Biuro Podróży Apolonia-Tour

Szeroki wybór ofert

Podróżuj

z nami

Biuro Podróży Apolonia-Tour powstało, aby zapewnić Państwu komfort szerokiego wyboru ofert. Jesteśmy biurem działającym na rynku turystycznym od 2006 roku. Posiadamy zaświadczenie o wpisie do Rejestru Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych oraz gwarancję ubezpieczeniową. Zajmujemy się organizacją pielgrzymek, wycieczek objazdowych, wycieczek szkolnych oraz wyjazdów integracyjnych.

+48 12 422 00 30

+48 515 559 110

info@apoloniatour.pl
leszek@apoloniatour.pl

Biuro Podróży Apolonia-Tour

Szeroki wybór ofert

Podróżuj

z nami

Australia

Pielgrzymka Australia - Nowa Zelandia

1 dzień  – spotkanie na lotnisku w Warszawie odprawa wylot do Melbourne.

2 dzień – wieczorny przylot do Melbourne. Spotkanie na lotnisku z polskojęzycznym przewodnikiem. Transfer do hotelu, nocleg

3 dzień –  po śniadaniu zwiedzanie miasta – Królewski Ogród Botaniczny, Katedra Świętego Patryka oraz budynkiem parlamentu stanu Victoria. Spacer promenadą wzdłuż brzegu rzeki Yarra. Nocleg.

4 dzień – po śniadaniu wyjazd na południe do Parku Narodowego Port Campbell na oglądanie formacji skalnych 12 Apostołów. Zapoznanie się z florą i fauną stanu Victoria i oglądanie jednej z piękniejszych dróg wzdłuż brzegów Oceanu Spokojnego. Po drodze punkty widokowe, piaszczyste plaże i urokliwe miasteczka. Wieczorem powrót do Melbourne, nocleg.

5 dzień – po śniadaniu przejazd na lotnisko. Przelot do Sydney. Zwiedzanie Sydney: najciekawsze miejsca metropolii, m.in.: słynną plażę Bondi Beach, grób Św. Mary MacKillop. Rejs po zatoce Sydnejskiej z lunchem na statku. Przejazd do hotelu, nocleg.

6 dzień  – po śniadaniu wyjazd z Sydney na całodniową wycieczkę do Parku Narodowego Gór Błękitnych. Nazwa pochodzi od charakterystycznego błękitnego tła nad górami, które wywołuje światło załamujące się w oparach drzew eukaliptusowych. Po drodze wizyta w urokliwym parku dzikiej fauny, w którym można obejrzeć niemal wszystkie endemiczne zwierzęta Australii: kangury, koale, strusie, węże a także krokodyle. Dojazd do Echo Point i przejście do formacji skalnej o nazwie Trzy Siostry. Zjazd prawie pionową kolejką Scenic Railway do lasu tropikalnego na dnie doliny Jamison z licznymi wodospadami, skalistymi urwiskami, ciepłymi źródłami
i fantastyczną roślinnością. Powrót do hotelu, nocleg.

7 dzień – Po śniadaniu transfer na lotnisko i przelot do Cairns.Po przylocie transfer do hotelu, czs wolny na wypoczynek w Cairns. Przylot ok. godz. 12.00 Wieczorem spacer po nadmorskiej promenadzie

8 Dzień – po śniadaniu całodzienna wycieczka staroświecką drewnianą ciuchcią Scenic Railway do miejscowości Kuranda. Przejazd malowniczą trasą w wysokie góry. Na końcowej stacji czeka m.in. rezerwat z misiami koala i kangurami. Następnie przejazd kolejką linową Skyrail Cableway do Tjapukai – skansenu Aborygenów i zapoznanie się
z ich tradycjami i obyczajami, w tym lekcja rzucania bumerangiem. Nocleg.

9 dzień – po śniadaniu transfer z hotelu na nadbrzeże Cairns do mariny Marlin, skąd następuje odpłynięcie katamaranem na zewnętrzną wyspę na Wielkiej Rafie Koralowej. Jest tam możliwość pływania w Oceanie, nurkowania oraz relaksu na plaży. W czasie rejsu będzie lunch oraz poranne i popołudniowe przekąski. Powrót do Cairns i transfer do hotelu. Nocleg.

10 dzień – po śniadaniu przejazd na lotnisko wylot do Ayers Rock (lot z przesiadką); odprawa grupowa. Przylot do Ayers Rock. Rozpoczęcie zwiedzania od największego monolitu na świecie – potężnego Uluru – krótkie przystanki wokół Uluru ukazujące pradawne ślady Aborygenów w postaci naskalnych rzeźb oraz wydrążonych niecek dla gromadzenia wody. Następnie zwiedzanie centrum kulturalnego, gdzie można zapoznać się ze sztuką aborygeńską. Przejazd do Kata Tjuta – 28 masywnych kopców skalnych, będących świętym miejscem dla Aborygenów. Spacer do wąwozu Olga, a następnie oglądanie zachodu słońca nad majestatycznym Uluru. Przejazd do hotelu, nocleg.

11 dzień – wcześnie rano wyjazd na obserwowanie wschodu słońca nad Uluru. Powrót do hotelu na śniadanie. Wykwaterowanie i transfer z hotelu na lotnisko. Wylot do Christchurch w Nowej Zelandii (lot z przesiadką). Po przylocie i transfer do hotelu.

12 dzień – po śniadaniu  zwiedzanie Christchurch największego miasta wyspy południowej, ogrody botaniczne, skwer katedralny, Katedra Świętego Sakramentu, lustrzana ulica i jeśli czas pozwoli wyjazd na wzgórza portowe z postojem w punkcie widokowym i powrót do centrum przez Lyttelton. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

13 dzień –  rano po śniadaniu opuszczamy Christchurch i udajemy się w kierunku zachodnim. Przejazd przez rolnicze tereny Cuntebury i dalej przez Geraldin powoli zaczynamy wjazd w Alpy Południowe. Piękna trasa przejazdowa poprowadzi nas przez miejscowość Tekapo nad jeziorem o tej samej nazwie, gdzie zobaczymy uroczy kościółek pod wezwaniem Dobrego Pasterza. Dalej trasa poprowadzi nas w okolice najwyższej góry Nowej Zelandii, mt. Cook i późnym popołudniem dojedziemy do Queenstown, stolicy sportów ekstremalnych. Przed zakwaterowaniem w hotelu zapoznamy się trochę
z regionem tego uroczego górskiego miasteczka, położonego nad jeziorem Wakatipu. Nocleg.

14 dzień – po śniadaniu przejazd dalej na zachód przez urocze miasteczko Te Anau, położone nad drugim największym jeziorem Nowej Zeladnii i przez Park Narodowy Firdland NP. Dojedziemy do krainy fiordów, gdzie weźmiemy udział w rejsie połączonym
z lunchem po jednym z najbardziej znanych fiordów tego regionu, Milford Sound. Po rejsie, powrót do Queenstown i wieczorem czas wolny. Opcjonalnie wjazd kolejką na Bob’s Peak (dodatkowy koszt). Uroczy widok na jezioro Wakatipu i otaczające je góry. Przejazd do hotelu, nocleg.

15 dzień –  po śniadaniu dokończenie zwiedzania Queenstown z malowniczymi ogrodami nad jeziorem Wakatipu oraz opcjonalne atrakcje jak np. Shotover Jet, skoki na Bungy itp. Wczesnym popołudniem przelot do Auckland. To największe miasto Nowej Zelandii ma mnóstwo do zaoferowania. Zaczniemy od zwiedzania okolic centrum z możliwością wjazdu na najwyższy budynek tego kraju, Sky Tower (dodatkowy koszt). Przejazd do uroczej dzielnicy Mission Bay. Następnie przejazd do hotelu, nocleg.

16 dzień – po śniaraniu wyjazd z Auckland w kierunku Waitomo Caves, zwiedzanie unikalnej jaskini (Waitomo Glow worm Cave) a następnie lunch w stylu nowozelandzkiego BBQ. Przejazd do Rotorua, krótkie zwiedzanie tego miasta. Rotorua to stolica zjawisk geotermalnych i kultury rdzennej ludności tego kraju, Maori. Przejazd
w okolice uroczego jeziora Tarawera, gdzie będziemy mogli ujrzeć las paproci i w drodze powrotnej do centrum również krótki spacer po lesie sekwoi. Przejazd do hotelu, nocleg.

17 dzień – po śniadaniu cały dzień spędzimy w Rotorua i jego okolicach. Rano przejazd do jednej z dolin geotermalnych Wai-o-Tapu, gdzie będziemy mogli zobaczyć unikalne formacje skalne, baseny błotne i inne atrakcje tego niebywałego miejsca. Powrót do Rotorua i dokończenie zwiedzania miasta, koncentrując się bardziej na przepięknej naturze tego regionu. Po południu przejazd do następnej doliny geotermalnej Hells Gate gdzie atrakcją są kąpiele błotne. Wieczorem wizyta w maoryskiej wiosce (Tamaki Maori Village) aby wziać udział w tradycjonalnym koncercie kultury maoryskiej. Nocleg.

18 dzień – po śniadaniu opuszczamy Rotorua i wracamy do Auckland. Po drodze odwiedzamy malownicze ogrody w Hamilton. Przejazd na lotnisku w Auckland odprawa wylot do Warszawy (lot z przesiadką)

19 dzień – przylot do Warszawy. Zakończenie pielgrzymki.

Świadczenia: 
Cena nie zawiera: 

Uwaga: 

Istnieje możliwość wykupienia dodatkowych ubezpieczeń:
*ubezpieczenie od chorób przewlekłych
*ubezpieczenie od kosztów rezygnacji

Prosimy o zabranie ważnego dokumentu tożsamości.

Program jest ramowy.

Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany kolejności zwiedzania lub zmiany programu z przyczyn od niego niezależnych.

Biuro Podróży Apolonia-Tour powstało, aby zapewnić Państwu komfort szerokiego wyboru ofert. Jesteśmy biurem działającym na rynku turystycznym od 2006 roku. Posiadamy zaświadczenie o wpisie do Rejestru Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych oraz gwarancję ubezpieczeniową. Zajmujemy się organizacją pielgrzymek, wycieczek objazdowych, wycieczek szkolnych oraz wyjazdów integracyjnych.

+48 12 422 00 30

+48 515 559 110

info@apoloniatour.pl
leszek@apoloniatour.pl

Dodaj komentarz