Biuro Podróży Apolonia-Tour

Szeroki wybór ofert

Podróżuj

z nami

Kanada

Pielgrzymka do Kanady

1 dzień – Zbiórka na lotnisku Kraków Balice o godz. 07:40, wylot o godz. 09:40 (przesiadka w jednym z portów europejskich). Przylot do Toronto na godz. 18:30. Transfer do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień – Śniadanie. Zwiedzanie Toronto, największego miasta Kanady. W 2001 r. miasto otrzymało nadany przez ONZ tytuł „World’s Most Multicultural City”: business district, Chinatown, Old i New City Halls, Ontario Legislative Buildings, Rogers Centre, Casa Loma, Harbourfront i Yorkville. Msza Św. Następnie Toronto Islands. Przejazd do hotelu w Mississauga , kolacja, nocleg.

3 dzień – po śniadaniu wyjazd do Niagary – przejazd statkiem Hornblower pod wodospad
i spacer promenadą wzdłuż Niagary. Przejazd do Niagara on the Lake. Czas wolny na spacer po uroczym miasteczku. Następnie wizyta w jednej
z lokalnych winnic polaczona z degustacja win. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg

4 dzień – po śniadaniu przejazd do Midland – wizyta w Marty’s Shrine. Świątynia męczenników
w Midland w Ontario jest najbardziej znanym
i najpiękniejszym miejscem pielgrzymkowym
w okolicach Toronto. Droga krzyżowa. Następnie zwiedzanie Sainte-Marie among the Hurons. Osada Sainte-Marie była siedemnastowieczną fortecą i główną siedzibą francuskiej misji Jezuitów wśród plemienia Huronów oraz pierwszą europejską osadą w Ontario. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

5 dzień – po śniadaniu przejazd do Parku Algonquin, jednego z największych parków
w prowincji Ontario. Krótka prezentacja historii parku w Interpretive Centre i Pioneer Logging Exibit. Wycieczka po parku wśród wspaniałych krajobrazów i dzikiej przyrody. Po południu wyjazd do Ottawy. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

6 dzień – po śniadaniu zwiedzanie Ottawy, która jest uznawana za jedną z najpiękniejszych stolic na świecie. Na trasie: budynki parlamentu na wapiennym wzgórzu Parliament Hill, Sparks Street, Rideau Hall, Laurier House, kanał Rideau. Następnie Msza w kościele św. Jacka. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

7 dzień – po śniadaniu przejazd do Montrealu, drugiego co do wielkości miasta Kanady. Powstałe
z XVII- wiecznej kolonii francuskiej miasto jest dziś prężną metropolią. Zwiedzanie miasta: St Josph Oratory, Mont Royal skąd podziwiać można panoramę miasta, Stary Port oraz old Montreal
z brukowanymi uliczkami i gwarnymi kafejkami
i restauracjami, w których kwitnie życie towarzyskie. Zwiedzanie neogotyckiej katedry Notre – Dame, której wnętrze stanowi prawdziwe arcydzieło sztuki sakralnej. Następnie spacer pełną kolorowych sklepów i centrów handlowych ulicą St Catherine oraz po centrum dzielnicy biznesowej. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

8 dzień – po śniadaniu przejazd do Quebecu, przepięknie usytuowanego i bogatego w zabytki miasta, będącego stolicą prowincji Quebec – największej prowincji Kanady. Panoramiczne zwiedzanie: historyczne stare miasto poprzeplatane wąskimi, brukowanymi i krętymi uliczkami, fort, Dufferin Terrace, skąd roztacza się wspaniały widok na Góry Laurentyńskie i statki płynące po Rzece Świętego Wawrzyńca, Château Frontenac, stary port, majestatyczny budynek Parlamentu. Po południu przejazd na Ile d’Orleans znanej z XVIII-wiecznej zabudowy. Postój przy wodospadzie Montmorency, gdzie z punktów widokowych można podziwiać siłę i potęgę opadających na 83 metry mas wody. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

9 dzień – po śniadaniu przejazd do rezerwatu Huronow zwiedzanie rezerwatu
z przewodnikiem. Pokaz tańców indiańskich na terenie rezerwatu. Następnie przejazd do Bazyliki St. Anne de Beaupre Msza sw. Zwiedzanie Cykloramy Jeruzalem. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

10 dzień – po śniadaniu przejazd do Cap de la Madeleine Shrine – Bazyliki Notre-Dame du Cap pod wezwaniem Maryi Dziewicy którą corocznie odwiedza tysiące pielgrzymów i turystów. Msza Św. Następnie przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

11 dzień – po śniadaniu przejazd do Parku Narodowego Tysiąca Wysp – najmniejszy park narodowy Kanady i dalej wzdłuż rzeki świętego Wawrzyńca. Rejs statkiem pośród wysp zwanych również Wyspami Szczęścia. Niektóre z nich to tylko granitowe skały wyrastające z wody, jednak by zasłużyć na miano wyspy, każda z nich musi spełniać trzy podstawowe warunki, a mianowicie musi na niej rosnąć przynajmniej jedno drzewo, rozmiar wyspy nie może być mniejszy niż 6 stóp kwadratowych powierzchni i każda
z nich przez 365 dni w roku musi być ponad powierzchnią wody. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

12 dzień – śniadanie wjazd na CNTower oraz zwiedzanie Akwarium Ripley. Przejazd na lotnisko, odprawa bagażowo – celna. wylot do Krakowa o godz. 20:05 (przesiadka w jednym z portów europejskich).

13 dzień – przylot do Krakowa na godz. 12:10. Zakończenie pielgrzymki.

Świadczenia: 
Cena nie zawiera: 

Uwaga: 

Istnieje możliwość wykupienia dodatkowych ubezpieczeń:
*ubezpieczenie od chorób przewlekłych
*ubezpieczenie od kosztów rezygnacji

Prosimy o zabranie ważnego dokumentu tożsamości.

Program jest ramowy.

Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany kolejności zwiedzania lub zmiany programu z przyczyn od niego niezależnych.

Biuro Podróży Apolonia-Tour powstało, aby zapewnić Państwu komfort szerokiego wyboru ofert. Jesteśmy biurem działającym na rynku turystycznym od 2006 roku. Posiadamy zaświadczenie o wpisie do Rejestru Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych oraz gwarancję ubezpieczeniową. Zajmujemy się organizacją pielgrzymek, wycieczek objazdowych, wycieczek szkolnych oraz wyjazdów integracyjnych.

+48 12 422 00 30

+48 515 559 110

info@apoloniatour.pl
leszek@apoloniatour.pl