Biuro Podróży Apolonia-Tour

Szeroki wybór ofert

Podróżuj

z nami

Meksyk z Acapulco - 10 dni

1 dzień: KRAKÓW – MEXICO CITY

Zbiórka na lotnisku w Krakowie o godz. 04:00, odprawa. Wylot  o godz. 06:20 (przesiadka w jednym z portów europejskich). Przylot do Mexico City o godz. 19:00, spotkanie z przewodnikiem, transfer do hotelu, zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

2 dzień: BAZYLIKA MATKI BOŻEJ Z GUADALUPE

Śniadanie. Przejazd do dzielnicy Tlatelolco i zwiedzenie Placu III Kultur, miejsca ostatniej bitwy Azteków z Hiszpanami. Zwiedzanie klasztoru Franciszkanów, gdzie znajduje się chrzcielnica, w której był chrzczony Juan Diego. Tutaj również biskup Zumaraga wysłuchał historii objawień Juana Diego. Następnie wizyta w religijnym sercu kraju, w Bazylice Matki Bożej z Guadalupe, największego sanktuarium maryjnego na świecie. Msza Święta w jednej z Kaplic. Po Mszy św. zwiedzanie Nowej Bazyliki mogącej pomieścić 10 tys. wiernych, Bazyliki Antycznej, Kaplicy Indian, Kaplicy na Wzgórzu, Kaplicy Źródełka, Ogrodów Guadelupiańskich. Zapoznanie z historią objawienia się Matki Bożej Indianinowi, Juanowi Diego. Czas wolny na osobistą refleksję i zakupy pamiątek religijnych. Kolacja i nocleg w Mieście Meksyk.

3 dzień: MIASTO MEKSYK  

Śniadanie. Przejazd na jeden z największych placów na świecie, główny plac Miasta Meksyk tzw. Zocalo. Zwiedzanie budowanego przez ponad 300 lat Kościoła Katedralnego z pięknym ołtarzem barokowym, podziwianie pozostałości Templo Mayor, gdzie według Azteków znajdowało się centrum wszechświata. Zwiedzanie Pałacu Prezydenckiego, w którym znajdują się sławne murale Diego Riviery przedstawiające historię Meksyku. Przejazd do strefy archeologicznej w Teotihuacan – „miejsca gdzie rodzą się Bogowie”, niegdyś wielkiej cywilizacji sięgającej swymi wpływami aż po dzisiejszą Gwatemalę. Spacer po świetnie zachowanym mieście: Pałac Ptaka-Motyla, Piramida Księżyca, Aleja Zmarłych i wejście na jedną z największych piramid świata, Piramidę Słońca. Wizyta w warsztacie obróbki magicznego kamienia Azteków – obsydianu. W programie również degustacja pulque, napoju zwanego obecnie „napojem ubogich” oraz tequili. Obiad w lokalnej restauracji i powrót do hotelu. Nocleg w Mieście Meksyk

4 dzień: TENANGO DEL AIRE – CHOLULA – PUEBLA

Śniadanie. Wyjazd malowniczą trasą z widokiem na ośnieżone wulkany Popocatepetl i Iztaccihuatl do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Tenango del Aire prowadzonym przez polskich Pallotynów. Msza Święta w kościele. Przejazd i wizyta w miasteczku Cholula, które posiada największą pod względem objętości, piramidę na świecie. Dla wytrwałych możliwość wejścia na piramidę. Wizyta w Tonantzintla – pięknym synkretycznym kościółku w stylu baroku folklorystycznego symbolu konkwisty i synkretyzmu religijnego. Dalsze podróżowanie malowniczą, porośniętą kaktusami trasą do jednego z piękniejszych miast Meksyku, Puebli zwanego “Miastem Aniołów” – ulubionego miejsca Papieża, Jana Pawła II. Spacer po uroczym kolonialnym mieście Puebla: Katedra, Zocalo, Rynek Parian z tradycyjnym wyrobami mieszkańców miasta, czyli ceramiką talavera i słodyczami, a na koniec wizyta w niezwykle pięknej Kaplicy Różańcowej- nazwanej przez Fryderyka Humboldta w XIX w., “Ósmym Cudem Świata”. Kolacja i nocleg w Puebla.

5 dzień: PUEBLA – CACAHUAMILPA – TAXCO

Śniadanie. Przejazd do systemu jaskiń w Cacahuamilpa największych i najpiękniejszych w całej Ameryce Łacińskiej, stanowiących wielokrotnie scenerie rożnych filmów i koncertów znanych światowych artystów. W wyrzeźbionych przez wodę i czas pięknych komnatach w korycie podziemnej rzeki znajdują się niezwykłe formacje skalne i zachwycające zjawiska krasowe, wśród nich liczne stalaktyty i stalagmity nastrojowo podświetlane. Ponad godzinny spacer po jaskini   i podziwianie stalaktytów, stalagmitów, stalagnatów i innych formacji skalnych. Przejazd do górniczego Taxco, meksykańskiej “stolicy srebra”. Msza Święta. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg w Taxco.

 6 dzień: TAXCO – ACAPULCO

Śniadanie. Zwiedzanie sławnego ze sztuki jubilerskiej “srebrnego miasta” Taxco. Wjazd na punkty widokowe, spacer po krętych uliczkach, zwiedzanie przepięknego kolonialnego kościoła Santa Prisca. Msza Święta w tym bogato inkrustowanym i kipiącym od złota barokowym kościele. Przejazd w kierunku najsłynniejszego kurortu nad Oceanem spokojnym Acapulco. To legendarny kurort i latynoska “Perła Pacyfiku”, kojarzona często z przepychem, stromymi skałami i lśniącymi bielą plażami nad błękitnym oceanem. Zakwaterowanie w hotelu all inclusive z bezpośrednim dostępem do morza.

7 dzień: ACAPULCO

Odpoczynek all inclusive w Acapulco. Wieczorem wyjazd na La Quebrada, gdzie od kilkudziesięciu lat odważni clavadistas – skoczkowie, skaczą do wody z pionowej 35-metrowej skały – symbol Acapulco. Powrót do hotelu, nocleg.

8 dzień: ACAPULCO – MIASTO MEKSYK

Wypoczynek na plaży, w godzinach wczesno-popołudniowych wyjazd do Miasta Meksyk, po drodze wizyta w hacjendzie Korteza. Obiad. Przyjazd do hotelu, zakwaterowanie,nocleg.

9 dzień: MIASTO MEKSYK

Śniadanie. Zwiedzanie jednego z najlepszych muzeów archeologicznych świata, Museo de Antropología y Historia,   z bogatą kolekcją sztuki prekolumbijskiej. Podziwianie osiągnięć cywilizacyjnych Azteków, Majów i Olmeków. Przejazd na pożegnanie się z MB Guadalupe, Msza Święta. Obiad przed wylotem. Transfer na lotnisko, odprawa, wylot do Krakowa o godz. 21:00 (przesiadka w jednym z portów europejskich).

10 dzień: KRAKÓW

przylot do Krakowa o godz. 17:40. Zakończenie pielgrzymki.

kod termin cena
MC/01
13.01 - 22.01.2024
5850 zł + 1150 USD
MC/02
13.02 - 22.02.2024
5850 zł + 1150 USD
Formularz rezerwacyjny

  *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu realizowania względem mojej osoby marketingu bezpośredniego dotyczącego produktów i usług oferowanych przez Biuro Podróży APOLONIA TOUR zgodnie z art. 172 ustawy z dnia 16 lipca 2004r. Prawo telekomunikacyjne (Dz. U. z 2014 r. poz. 243 ze zm.) Wyrażona zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przez jej wycofaniem.

  Świadczenia: 
  Cena nie obejmuje: 

  Uwaga: 
  – program pielgrzymki jest ramowy (termin: 13.01 – 22.01.2024 – wylot z Warszawy)

  – Organizator zastrzega sobie prawo zmiany kolejności zwiedzania w zależności od sytuacji zaistniałej podczas wyjazdu
  – Organizator nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany dokonane przez linie lotnicze. W przypadku zmiany
  godzin przelotów Organizator zastrzega sobie możliwość zmian w programie
  – paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu z pielgrzymki
  – koszt pielgrzymki może ulec małej korekcie ze względu na niestabilny rynek paliw oraz niestabilną sytuację polityczną

  Biuro Podróży Apolonia-Tour powstało, aby zapewnić Państwu komfort szerokiego wyboru ofert. Jesteśmy biurem działającym na rynku turystycznym od 2006 roku. Posiadamy zaświadczenie o wpisie do Rejestru Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych oraz gwarancję ubezpieczeniową. Zajmujemy się organizacją pielgrzymek, wycieczek objazdowych, wycieczek szkolnych oraz wyjazdów integracyjnych.

  +48 12 422 00 30

  +48 515 559 110

  info@apoloniatour.pl
  leszek@apoloniatour.pl