Biuro Podróży Apolonia-Tour

Szeroki wybór ofert

Podróżuj

z nami

Chiny - w poszukiwaniu duchowości wschodu

Pekin – Pingyao – Xi'an – Luoyang – Suzhou – Hangzhou – Wuzhen – Shanghaj

1 dzień – Spotkanie z pilotem na lotnisku w Krakowie o godz. 09:30, odprawa wylot do Pekinu o godz. 11:45.

2 dzień – Przylot do Pekinu na godz. 09:55.  Zwiedzanie Świątyni Nieba   – najpiękniejszej pekińskiej świątyni, którą dwa razy w roku odwiedzał cesarz, aby pokłonić się Niebu. Zwiedzanie Pałacu Letniego  – jednego z największych cesarskich zespołów pałacowo-ogrodowych w Chinach. Podczas spaceru po terenie pałacu zobaczymy Pawilon Życzliwości i Długowieczności, Pawilon Nefrytowych Fal, przejdziemy Długą Galerią, która kryje prawie 14000 unikalnych malowideł, do podnóża Wzgórza Długowieczności, skąd roztacza się piękny widok na Jezioro Kunming, Most Siedemnastu Łuków i nieodległe Pachnące Wzgórza. Wizyta w Centrum Hodowli Pereł. Spacer po ulicy Qianmen, jednym z najmodniejszych deptaków miasta, utworzonych po renowacji centralnej części miasta. Od północy ulicę Qianmen zamyka spektakularna brama pailou, a w okolicznych stoiska będzie można spróbować lokalnego przysmaku – tanghulu – owoce w karmelu. Kolacja z degustacją kaczki po pekińsku. Nocleg w Pekinie.

3 dzień – Po śniadaniu wizyta na Wielkim Murze  w miejscowości Badaling. Jest to jeden z mniej znanych, uznany za najlepiej zachowany odcinek Wielkiego Muru w okolicach Pekinu. Wizyta w warsztacie ceramicznym, gdzie tradycyjną wciąż metodą wykonywane są misternie dekorowane przedmioty ceramiki cloissone, zwane „błękitem z Jintai”. Powrót do Pekinu i spacer po centrum miasta: Wangfujing – główny deptak handlowy stolicy, gdzie wieczorem odbywa się najsłynniejszy w mieście targ z jedzeniem, następnie stara cesarska aleja parkowa oraz dawna zabudowa Pekinu: ulica Krzywej Fajki. Spacer zakończymy w dzielnicy Houhai, położonej nad jeziorem, z licznymi pubami i klubami oraz widokiem na Wieże Bębnów i Dzwonów. Nocleg w Pekinie.

4 dzień – Po śniadaniu udamy się na plac Bramy Niebiańskiego Spokoju (Tian’anmen), jeden z największych publicznych placów na świecie, na którym znajduje się również Mauzoleum Mao Zedonga i Pomnik Bohaterów Ludowych. Zwiedzanie Pałacu Cesarskiego, znanego jako Zakazane Miasto. Podczas zwiedzania przejdziemy przez oficjalną, ceremonialną część pałacu m.in. Pawilon Najwyższej Harmonii, ale również mniej oficjalną, aby zobaczyć jak mieszkały cesarzowe i cesarski dwór. Przejazd obok obiektów olimpijskich z 2008 r. Zobaczymy (z zewnątrz) imponującą Kostkę Wodną i majestatyczne Ptasie Gniazdo. Wizyta w Centrum Medycyny Chinskiej. Wizyta w strefie sztuki 798 – najbardziej awangardowym miejscu stolicy. Jest to kompleks pofabryczny, w którym otwarto kilkadziesiąt galerii chińskiej sztuki współczesnej oraz restauracje i sklepiki. Swoje galerie mają tu tacy artyści jak Ai Wei Wei czy bracia Gao. Kolacja. Wyjazd nocnym pociągiem do Pingyao (miejsca sypialne).

5 dzień – Przyjazd do Pingyao, doskonale utrzymanego miasta o tradycyjnej zabudowie, które zachwyci miłośników architektury i historii Chin. Wizyta w posiadłości rodziny Qiao, gdzie Zhang Yimou, jeden z najsłynniejszych chińskich reżyserów, nakręcił film „Zawieście czerwone latarnie”, który oczarował widzów na całym świecie kunsztem reżyserii i spektakularną scenografią. Zwiedzanie starego miasta: ulica Mingqing, Muzeum Domu Finansowego Rishengchang, gdzie znajdowała się bodaj największa w Chinach centrala finansowa, używająca systemu czeków i depozytów. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

6 dzień – Po śniadaniu przejazd szybkim pociągiem do Xi’an. Wizyta w dzielnicy muzułmańskiej, gdzie sprzedawane są pamiątki i lokalne przysmaki i w pochodzącym z XIV w. Wielkim Meczecie – miejscach przenikania się kultury islamu i tradycji chińskiej. Uroczysta kolacja: bankiet pierożkowy – degustacja kilkunastu rodzajów pierogów chińskich. Po kolacji oglądać będziemy przedstawienie „Muzyka i taniec z czasów dynastii Tang” – unikalne w skali Chin przedstawienie z udziałem śpiewaków i tancerzy. Nocleg w Xi’an.

7 dzień – Przejazd do muzeum Armii Terakotowej , pochodzącej z III w. p.n.e. Poznamy historię Qin Shihuangdi i największej archeologicznej tajemnicy Chin – Mauzoleum Pierwszego Cesarza oraz zwiedzimy zakład, gdzie wykonuje się kopie żołnierzy armii terakotowej. Oglądanie Wielkiej Pagody Dzikiej Gęsi wzniesionej w VII w. – symbolu miasta oraz wizyta w niewielkiej galerii, gdzie zapoznamy się ze słynnym malarstwem krajobrazowym i chińskim zodiakiem. Spacer w południowej części kompleksu po największym w mieście otwartym placu. Przejazd szybkim pociągiem do Luoyang (ok. 2 godz.). Nocleg w Luoyang.

8 dzień – Zwiedzanie grot Longmen , gdzie między V a XIII w. w ponad 2 tys. jaskiń i nisz wykuto tysiące posągów Buddy. Zobaczymy m.in. majestatyczny posąg Buddy Wajroczany oraz niewielką Grotę Medycyny. Przejazd do klasztoru Szaolin  – miejsca narodzin chińskiej sztuki walki – kung fu oraz buddyzmu medytacyjnego chan (zen). Zwiedzanie kompleksu klasztornego oraz Lasu Stup – największego w Chinach buddyjskiego cmentarza, gdzie spoczywają najważniejsi mistrzowie klasztoru. Weźmiemy tez udział w pokazie kung fu w wykonaniu uczniów jednej ze szkół walki. Kolacja w lokalnej restauracji. Wyjazd nocnym pociągiem do Suzhou (miejsca sypialne).

9 dzień – Przyjazd do Suzhou. Transfer na śniadanie. Zwiedzanie przepięknego Ogrodu Pokornego Zarządcy – znakomitego przykładu perfekcji w chińskiej sztuce projektowania ogrodów. Rejs po Wielkim Kanale, który jest najlepszym sposobem na zobaczenie życia mieszkańców z perspektywy kanału. Po południu odwiedzimy Fabrykę Jedwabiu, gdzie obejrzymy od początku do końca procesu produkcji tego wspaniałego materiału i będziemy mogli dokonać zakupów w przyfabrycznym sklepie. Kolacja. Nocleg w Suzhou.

10 dzień – Przejazd autokarem do Hangzhou, stolicy południowej dynastii Song (XII – XIII w.), którym zachwycał się już Marco Polo .Zakwaterowanie w hotelu. Wycieczka statkiem po jeziorze Zachodnim, otoczonym parkami, mostkami i groblami. Rejs po jeziorze pozwoli wypocząć oraz poznać unikalny charakter miasta, jego nowoczesne i starożytne oblicze. Zwiedzanie Wieży Sześciu Harmonii. Wizyta na plantacji herbaty Longjing (Smoczej Studni) – jednej z najbardziej znanych i najlepszych zielonych herbat świata. Na plantacji dowiemy się, jaka herbata zapewnia nieśmiertelność, dlaczego najlepsze herbaty chińskie to herbaty sprzed jasności oraz spróbujemy kilku rodzajów naparu z tradycyjnych czarek. Zakwaterowanie w hotelu. Nocleg w Hangzhou.

11 dzień – Po śniadaniu przejazd do Wuzhen – urokliwej, zabytkowej „wodnej wioski” (shuixiang), gdzie można poczuć atmosferę „starych” Chin. Spacer wybrukowanymi kamiennymi płytami ulicami, oglądanie domów położonych nad kanałami. Obiad. Nocleg w pensjonacie, gdzie oprócz typowego zakwaterowania w chińskim domu, będziemy mieli okazje poznać jego mieszkańców.

12 dzień – Po śniadaniu przejazd do Szanghaju. Wizyta w Muzeum Narodowym, gdzie można zobaczyć  bogatą kolekcje naczyń, biżuterii i broni, jaka powstała na przestrzeni wielowiecznej historii kraju. Następnie czas na zakupy. Następnie rejs statkiem po rzece Huangpu. Podczas jego trwania można obserwować Pudong i całe nabrzeże miasta. A jest na co podziwiać. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie. Nocleg.

13 dzień – Po śniadaniu zwiedzanie tego najbardziej „europejskiego” miasta nazywanego niegdyś „Paryżem Orientu”. Ogrody Yu Yuan i Stare Miasto, ze słynną herbaciarnią. Czas wolny na odwiedzenie setek stoisk m.in. ze znanym chińskim przysmakiem chou doufu („śmierdzące tofu”), zakupy herbaty, biżuterii czy pamiątek. Przechadzka bulwarem nad rzeką Huangpu – słynnym Bundem, podczas której (jeśli będzie taka możliwość) zajrzymy do wnętrza najpiękniejszego niegdyś budynku Azji, wybudowanego w 1921 r. banku Hongkongu i Szanghaju. Spacer po kolorowej i pełnej życia ulicy Nankińskiej. Przejazd podwodnym tunelem do nowoczesnej dzielnicy Pudong. Wjazd na taras widokowy Wieży Telewizyjnej zwanej Perłą Orientu. Kolacja. Nocleg.

14 dzień – Po śniadaniu przejazd najszybszym pociągiem świata – Maglev. Transfer na lotnisko, odprawa, wylot do Krakowa
o godz. 12:40 (przesiadka w jednym z portów lotniczych). Przylot do Krakowa na godz. 22:50. Zakończenie pielgrzymki.

kod termin cena
CH/01
01.03 - 14.03.2024
6400 zł + 1250 EURO
Formularz rezerwacyjny

  *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu realizowania względem mojej osoby marketingu bezpośredniego dotyczącego produktów i usług oferowanych przez Biuro Podróży APOLONIA TOUR zgodnie z art. 172 ustawy z dnia 16 lipca 2004r. Prawo telekomunikacyjne (Dz. U. z 2014 r. poz. 243 ze zm.) Wyrażona zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przez jej wycofaniem.

  Świadczenia: 

  Cena nie obejmuje: 

  Uwaga: 

  – program pielgrzymki jest ramowy
  – Organizator zastrzega sobie prawo zmiany kolejności zwiedzania w zależności od sytuacji zaistniałej podczas wyjazdu
  – Organizator nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany dokonane przez linie lotnicze. W przypadku zmiany
  godzin przelotów Organizator zastrzega sobie możliwość zmian w programie
  – paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu z pielgrzymki.
  – koszt pielgrzymki może ulec małej korekcie ze względu na niestabilny rynek paliw oraz niestabilną sytuację polityczną

  Obostrzenia związane z wjazdem do poszczególnych krajów (w związku z pandemią Covid-19) mogą ulec zmianie. Każdy kraj sam ustala warunki wjazdowe i musimy się do tych wymogów dostosować. Prosimy o śledzenie informacji na stronie rządowej  https://www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych

  W przypadku konieczności wykonania testu/testów przed wyjazdem z Polski lub przy powrocie – jego/ich koszt i wykonanie leżą po stronie Uczestnika.

  Zmiana warunków wjazdowych nie stanowi podstawy do rezygnacji z wyjazdu.

   ZASADY WJAZDU DO CHRL Z TERYTORIUM POLSKI

  Od 30 sierpnia 2023 r. osoby przylatujące z Polski do Chin nie muszą przedstawiać negatywnego wynik testu w kierunku COVID-19.

  W dalszym ciągu należy wypełnić „Deklarację zdrowotną wjazdu/wyjazdu do/z Chińskiej Republiki Ludowej”. Można to zrobić za pomocą mini programu Wechat „Customs Pocket Declaration”, aplikacji służb celnych „掌上海关” lub strony internetowej: https://htdecl.chinaport.gov.cn/.
  Szczegóły na stronie internetowej Ambasady ChRL w Warszawie: http://pl.china-embassy.gov.cn/pol/.

  Biuro Podróży Apolonia-Tour powstało, aby zapewnić Państwu komfort szerokiego wyboru ofert. Jesteśmy biurem działającym na rynku turystycznym od 2006 roku. Posiadamy zaświadczenie o wpisie do Rejestru Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych oraz gwarancję ubezpieczeniową. Zajmujemy się organizacją pielgrzymek, wycieczek objazdowych, wycieczek szkolnych oraz wyjazdów integracyjnych.

  +48 12 422 00 30

  +48 515 559 110

  info@apoloniatour.pl
  leszek@apoloniatour.pl