Biuro Podróży Apolonia-Tour

Szeroki wybór ofert

Podróżuj

z nami

Fatima i Santiago de Compostela

Santarem - Fatima - Cabo da Roca - Lizbona - Tomar - Obidos - Nazare - Coimbra - Batalha - Alcobaca - Porto - Braga - Santiago de Compostela

fat

1 dzień – spotkanie z pilotem na lotnisku w Krakowie o godz. 04:00, odprawa, wylot o godz. 06:00. Przylot do Lizbony o godz. 13:35 (możliwy lot z przesiadką przez jeden z portów europejskich). Przejazd do Santarem, pięknego miasteczka, w którym miał miejsce cud eucharystyczny.  Następnie przejazd do Fatimy, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, udział w nabożeństwie wieczornym, nocleg.

2 dzień – po śniadaniu zwiedzanie Sanktuarium Fatimskiego – kaplicy Objawień, stojącej w miejscu objawień Matki Bożej trójce małych pastuszków: Łucji, Franciszkowi i Hiacyncie; Bazylika Matki Bożej Różańcowej z grobami Franciszka i Hiacynty. Następnie zwiedzenie miejsc związanych z życiem Pastuszków. Uczestnictwo w drodze krzyżowej prowadzącej do Valinhos – miejsca objawień Anioła Portugalii oraz do wioski Aljustrel, gdzie znajdują się domy rodzinne Franciszka, Hiacynty i Łucji. Po południu czas na prywatną modlitwę, a wieczorem udziału w nabożeństwie. Obiadokolacja i nocleg.

3 dzień – po śniadaniu przejazd do Cabo da Roca – najdalej na zachód wysunięty przylądek Europy. Wspaniała panorama Atlantyku z perspektywy 140-metrowego urwiska. Następnie  przejazd do Lizbony i zwiedzanie miasta w formie spaceru: dzielnica Belem z klasztorem Hieronimitów, kościół Św. Antoniego Padewskiego – stojący w miejscu narodzin Świętego Antoniego. Powrót do hotelu, obiadokolacja, udział w nabożeństwie wieczornym, nocleg.

4 dzień – po śniadaniu przyjazd do Tomar zwiedzanie imponującego rozmiarami klasztoru templariuszy. Następnie przejazd do Obidos – spacer po pięknym starym portugalskim mieście otoczonym XIV-wiecznymi murami obronnymi.  Przejazd do Nazare, dawnej uroczej wioski rybackiej oraz starego Sanktuarium Maryjnego, dziś najbardziej znanego kurortu w tej części wybrzeża. Powrót do Fatimy, obiadokolacja, udział w nabożeństwie wieczornym, nocleg. Powrót do hotelu obiadokolacja, udział w różańcu i procesji ze świecami, nocleg.

5 dzień – po śniadaniu przejazd do Coimbry – jednego z najatrakcyjniejszych miast w Portugalii – dawnej stolicy kraju. Spacer po mieście: Uniwersytet, Stara Katedra, Nowy Klasztor Św. Klary oraz kaplica w Klasztorze SS. Karmelitanek, gdzie przebywała Siostra Łucja. Następnie przejazd do Batalha miasteczka znanego z Klasztoru Santa Maria da Vitoria, arcydzieła portugalskiego gotyku ze wspaniałymi witrażami. Następnie przejazd do Alcobaca i zwiedzanie: klasztoru Santa Maria wpisanego na listę UNESCO z gotyckimi grobowcami króla Pedro I i Ines de Castro – bohaterów najsłynniejszej historii miłosnej Portugalii oraz Salę Królów z posągami wszystkich władców Portugalii. Powrót do hotelu obiadokolacja, udział w różańcu i procesji ze świecami, nocleg.

6 dzień – po śniadaniu przejazd do centrum Porto – malowniczo położonego na wzgórzu nad rzeką Douro. Wizyta w kościele św. Franciszka, który pod surową gotycką fasadą skrywa przepiękne, zdobione złotem, barokowe wnętrze. Następnie spacer po dwupoziomowym moście Ponte Luís I, zaprojektowanym przez Téophila Seyriga. Następnie przejazd do przejazd do  Bragi  nawiedzenie Sanktuarium Bom Jesus, co oznacza Sanktuarium Dobrego Jezusa z Góry.  Przejazd do hotelu w okolicy Santiago de Compostela, obiadokolacja, nocleg.

7 dzień – po śniadaniu przejazd do Santiago de Compostela, zwiedzanie jednego z najstarszych ośrodków pielgrzymkowych chrześcijaństwa. Następnie przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

8 dzień – wcześnie śniadanie w formie suchego prowiantu, transfer na lotnisko w Porto, odprawa, wylot o godz. 06:00 (możliwy lot z przesiadką przez jeden z portów europejskich) przylot do Krakowa o godz. 13:20. Zakończenie pielgrzymki.

kod termin cena
PT/01
04.04 - 11.04.2024
2350 zł + 540 Euro
Formularz rezerwacyjny

  *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu realizowania względem mojej osoby marketingu bezpośredniego dotyczącego produktów i usług oferowanych przez Biuro Podróży APOLONIA TOUR zgodnie z art. 172 ustawy z dnia 16 lipca 2004r. Prawo telekomunikacyjne (Dz. U. z 2014 r. poz. 243 ze zm.) Wyrażona zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przez jej wycofaniem.

  Świadczenia: 
  Cena nie obejmuje: 

  Uwaga:
  – program pielgrzymki jest ramowy
  – Organizator zastrzega sobie prawo zmiany kolejności zwiedzania w zależności od sytuacji zaistniałej podczas wyjazdu
  – Organizator nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany dokonane przez linie lotnicze. W przypadku zmiany
  godzin przelotów Organizator zastrzega sobie możliwość zmian w programie
  – pilot nie oprowadza po wnętrzach obiektów
  – prosimy o zabranie ważnego dokumentu tożsamości
  – koszt pielgrzymki może ulec małej korekcie ze względu na niestabilny rynek paliw oraz niestabilną sytuację polityczną

  Obostrzenia związane z wjazdem do poszczególnych krajów (w związku z pandemią Covid-19) mogą ulec zmianie. Każdy kraj sam ustala warunki wjazdowe i musimy się do tych wymogów dostosować. Prosimy o śledzenie informacji na stronie rządowej https://www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych

  W przypadku konieczności wykonania testu/testów przed wyjazdem z Polski lub przy powrocie – jego/ich koszt i wykonanie leżą po stronie Uczestnika.

  Zmiana warunków wjazdowych nie stanowi podstawy do rezygnacji z wyjazdu. 

  Biuro Podróży Apolonia-Tour powstało, aby zapewnić Państwu komfort szerokiego wyboru ofert. Jesteśmy biurem działającym na rynku turystycznym od 2006 roku. Posiadamy zaświadczenie o wpisie do Rejestru Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych oraz gwarancję ubezpieczeniową. Zajmujemy się organizacją pielgrzymek, wycieczek objazdowych, wycieczek szkolnych oraz wyjazdów integracyjnych.

  +48 12 422 00 30

  +48 515 559 110

  info@apoloniatour.pl
  leszek@apoloniatour.pl