Biuro Podróży Apolonia-Tour

Szeroki wybór ofert

Podróżuj

z nami

Meksyk z Jukatanem

Do stóp Matki Boskiej z Guadalupe

1 dzień: KRAKÓW – MIASTO MEKSYK

Zbiórka na lotnisku w Krakowie o godz. 04:00. Odprawa. Wylot o godz. 06:20 (przesiadka w jednym z portów europejskich). Przylot do Mexico City na godz. 19:00, następnie przejazd do hotelu, kolacja i nocleg w Mieście Meksyk.

2 dzień: MIASTO MEKSYK

Śniadanie. Nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej z Guadalupe. Po wspólnym zwiedzaniu czas wolny na indywidualną modlitwę i zakup pamiątek. Przejazd do słynnych piramid Teotihuacan: Piramida Słońca, Piramida Księżyca, Piramida Pierzastego Węża i zespoły pałacowe z malowidłami. Kolacja i nocleg w Mieście Meksyk.

3 dzień: MIASTO MEKSYK

Śniadanie. Zwiedzanie miasta Meksyk: Stare Miasto z Katedrą Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, Pałacem Prezydenckim, Zocalo, Muzeum Antropologiczne, Po południu przejazd do ogrodów Xochimilco zwanych „Miejscem Kwiecistego Pola”. Rejs kolorowymi gondolami przy dźwiękach muzyki mariachi. Powrót do hotelu. Kolacja i nocleg w Mieście Meksyk.

4 dzień: CACAHUAMILPA – TAXCO

Śniadanie. Przejazd do parku narodowego Cacahuampila i zwiedzanie największych jaskiń Meksyku. Następnie przejazd do słynącego z wyrobów srebra Taxco: spacer po krętych uliczkach kolonialnego miasta, wizyta w barokowym kościele św. Priscylii i św. Sebastiana. Czas wolny na odwiedzenie licznych warsztatów oferujących wyroby ze srebra. Kolacja i nocleg w Taxco.

5 dzień: CHOLULA – PUEBLA

Śniadanie. Przejazd do Miasta Aniołów – Puebla. Po drodze panoramiczne podziwianie monumentalnej piramidy w Cholula oraz wizyta w nadzwyczaj malowniczym  kościółku Santa Maria Tonantzintla. Msza Święta. Kolacja i nocleg w Puebla.

6 dzień: PUEBLA – OAXACA

Śniadanie. Spacer uliczkami kolonialnego miasta Puebla: podziwianie przepięknych kamienic zdobionych płytkami ceramicznymi, Katedra, Rynek Parian z tradycyjnymi wyrobami mieszkańców (ceramika, talavera i słodycze), wizyta w XVI wiecznej Kaplicy Różańcowej. Dalsza podróż piękną trasą widokową, prowadzącą przez Góry Sierra Madre do Oaxaca. Po drodze krótka przerwa na zdjęcia z olbrzymimi kaktusami w tle. Po południu zwiedzanie miasta: Kościół  Św. Dominika, główny plac miasta z Kościołem Katedralnym, a na koniec wizyta na miejscowym targu i w sklepie   z wyrobami z czekolady. Msza Święta. Kolacja i nocleg w Oaxaca.

7 dzień: MONTE ALBAN – MITLA – TULE – TEHUANTEPEC

Śniadanie. Zwiedzanie dawnej stolicy Zapoteków – Monte Alban oraz „miasta zmarłych” Mitla  Następnie przejazd do Santa Maria del Tule, małej wioski, gdzie znajduje się największe drzewo  z rodziny cyprysowatych zwane „Drzewem Montezumy”. Wizyta w rodzinnej fabryczce wytwarzającej mezcal i targi wyrobów indiańskich. Wieczorem przyjazd do Tehuantepec. Kolacja i nocleg.

8 dzień: KANION SUMIDERO – CHAMULA – ZINACANTAN – SAN CRISTOBAL

Śniadanie. Przejazd do kulturalnej stolicy stanu Chiapas – San Cristobal de las Casas. Rejs motorową łodzią po rzece w dramatycznej scenerii Kanionu Sumidero. Wizyty w indiańskich wioskach San Juan ChamulaZinacantan. Kolacja. Nocleg w San Cristobal de las Casas.

9 dzień: SAN CRISTOBAL – AQUA AZULI – MISOL HA PALENQUE

Śniadanie. Spacer po kolonialnym centrum San Cristobal połączone z zakupami wyrobów wykonywanych przez Indian Majów. Przejazd do Parku Narodowego Aqua Azuli i MisolHa – pięknych wodospadów. Możliwość kąpieli i odpoczynku. Następnie przejazd do hotelu w Palenque, zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

10 dzień: PALENQUECAMPECHE – UXMAL

Śniadanie. Zwiedzanie jednej z najbardziej tajemniczych stref archeologicznych Majów w Palenque: Świątynia Inskrypcji, Pałac, Wzgórze Świątynne, Łaźnie Królowej. Wjazd na Półwysep Jukatański i przejazd wzdłuż Zatoki Meksykańskiej do uroczego kolonialnego miasta Campeche, którego Starówka wpisana jest na listę UNESCO. Spacer po mieście. Kolacja i nocleg w Uxmal.

11 dzień:
UXMALCELESTUN – MERIDA

Śniadanie. Poranne zwiedzanie jednej z najpiękniejszych pod względem architektonicznym, stref archeologicznych Majów w Uxmal: Piramida Wróża, Klasztor Mniszek, Boisko do Gry w Pelote, Pałac Gubernatora. Przejazd nad Zatokę Meksykańską do małej rybackiej miejscowości Celestun. Przesiadka na łodzie i wyprawa w poszukiwaniu różowych flamingów, ptactwa, przejazd namorzynowym tunelem. Krótki odpoczynek na plaży. Wyjazd w kierunku stolicy Jukatanu Meridy i zwiedzanie miasta. Kolacja i nocleg w Meridzie.

12 dzień – IZAMAL – CHICHEN ITZA – CANCUN

Śniadanie. Przejazd do „świętego miasta” Izamal i zwiedzanie klasztoru Matki Boskiej Jukatańskiej. Msza święta. Przejazd do stolicy Nowego Państwa Majów – Chichen Itza: Pałac Jaguara, Obserwatorium, Studnia Ofiarna. Orzeźwiająca  kąpiel w cenocie. Przejazd do hotelu na Riviera Maya/Cancun, zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

13-14 dzień – RIVIERA MAYA/CANCUN

Śniadanie. Pobyt wypoczynkowy all inclusive na Riviera Maya/Cancun
Możliwość udziału w wycieczkach fakultatywnych.

15 dzień  – CANCUN – KRAKÓW

Ostatnie chwile odpoczynku. Transfer na lotnisko w Cancún i wylot do Krakowa o godz. 18:50 (przesiadka w jednym z portów europejskich).

16 dzień – KRAKÓW

Przylot do Krakowa o godz. 16:10. Zakończenie pielgrzymki.

kod termin cena
MJ/01
08.11 - 23.11. 2023
6050 zł + 1780 USD
Formularz rezerwacyjny

  *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu realizowania względem mojej osoby marketingu bezpośredniego dotyczącego produktów i usług oferowanych przez Biuro Podróży APOLONIA TOUR zgodnie z art. 172 ustawy z dnia 16 lipca 2004r. Prawo telekomunikacyjne (Dz. U. z 2014 r. poz. 243 ze zm.) Wyrażona zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przez jej wycofaniem.

  Świadczenia: 
  Cena nie obejmuje: 

  Uwaga: 
  * program pielgrzymki jest ramowy 
  * Organizator zastrzega sobie prawo zmiany kolejności zwiedzania w zależności od sytuacji zaistniałej podczas wyjazdu
  * Organizator nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany dokonane przez linie lotnicze. W przypadku zmiany
  godzin przelotów Organizator zastrzega sobie możliwość zmian w programie
  * paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu z pielgrzymki
  * koszt pielgrzymki może ulec małej korekcie ze względu na niestabilny rynek paliw oraz niestabilną sytuację polityczną

  Biuro Podróży Apolonia-Tour powstało, aby zapewnić Państwu komfort szerokiego wyboru ofert. Jesteśmy biurem działającym na rynku turystycznym od 2006 roku. Posiadamy zaświadczenie o wpisie do Rejestru Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych oraz gwarancję ubezpieczeniową. Zajmujemy się organizacją pielgrzymek, wycieczek objazdowych, wycieczek szkolnych oraz wyjazdów integracyjnych.

  +48 12 422 00 30

  +48 515 559 110

  info@apoloniatour.pl
  leszek@apoloniatour.pl