Biuro Podróży Apolonia-Tour

Szeroki wybór ofert

Podróżuj

z nami

GRUZJA LOTNICZA

Tbilisi - Gori - Upliscyche - Ananuri - Gudauri - Kazbegi
Bodbe - Signagi - Gremi - Telawi - Mccheta - Batumi - Kutaisi

1 dzień – Spotkanie z przedstawicielem biura na lotnisku, odprawa. Przylot do Kutaisi na godz. 11:05. Spotkanie z lokalnym przewodnikiem, przejazd do Kutaisi, zwiedzanie odrestaurowanej Katedry Bagrati na wzgórzu z widokiem na całe miasto, spacer po mieście. Przejazd do Gelati – zwiedzanie kompleksu klasztornego będącego na liście UNESCO. Następnie przejazd do krasowej Jaskini Prometeusza z zadziwiającymi stalaktytami i stalagmitami. Następnie przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

2 dzień – po śniadaniu przejazd do Tbilisi. Po drodze możliwość odwiedzenia Państwowego Muzeum Józefa Stalina w Gori. Następnie zwiedzanie największego skalnego miasta na terenie Gruzji Upliscyche, zwanej “Twierdzą Boga”. Skalne miasto zbudowane na wysokim skalistym lewym brzegu rzeki Mtkwari, zawiera partie budowane od II w. p.n.e. do późnego średniowiecza i wyróżnia się unikalnym połączeniem różnych stylów architektonicznych. Przyjazd do Tbilisi, zwiedzanie miasta, zakwaterowanie w hotelu, krótki odpoczynek, kolacja powitalna, nocleg.

3 dzień – po śniadaniu wyjazd w stronę Kazbegi (Stepancminda). Po drodze zwiedzanie malowniczej twierdzy Ananuri znajdującej się nad rzeką Aragyi. Ponadto w programie podróż wzdłuż rzeki Tergi przez przełęcz Krzyżową (2400 m), która doprowadzi nas do Stepantsmindy (Kazbegi). Zwiedzanie Kazbegi: cerkiew świętej Trójcy Gergeti. Przy dobrej pogodzie można dostrzec jeden z największych lodowców na Kaukazie – Kazbeg (5047m). Według mitologii do szczytu Kazbeg został przykuty Prometeusz Powrót do hotelu w Tbilisi, kolacja oraz nocleg.

4 dzień – po śniadaniu przejazd do wsi Bodbe, zwiedzanie klasztornego kompleksu Św. Jerzego i grobu Św. Nino, która przyniosła chrześcijaństwo do Gruzji. Następnie przejazd do „miasta wiecznej miłości” Signagi, które znajduje się na górze grzbietu górskiego z widokiem na dolinę Alazani. Wizyta w Domu Wina w Manavi, w regionie Kachetia. Powrót do Tbilisi. Spacer po Starym Mieście, gdzie znajdują się liczne historyczne i kulturowe zabytki m.in.: Wieża Zegarowa zbudowana przez reżysera Teatru Fantoccini Rezo Gabriadze. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

5 dzień – po śniadaniu przejazd do miejscowości Mccheta, starożytnej stolicy i centrum religijnego Gruzji liczącego 3000 lat. Zwiedzanie wpisanej na listę UNESCO katedry Sweticchoweli z XI w., gdzie znajdują się szaty Chrystusa. Następnie wjazd pod położony na wzgórzu Monastyr Dżwari z VI w., z którego rozpościera się wspaniały widok na okolicę. Przejazd do Batumi, zakwaterowanie w hotelu. Wieczorne zwiedzanie Batumi, fontanny taneczne. Powrót do hotelu, kolacja oraz nocleg.

6 dzień – po śniadaniu zwiedzanie Batumi –„Gruziński Singapur”, najbardziej znane czarnomorskie uzdrowisko Gruzji: spacer po mieście: Katedra, Pomnik Medei, bulwar w Batumi. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

7 dzień – po śniadaniu czas wolny na wypoczynek, kolacja, nocleg.

8 dzień – po wczesnym śniadaniu transfer na lotnisko w Kutaisi, odprawa. Wylot do Polski o godz. 11:40. Przylot na godz. 13:05. Zakończenie wycieczki.

kod termin cena
GL/1
14.05 - 21.05.2022
1290 zł + 430 USD
GL/2
11.06 - 18.06.2022
1290 zł + 430 USD
GL/3
08.10 - 15.10.2022
1290 zł + 430 USD
Formularz rezerwacyjny

  *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu realizowania względem mojej osoby marketingu bezpośredniego dotyczącego produktów i usług oferowanych przez Biuro Podróży APOLONIA TOUR zgodnie z art. 172 ustawy z dnia 16 lipca 2004r. Prawo telekomunikacyjne (Dz. U. z 2014 r. poz. 243 ze zm.) Wyrażona zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przez jej wycofaniem.

  Świadczenia: 

  Cena nie obejmuje:

  Uwaga:
  * Program wycieczki jest ramowy.
  * Organizator zastrzega sobie prawo zmiany kolejności zwiedzania w zależności od sytuacji zaistniałej podczas wyjazdu.
  * Organizator nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany dokonane przez linie lotnicze. W przypadku zmiany
  godzin przelotów Organizator zastrzega sobie możliwość zmian w programie.
  * Pilot nie oprowadza po wnętrzach obiektów.
  * dowód lub paszport musi być ważny przynajmniej 6 miesięcy od daty powrotu z wycieczki. (Zgodnie z zaleceniami MSZ
  oprócz dowodu warto zabrać paszport, ponieważ wiele lokalnych urzędów/punktów honoruje tylko paszport jako
  dokument tożsamości).
  * Koszt wycieczki może ulec małej korekcie ze względu na niestabilny rynek paliw oraz niestabilną sytuację polityczną. 

  Biuro Podróży Apolonia-Tour powstało, aby zapewnić Państwu komfort szerokiego wyboru ofert. Jesteśmy biurem działającym na rynku turystycznym od 2006 roku. Posiadamy zaświadczenie o wpisie do Rejestru Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych oraz gwarancję ubezpieczeniową. Zajmujemy się organizacją pielgrzymek, wycieczek objazdowych, wycieczek szkolnych oraz wyjazdów integracyjnych.

  +48 12 422 00 30

  +48 515 559 110

  info@apoloniatour.pl
  leszek@apoloniatour.pl