Biuro Podróży Apolonia-Tour

Szeroki wybór ofert

Podróżuj

z nami

Turcja - śladami św. Pawła

Stambuł - Ankara - Kapadocja - Konyi - Pamukkale - Selcuk - Efez - Meryemany - Pergamon - Troja

1

1 dzień –  zbiórka uczestników pielgrzymki i spotkanie z pilotem na lotnisku w Krakowie o godz. 15:00.  Wylot do Stambułu o godz. 17:10. Przylot na godz. 20:30 przejazd do hotelu, i nocleg.

2 dzień  – Śniadanie, zwiedzanie Stambułu:  Hagia Sofia, Błękitny Meczet, Pałac Topkapi, Hipodrom, wejście do podziemnych cystern – Yerebatan Saray. Rejs statkiem po Bosforze koszt ok 25 €, Wielki Bazar według ramowego powyższego programu. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Stambule. 

3 dzień –  Po wczesnym śniadaniu przejazd w kierunku Kapadocji, po drodze krótkie odwiedziny w Polonezkoy – Adampolu – polskiej wsi pod Stambułem założonej  przez Księcia Adama Czartoryskiego dla uchodźców weteranów powstań narodowowyzwoleńczych. Dalszy przejazd na krótki postój w stolicy Turcji – Ankarze, zwiedzanie Mauzoleum Ataturka /w zależności od możliwości czasowych/, dalszy przejazd do Kapadocji, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg w Kapadocji. 

4 dzień – Przed śniadaniem – o wschodzie słońca możliwość uczestnictwa we wspaniałej przygodzie – lot balonem nad Kapadocją – fakultatywnie dla chętnych koszt ok 300 €. Śniadanie. Zwiedzanie baśniowej Kapadocji, słynącej z „księżycowego krajobrazu” oraz skalnych grzybów utworzonych w wyniku erozji i dawnej aktywności wulkanicznej. W programie Goreme, zwiedzanie muzeum „Pod Gołym Niebem” z unikalnym zespołem skalnych kościołów z okresu wczesnego chrześcijaństwa. Avanos słynące z produkcji alabastru i garncarstwa. Odwiedzimy także jedno z podziemnych miast: Kaymakli lub Derinkuyu, wydrążonych w starożytności w tufie wulkanicznym w tych miastach chronili się przed prześladowaniami pierwsi Chrześcijanie. Powrót do hotelu, obiadokolacja, a po niej dla zainteresowanych „noc turecka” – 45 €/os. Nocleg w hotelu w Kapadocji.

5 dzień – Śniadanie. przejazd przez okolicę Konyi – starożytnego Ikonium – gdzie podczas swej pierwszej podróży misyjnej nauczał św. Paweł i św. Barnaba. Krótki postój w zabytkowym karawanseraju. Dalszy przejazd do Pamukkale, obiadokolacja i nocleg w hotelu w okolicach Pamukkale.

6 dzień – O wschodzie słońca dla chętnych lot balonem nad wapiennymi tarasami i starożytnym Hieriapolis – koszt ok 180 € ew. Balony Po śniadaniu zwiedzanie Pamukkale i starożytnego Hierapolis – miejsce śmierci św. Filipa. W pobliskiej Laodycei znajdował się kolejny z siedmiu kościołów z Apokalipsy. Zobaczymy niezwykłe atrakcje Pamukkale – jedyne na świecie śnieżnobiałe tarasy,utworzone przez spływającą od tysiącleci, silnie zwapnioną wodę oraz ruiny antycznego miasta Hierapolis, założonego w II w p.n.e. przez króla Pergamonu–Eumenesa. Kolacja i nocleg w hotelu.

7 dzień – Po śniadaniu przejazd Selcuku – zwiedzimy tu ruiny Bazylki wybudowanej na grobie Św. Jana Ewangelisty, następnie przejazd do Efezu – jednego z najlepiej zachowanych miast antycznych na świecie, najważniejszego zabytku archeologicznego i historycznego Turcji, gdzie min. nauczał św. Paweł i św. Jan. Zwiedzanie: słynna Droga Arkadyjska, do dziś czynny amfiteatr na ok. 15.000 osób oraz przepiękna, odrestaurowana fasada Biblioteki Celsusa. Dalszy przejazd do położonej nieopodal Meryemany – miejsca, w którym ostatnie lata swego życia spędziła Najświętsza Maria Panna. Przejazd na riwierę egejską nad morze kolacja i nocleg w hotelu.

8 dzień – Śniadanie, wypoczynek na pięknych piaszczystych plażach Morza Egejskiego w hotelu z basenem na Riwierze Egejskiej, obiadokolacja, nocleg.

9  dzień – Po wczesnym śniadaniu wyjazd w kierunku Cieśniny Dardanele. Po drodze krótki postój w Pergamonie – jednym z siedmiu kościołów z Apokalipsy wg św. Jana i starożytnym centrum medycyny. Zwiedzanie dolnego miasta zwanego Asklepionem: Święta Droga, świątynia Asklepiosa i Telesfora. Następnie przejazd na zwiedzanie ruin rozsławionej przez Homera Troi. Dalszy przejazd do hotelu w Canakkale lub Gelibolu – C. Dardanele. Obiadokolacja i nocleg. 

10 dzień – Śniadanie, przejazd na lotnisko do Stambułu wylot do Warszawy o godz. 17:35. Przelot do Warszawy na godz. 19:00. Zakończenie pielgrzymki.

kod termin cena
TR/01
01.03 - 10.03.2024
2650 zł + 690 EURO
Formularz rezerwacyjny

  *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu realizowania względem mojej osoby marketingu bezpośredniego dotyczącego produktów i usług oferowanych przez Biuro Podróży APOLONIA TOUR zgodnie z art. 172 ustawy z dnia 16 lipca 2004r. Prawo telekomunikacyjne (Dz. U. z 2014 r. poz. 243 ze zm.) Wyrażona zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przez jej wycofaniem.

  Świadczenia: 

  Cena nie obejmuje:

  Uwaga: 

  – program pielgrzymki jest ramowy
  – Organizator zastrzega sobie prawo zmiany kolejności zwiedzania w zależności od sytuacji zaistniałej podczas wyjazdu
  – Organizator nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany dokonane przez linie lotnicze. W przypadku zmiany
  godzin przelotów Organizator zastrzega sobie możliwość zmian w programie
  – pilot nie oprowadza po wnętrzach obiektów
  – prosimy o zabranie ważnego dokumentu tożsamości
  – koszt pielgrzymki może ulec małej korekcie ze względu na niestabilny rynek paliw oraz niestabilną sytuację polityczną

  Biuro Podróży Apolonia-Tour powstało, aby zapewnić Państwu komfort szerokiego wyboru ofert. Jesteśmy biurem działającym na rynku turystycznym od 2006 roku. Posiadamy zaświadczenie o wpisie do Rejestru Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych oraz gwarancję ubezpieczeniową. Zajmujemy się organizacją pielgrzymek, wycieczek objazdowych, wycieczek szkolnych oraz wyjazdów integracyjnych.

  +48 12 422 00 30

  +48 515 559 110

  info@apoloniatour.pl
  leszek@apoloniatour.pl