Biuro Podróży Apolonia-Tour

Szeroki wybór ofert

Podróżuj

z nami

Japonia - Śladami Świętego Maksymiliana Kolbe

Osaka – Nagasaki – Oura – Kioto – Nara – Akita – Tokio

1 dzień – spotkanie na lotnisku w Krakowie, odprawa wylot do Osaki (przesiadka w jednym z portów europejskich).

2 dzień – Przylot na lotnisko Kansai w mieście Osaka. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie i krótki odpoczynek. Następnie przejazd do Katedry Najświętszej Marii Panny w Osace. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

3 dzień – Śniadanie w hotelu, wymeldowanie, wyjście na stacje, przejazd superekspresem Shinkansen do Nagasaki. Zwiedzanie miasta, w którym św. Maksymilian Maria Kolbe wybudował klasztor franciszkański oraz na które zrzuconą bombę atomową podczas II wojny światowej. Klasztor Hongochi – japoński Niepokalanów, muzeum poświęcone św. Maksymilianowi, celę zakonną w której mieszkał, maszyny drukarskie na których powstawał japoński „Rycerz Niepokalanej”. Modlitwa w replice groty z francuskiego sanktuarium w Lourdes. Przejazd w okolice wulkanu Unzen, miejsca męczeństwa pierwszych wyznawców Chrystusa. Zakwaterowanie w Ryokan, czyli japońskim stylu hotelu, gdzie spanie jest na materacach Futon na podłodze tatami. Obiadokolacja, możliwość skorzystania z kąpieli w gorących źródłach, nocleg.

4 dzień –  Śniadanie w hotelu, wymeldowanie. Spacer do miejsc martyrologii chrześcijan i modlitwa przy pomniku upamiętniającym Męczenników. Podziwianie zjawisk wulkanicznych, m.in.: gorących źródeł, fumarol i wyjątkowych form wulkanicznych.  Przejazd do Nagasaki. Zwiedzanie muzeum 26. Męczenników Japońskich, w tym Pawła Miki z Kioto, ukrzyżowanych w Nagasaki, na wzgórzu Nisizaka 5 lutego 1597 roku. Przejazd do Oura. Zwiedzanie Domu Bożego w Oura – najstarszego kościoła japońskiego i muzeum chrześcijaństwa, pierwszego miejsca pracy św. Maksymiliana Kolbe.  Wizyta w Muzeum Wybuchu Bomby Atomowej i Parku Pokoju Przejazd na stacje Nagasaki, wyjazd superekspresem Shinkansen do Kioto.  Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

5 dzień –  Śniadanie w hotelu.  Wizyta w Katedrze świętego Franciszka Ksawerego, pierwszym katolickim kościele w Kioto. Zwiedzanie jednej z najsłynniejszych świątyń w Kioto – Kinkaku-ji czyli Złoty Pawilon.  Zwiedzanie Ryoan-ji – Świątyni Smoka Pokoju ze słynnym kamiennym ogrodem, także zwanym suchym ogrodem. Chwila na medytacje Zen. Spacer po jednym z największych w Japonii chramów szintoistycznych poświęconych bóstwu Inari, które zapewnia obfite plony i sukces w prowadzeniu biznesu. Spacer korytarzem z czerwonych bram torii. Obiadokolacja, powrót do hotelu, nocleg.

6 dzień – Śniadanie w hotelu. Przejazd do Nary, pierwszej stolicy Japonii i siedziby dworu cesarskiego w XVIII wieku.  Spacer przez park pełen saren do Todai-ji, świątyni buddyjskiej. Zwiedzimy Pawilon Wielkiego Buddy, uznanego za największy drewniany budynek na świecie.  Przejazd do fabryki Sake, gdzie poznamy tajemnice produkcji tego Japonskiego trunku. Powrót do Kioto. Zwiedzanie świątyni Kiyomizu – dera, z której rozciąga się malowniczy widok na była stolice Japonii. Higashiyama, jedyna w swoim rodzaju starówka – zwiedzanie oraz czas wolny.  Obiadokolacja, powrót do hotelu, nocleg

7 dzień –  Śniadanie, wyjazd na stacje Kioto, przejazd do Odawara. Przejazd w okolice Parku Narodowego Hakone, gdzie znajduje się Wulkan Fuji. Zwiedzimy Sekisho, punkt graniczno-kontrolny z czasów Edo. Lunch makaron Soba. Przejazd nad jezioro Yamanaka oraz Kawagucji, dwa największe z Pięciu Jezior Fuji z najpiękniejszymi widokami na Fuji. Zwiedzanie świątyni Sengen-Jinja, jednej z najstarszych świątyń okolic, a także swego czasu rozpoczynającą historyczny szlak na górę Fuji. Przejazd w okolice stacji Odawara. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

8 dzień – śniadanie w hotelu, wymeldowanie. Przejazd do Akita – nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej Płaczącej z figurą Matki Bożej łaskami słynącą. Wizyta w Sanktuarium Maryjnym (Matka Boża Płacząca) oraz w Instytucie Służebnic Eucharystii (Seitai Hoshikai), małym, ubogim klasztorze żeńskim, gdzie w 1973 roku siostra Agnieszka Katsuko Sasagawa doznała objawień Matki Bożej. Spowite są one aurą tajemnicy. Mówi się o nich, jako o kontynuacji objawień w Fatimie i o przekazaniu światu apokaliptycznego orędzia ukrytego w trzeciej części tajemnicy fatimskiej. Msza Święta w Sanktuarium, różaniec w Kaplicy Matki Bożej. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

9 dzień – Śniadanie, wymeldowanie, Przejazd Shinkansem do stolicy Japonii Tokio. Pozostawienie bagaży, wyjście na zwiedzanie. Przejazd do Asakusa pod bramę Kaminarimon przed świątynią buddyjską Sensoji. Wjazd na najwyższą wieżę na świecie Skytree 634m. Obiadokolacja, powrót do hotelu, zakwaterowanie i nocleg

10 dzień –  Śniadanie.  Stary targ rybny Tsukiji,  Teatr Kabuki (budynek zewnątrz),  Ginza, najekskluzywniejsza dzielnica Japonii,  Spacer przed Pałac Cesarski oraz w Otemachi, czyli centrum biznesu Japonii. Zwiedzanie Katedry Najświętszej Maryi Panny.  Odaiba, sztucznie usypana wyspa, panorama Tokio wraz z Tęczowym Mostem.  Obiadokolacja, powrót do hotelu i nocleg.

11 dzień – Śniadanie, wymeldowanie.  Zwiedzanie Meiji Jingu Chram; sanktuarium poświęconego cesarzowi Meiji i jego żonie, cesarzowej Shoken, Uliczka Takeshita, gdzie powstaje moda dla najmłodszych Japonek, Shibuya, skrzyżowanie Hachiko. Wczesna obiadokolacja. Przejazd na lotnisko, odprawa paszportowo – bagażowa. Wylot z Japonii.

12 dzień – przylot do Krakowa. Zakończenie pielgrzymki. 

kod termin cena
JA/01
termin i wycena programu dla grup zorganizowanych
zł + Euro
Formularz rezerwacyjny

  *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu realizowania względem mojej osoby marketingu bezpośredniego dotyczącego produktów i usług oferowanych przez Biuro Podróży APOLONIA TOUR zgodnie z art. 172 ustawy z dnia 16 lipca 2004r. Prawo telekomunikacyjne (Dz. U. z 2014 r. poz. 243 ze zm.) Wyrażona zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przez jej wycofaniem.

  Świadczenia: 

  Cena nie obejmuje: 

  Uwaga: 

  – program pielgrzymki jest ramowy
  – Organizator zastrzega sobie prawo zmiany kolejności zwiedzania w zależności od sytuacji zaistniałej podczas wyjazdu
  – Organizator nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany dokonane przez linie lotnicze. W przypadku zmiany
  godzin przelotów Organizator zastrzega sobie możliwość zmian w programie
  – pilot nie oprowadza po wnętrzach obiektów
  – prosimy o zabranie ważnego dokumentu tożsamości
  – koszt pielgrzymki może ulec małej korekcie ze względu na niestabilny rynek paliw oraz niestabilną sytuację
  polityczną

  Biuro Podróży Apolonia-Tour powstało, aby zapewnić Państwu komfort szerokiego wyboru ofert. Jesteśmy biurem działającym na rynku turystycznym od 2006 roku. Posiadamy zaświadczenie o wpisie do Rejestru Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych oraz gwarancję ubezpieczeniową. Zajmujemy się organizacją pielgrzymek, wycieczek objazdowych, wycieczek szkolnych oraz wyjazdów integracyjnych.

  +48 12 422 00 30

  +48 515 559 110

  info@apoloniatour.pl
  leszek@apoloniatour.pl