Biuro Podróży Apolonia-Tour

Szeroki wybór ofert

Podróżuj

z nami

Chiny

Pekin - Wielki Mur - Xi'an - Guilin - Longsheng - Hongzhou - Szanghaj 

1 dzień – Spotkanie grupy na Międzynarodowym Lotnisku im. F. Chopina w Warszawie – hala odlotów przy stanowisku odpraw. Przelot do Pekinu.

2 dzień – Przylot do Pekinu. Powitanie i transfer do hotelu. Lunch. Po południu zwiedzanie Świątyni Nieba (lista UNESCO) na terenie której znajduje się Pawilon Modłów o Pomyślne Zbiory – najwyższa budowla drewniana Chin, będąca także symbolem Pekinu. Powrót do hotelu, nocleg.

3 dzień – Śniadanie. Wycieczka do BADALING , gdzie znajdują się najlepiej zachowane fragmenty Wielkiego Muru Chińskiego (lista UNESCO) – jedynej budowli na Ziemi widocznej z kosmosu. Przejazd na teren położonej w pobliżu nekropolii Cesarzy z Dynastii Ming (lista UNESCO) – wizyta na terenie jednego z grobowców. W czasie wycieczki lunch. Powrót do hotelu, nocleg.

4 dzień – Śniadanie. Spacer po Placu Tiananmen – Bramy Niebiańskiego Spokoju. Zwiedzanie Zakazanego Miasta – Zimowego Pałacu Cesarskiego (lista UNESCO), który jest największym i najlepiej zachowanym zabytkowym kompleksem na terenie Chin. Zakazane Miasto służyło Cesarzom z dwóch dynastii Ming i Qing za siedzibę. Następnie zwiedzanie Letniego Pałacu Cesarskiego (lista UNESCO) będącego jednym z najwspanialszych zabytków Pekinu. Pałac składa się z szeregu malowniczych pawilonów i budowli, położonych w ogrodzie nad jeziorem, na terenie którego znajduje się Marmurowy Statek, na którym Cesarzowa Cixi zwykła jadać posiłki. Podczas zwiedzania lunch. Transfer na dworzec kolejowy, przejazd nocnym pociągiem do Xi’an.

5 dzień – Przyjazd do Xi’an. Transfer do hotelu, zakwaterowanie. Po śniadaniu zwiedzanie najsławniejszego obecnie muzeum na terenie Chin – ARMII TERAKOTOWEJ (lista UNESCO), która miała towarzyszyć pierwszemu cesarzowi Qin Shihuang w życiu pozagrobowym (III w. p.n.e.) Następnie zwiedzanie Pagody Dzikich Gęsi. Podczas zwiedzania lunch. Powrót do hotelu, nocleg.

6 dzień – Śniadanie. Czas wolny, lunch. Po południu transfer na lotnisko, przelot do Guilin – miasta, które z uwagi na swoje wspaniałe położenie wśród krasowych gór o niesamowitych kształtach uważane jest za jedną z największych atrakcji turystycznych Chin. Przylot do Guilin, transfer do hotelu. Nocleg.

7 dzień – Śniadanie. Rejs statkiem wycieczkowym po RZECE LI wśród przepięknych krasowych wzgórz. Lunch w czasie rejsu. Spacer po YANGSHUO, jednym z najpopularniejszych wśród turystów miast w Chinach. Podziwianie pięknych krajobrazów. Powrót na nocleg do Guilin.

8 dzień – Śniadanie. Wycieczka do Longsheng, podziwianie tarasów ryżowych wspinających się na wysokość 800 m.n.p.m. stanowiących szczyt osiągnięć inżynierskich, uważanych za najpiękniejsze tarasy ryżowe w Chinach. Lunch, Powrót do Guilin. Nocleg.

9 dzień – Śniadanie. Czas wolny, lunch. Po południu transfer na lotnisko, przelot do Hongzhou. Przylot, przejazd do hotelu. Zakwaterowanie i nocleg.

10 dzień – Śniadanie. Wycieczka nad Jezioro Zachodnie, przejażdżka nad brzegiem jeziora, otoczonego pięknymi kompleksami ogrodowymi. Zwiedzanie Pagody Sześciu Harmonii – jest to pozostałość znajdującej się w tym miejscu świątyni, zbudowanej w 970 roku. Celem jej wzniesienia była chęć przebłagania żywiołów odpowiedzialnych za coroczne powodzie. Powodowała je przepływającą w pobliżu rzeka. Ta 60-metrowa pagoda, która do XVII wieku pełniła rolę latarni morskiej, uważana jest za arcydzieło klasycznej chińskiej architektury. Wizyta w Parku Huaguang, położonym na półwyspie, pomiędzy jeziorami (możliwość obserwowania złotych rybek). Podczas zwiedzania lunch. Powrót do hotelu, nocleg.

11 dzień – Śniadanie. Transfer na dworzec kolejowy, przejazd pociągiem do Szanghaju. Przyjazd, transfer do hotelu. Zakwaterowanie. Lunch. Czas wolny. Nocleg.

12 dzień – Śniadanie. Zwiedzanie Szanghaju nazywanego „Paryżem Wschodu”, będącego stolicą handlową Chin. Zobaczymy: Ogród Yuyuan (Yu), Świątynię Nefrytowego Buddy – jedną z niewielu świątyń buddyjskich w mieście z figurą Buddy z birmańskiego nefrytu – uznawaną za najpiękniejszą na świecie, Ulicę Nanjing i Bund. Podczas zwiedzania lunch. Powrót do hotelu, nocleg.

13 dzień – Śniadanie. Transfer na lotnisko. Wylot do Europy. Przylot do Warszawy.

Formularz

Biuro Podróży Apolonia-Tour oprócz oferty katalogowej organizuje również wyjazdy grupowe po całej Europie i świecie. Na życzenie Państwa możemy przygotować pielgrzymkę, wycieczkę, wyjazd integracyjny w dowolnym kierunku i terminie, uwzględniając preferencje grupy, jej możliwości czasowe i budżet. Programy zawarte w naszym katalogu i na stronie internetowej mogą posłużyć Państwu do przygotowania programu “szytego na miarę”. Do każdego z Państwa podchodzimy indywidualnie – nasze zaangażowanie, pasja i doświadczenie sprawi, że wyjazd będzie niezapomnianym przeżyciem.
W razie pytań jesteśmy do Państwa dyspozycji pod numerem telefonu +48 12 422 00 30 od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-17.00. Można także kontaktować się z nami mailowo: info@apoloniatour.pl lub leszek@apoloniatour.pl

W celu wysłania zapytania prosimy o wypełnienie poniższego formularza: 

  I. Dane kontaktowe

  II. Oferta

  *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu realizowania względem mojej osoby marketingu bezpośredniego dotyczącego produktów i usług oferowanych przez Biuro Podróży APOLONIA TOUR zgodnie z art. 172 ustawy z dnia 16 lipca 2004r. Prawo telekomunikacyjne (Dz. U. z 2014 r. poz. 243 ze zm.) Wyrażona zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przez jej wycofaniem.

  Biuro Podróży Apolonia-Tour powstało, aby zapewnić Państwu komfort szerokiego wyboru ofert. Jesteśmy biurem działającym na rynku turystycznym od 2006 roku. Posiadamy zaświadczenie o wpisie do Rejestru Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych oraz gwarancję ubezpieczeniową. Zajmujemy się organizacją pielgrzymek, wycieczek objazdowych, wycieczek szkolnych oraz wyjazdów integracyjnych.

  +48 12 422 00 30

  +48 515 559 110

  info@apoloniatour.pl
  leszek@apoloniatour.pl