Biuro Podróży Apolonia-Tour

Szeroki wybór ofert

Podróżuj

z nami

Irlandia

Dublin – Kilkenny – Cashel – Galway – Kylemore Abbey – Croagh Patrick - Knock – Belfast – Downpatrick – Armagh – Knowth

1 dzień – spotkanie z pilotem na lotnisku w Krakowie o godz. 10:15, odprawa, odlot o godz. 12:15, lądowanie na lotnisku w Dublinie o godz.14:10. Następnie panoramiczny objazd miasta, zwiedzanie XII-wiecznej katedry św. Patryka – największego kościoła w Irlandii. Jest to jedno z najwcześniejszych miejsc rozwoju chrześcijaństwa w Irlandii. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja w pubie, nocleg.

2 dzień – po śniadaniu przejazd na południe do usytuowanego w malowniczych górach Wicklow, opactwa Glendalough – zwiedzanie pozostałości średniowiecznego klasztoru (m.in. kamienny kościół św. Kevina, kamienna okrągła wieża). Jest to jedno z najważniejszych chrześcijańskich opactw w Irlandii, założone przez św. Kevina w VI wieku. Następnie przejazd do Kilkenny, jednego z najładniejszych miast średniowiecznych Irlandii. Spacer po mieście, zwiedzanie zamku Kilkenny Castle. Kolacja i nocleg w hotelu w okolicach Kilkenny.

3 dzień – po śniadaniu przejazd do Cashel – zwiedzanie zespołu średniowiecznych budowli sakralno-obronnych. Na terenie Rock of Cashel znajduje się oryginalny krzyż św. Partyka. Przejazd na zachód, zwiedzanie Bunratty Castle oraz skansenu Bunratty Folk Park. Następnie przejazd nad brzeg Atlantyku, podziwianie niesamowitych 200-metrowych klifów Moher. Kolacja i nocleg w hotelu okolicach Galway – miasta uznanego za stolicę celtyckiej Irlandii.

4 dzień – po śniadaniu przejazd przez malowniczy region Connemara do Kylemore Abbey – zwiedzanie najstarszego w Irlandii opactwa benedyktynek. W pobliżu opactwa znajduje się urokliwy gotycki kościółek, określany jako „katedra w miniaturze”. Spacer się po Ogrodach Wiktoriańskich. Następnie przejazd do Knock – narodowego sanktuarium Irlandczyków, uważanego za jedno z najważniejszych sanktuariów maryjnych na świecie, gdzie w 1879 r. miały miejsce Objawienia Maryjne. Msza Św. Zwiedzanie Sanktuarium. Kolacja i nocleg w hotelu w okolicach Knock.

5 dzień – po śniadaniu przejazd na północ, wizyta w centrum porcelany Belleek Pottery. Przejazd do Irlandii Północnej, krótki postój w Londonderry. Następnie przejazd na wybrzeże, podziwianie Grobli Olbrzyma, utworzonej przez kilkanaście tysięcy bazaltowych skał o regularnych kształtach spadających do morza. Przejście po linowym moście wiszącym nad klifami morskimi Carrick-a-Rede Rope Bridge. Kolacja i nocleg w hotelu w okolicach Belfastu.

6 dzień – po śniadaniu krótkie zwiedzanie Belfastu: ratusz Belfast City Hall, Belfast Castle, Stormond – siedziby rządu Irlandii Północnej, oraz Belfastu Zachodniego – słynnej dzielnicy zamieszek z Linią Pokoju dzielącą Belfast na część katolicką i protestancką. Następnie przejazd do miejscowości Downpatrick, miejsca związanego z działalnością patrona Irlandii. Zobaczymy wzniesienie zwane Saul, na którym zgodnie z tradycją miało miejsce pierwsze nawrócenie dokonane przez świętego. Kolejnym punktem programu będzie Struell Wells, gdzie znajduje się słynna studnia św. Patryka. Następnie zwiedzanie katedry św. Patryka, obok której wg tradycji zostali pochowani św. Patryk, św. Brygida i św. Columban. Msza Św. Kolacja i nocleg w hotelu w okolicach Belfastu.

7 dzień – po śniadaniu przejazd do Armagh – miasta, które św. Patryk obrał za swą biskupią stolicę, stąd czynił wypady misyjne na cały obszar Zielonej Wyspy. Msza Św. Zwiedzanie dwóch katedr pod wezwaniem św. Patryka i St Patrick`s Fold czyli budynku stojący w miejscu pierwszego kościoła w Armagh. Przejazd do Dublina, po drodze zwiedzanie neolitycznych grobowców korytarzowych, starszych od egipskich piramid, położonych w ok. Knowth i Newgrange. Kolacja i nocleg w hotelu w okolicach Dublina.

8 dzień – śniadanie, następnie transfer na lotnisko w Dublinie, odprawa, odlot o godz. 07:40, lądowanie na lotnisku w Krakowie o godz. 11:30. Zakończenie pielgrzymki.

Cena zawiera: 

Uwagi: * kolejność zwiedzanie może ulec zmianie * sugerowane kieszonkowe na bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalnych przewodników, napojów do obiadokolacji: ok. 110 € 

Formularz

Biuro Podróży Apolonia-Tour oprócz oferty katalogowej organizuje również wyjazdy grupowe po całej Europie i świecie. Na życzenie Państwa możemy przygotować pielgrzymkę, wycieczkę, wyjazd integracyjny w dowolnym kierunku i terminie, uwzględniając preferencje grupy, jej możliwości czasowe i budżet. Programy zawarte w naszym katalogu i na stronie internetowej mogą posłużyć Państwu do przygotowania programu “szytego na miarę”. Do każdego z Państwa podchodzimy indywidualnie – nasze zaangażowanie, pasja i doświadczenie sprawi, że wyjazd będzie niezapomnianym przeżyciem.
W razie pytań jesteśmy do Państwa dyspozycji pod numerem telefonu +48 12 422 00 30 od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-17.00. Można także kontaktować się z nami mailowo: info@apoloniatour.pl lub leszek@apoloniatour.pl

W celu wysłania zapytania prosimy o wypełnienie poniższego formularza: 

  I. Dane kontaktowe

  II. Oferta

  *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu realizowania względem mojej osoby marketingu bezpośredniego dotyczącego produktów i usług oferowanych przez Biuro Podróży APOLONIA TOUR zgodnie z art. 172 ustawy z dnia 16 lipca 2004r. Prawo telekomunikacyjne (Dz. U. z 2014 r. poz. 243 ze zm.) Wyrażona zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przez jej wycofaniem.

  Biuro Podróży Apolonia-Tour powstało, aby zapewnić Państwu komfort szerokiego wyboru ofert. Jesteśmy biurem działającym na rynku turystycznym od 2006 roku. Posiadamy zaświadczenie o wpisie do Rejestru Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych oraz gwarancję ubezpieczeniową. Zajmujemy się organizacją pielgrzymek, wycieczek objazdowych, wycieczek szkolnych oraz wyjazdów integracyjnych.

  +48 12 422 00 30

  +48 515 559 110

  info@apoloniatour.pl
  leszek@apoloniatour.pl