Biuro Podróży Apolonia-Tour

Szeroki wybór ofert

Podróżuj

z nami

GRECJA LOTNICZA

Ateny - Mykeny - Epidauros - Nafplio - Ossios Loukas - Delfy
Kalambaka - Meteory - Ouranopolis - półwyspu Athos - Saloniki - Ateny

1 dzień – zbiórka na lotnisku Kraków/Balice o godz. 11:00, odprawa, odlot o godz. 13:00, lądownie na lotnisku w Ateny o godz. 16:20. Następnie przejazd do hotelu, zakwaterowanie, czas wolny, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień – po śniadaniu przejazd i zwiedzanie Argolidy: Mykeny – jedno z najważniejszych miejsc dla naszej kultury, zwiedzanie ruin pałacu królewskiego oraz Skarbca Atruszy zwanego Grobem Agamemnona. Epidauros z doskonale zachowanym teatrem antycznym. Weneckie Nafplio z cytadelami i fortami, spacer po starówce. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

3 dzień – po śniadaniu przejazd do Aten i zwiedzanie miasta: Akropol ze słynną świątynią Ateny (Partenon), Areopag (miejsce spotkania św. Pawła z uczonymi ateńskimi), świątynie bizantyjskie, Parlament ze zmianą warty, spacer po dzielnicy Plaka, stary stadion olimpijski. Następnie przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

4 dzień – po śniadaniu przejazd do klasztoru błogosławionego Łukasza (XI-XII w.). Następnie przejazd przez masyw Parnasu do Delf. Zwiedzanie: Sanktuarium Apollina, miejsca, gdzie zasiadała na swym trójnogu Pytia, najważniejsza wyrocznia w starożytnym świecie. Omfalos – pępek świata wg starożytnych, znakomicie zrekonstruowany Skarbiec Ateńczyków, Święta Droga. Przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

5 dzień – po śniadaniu przejazd Kalambaki, wizyta w pracowni ikon, następnie zwiedzanie jednej z najbardziej znanych atrakcji Grecji wpisanej na listę UNESCO – Meteorów – zespołu wiszących klasztorów prawosławnych, usytuowanych na szczytach skalnych. Wieczorem przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

6 dzień – po śniadaniu przejazd do Ouranopolis, skąd rozpocznie się rejs wokół półwyspu Athos – panorama malowniczych monasterów usytuowanych na stromych zboczach półwyspu. Przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

7 dzień – po śniadaniu przejazd do Salonik spacer i zwiedzanie m.in. Górnego i Dolnego Miasta Białej Wieży, katedry św. Demetriusza – patrona miasta. Następnie przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

8 dzień – po wczesnym śniadaniu (śniadanie w formie suchego prowiantu) transfer na lotnisko w Atenach, odprawa, wylot o godz. 11:10. Przylot do Krakowa/Balic o godz. 12:35. Zakończenie wycieczki.

kod termin cena
GR/1
27.04 - 04.05.2022
1590 zł + 420 Euro
GR/2
03.07 - 10.07.2022
1590 zł + 420 Euro
GR/3
18.09 - 25.09.2022
1590 zł + 420 Euro
GR/4
16.10 - 23.10.2022
1590 zł + 420 Euro
Formularz rezerwacyjny

  *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu realizowania względem mojej osoby marketingu bezpośredniego dotyczącego produktów i usług oferowanych przez Biuro Podróży APOLONIA TOUR zgodnie z art. 172 ustawy z dnia 16 lipca 2004r. Prawo telekomunikacyjne (Dz. U. z 2014 r. poz. 243 ze zm.) Wyrażona zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przez jej wycofaniem.

  Świadczenia: 

  Cena nie obejmuje:

  Uwaga:
  * Program wycieczki jest ramowy.
  * Organizator zastrzega sobie prawo zmiany kolejności zwiedzania w zależności od sytuacji zaistniałej podczas wyjazdu.
  * Organizator nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany dokonane przez linie lotnicze. W przypadku zmiany
  godzin przelotów Organizator zastrzega sobie możliwość zmian w programie.
  * Pilot nie oprowadza po wnętrzach obiektów.
  * Prosimy o zabranie ważnego dokumentu tożsamości.
  * Koszt wycieczki może ulec małej korekcie ze względu na niestabilny rynek paliw oraz niestabilną sytuację polityczną. 

  Biuro Podróży Apolonia-Tour powstało, aby zapewnić Państwu komfort szerokiego wyboru ofert. Jesteśmy biurem działającym na rynku turystycznym od 2006 roku. Posiadamy zaświadczenie o wpisie do Rejestru Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych oraz gwarancję ubezpieczeniową. Zajmujemy się organizacją pielgrzymek, wycieczek objazdowych, wycieczek szkolnych oraz wyjazdów integracyjnych.

  +48 12 422 00 30

  +48 515 559 110

  info@apoloniatour.pl
  leszek@apoloniatour.pl