić Państwu komfort szerokiego wyboru ofert. Jesteśmy biurem działającym na rynku turystycznym od 2006 roku. Posiadamy zaświadczenie o wpisie do Rejestru Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych oraz gwarancję ubezpieczeniową. Zajmujemy się organizacją pielgrzymek, wycieczek objazdowych, wycieczek szkolnych oraz wyjazdów integracyjnych.

  +48 12 422 00 30

  +48 515 559 110

  info@apoloniatour.pl
  leszek@apoloniatour.pl