Biuro Podróży Apolonia-Tour

Szeroki wybór ofert

Podróżuj

z nami

Brazylia

Pielgrzymka Argentyna - Brazylia

1 dzień – Zbiórka na lotnisku w Warszawie dwie godziny przed odlotem. Wylot do Buenos Aires przez jeden z europejskich portów lotniczych.

2 dzień – Przylot do Buenos Aires o poranku. Zwiedzanie pięknego Buenos Aires: katedra, piękne gmachy centralnej części miasta, Casa Rosada – siedziba prezydenta na Placu Majowym, najważniejsze place i pomniki. Wspólne zdjęcie przy wspaniałym pomniku Św. Jana Pawła II. Udajemy się też do miejsca, gdzie mieszkał kardynał Jorge Bergoglio, obecny Ojciec Święty Franciszek. Wizyta w dzielnicy artystów La Boca. Kiedyś była to dzielnica robotników portowych, dziś pełna kolorytu i modna część miasta. Przejazd do hotelu, kolacja, nocleg.

3 dzień – Po dłuższym odpoczynku i śniadaniu dalsze zwiedzanie Buenos Aires . Wizyta na pięknym cmentarzu Recoletta. Spacer po deptaku Florida, mnóstwo tu sklepów i kafejek. Czas wolny Przejazd do hotelu, kolacja, nocleg.

4 dzień – Śniadanie w hotelu. Przejazd do miejscowości Lujan, w której znajduje się najsłynniejsze w Argentynie Sanktuarium Matki Bożej. Wizyta w sanktuarium, do którego przybywają tysiące pielgrzymów, aby pomodlić się do XVII wiecznej figurki Matki Boskiej, udział w Mszy Świętej Przejazd w głąb Pampy- krainy nizinnej z obszarami rolniczymi. Okazja do spotkania z Gauchos – argentyński odpowiednik cowboy’ów, opcjonalnie wycieczka konna. Powrót do Buenos Aires. Kolacja Nocleg w hotelu w Buenos Aires.

5 dzień – śniadanie. Przejazd na lotnisko i wylot w rejon Wodospadów Iguassu, jednej
z największych atrakcji świata. Przejazd nad pobliskie wodospady. Spacer trasą Parku Narodowego Iguazu. Podziwianie wspaniałych widoków ze wszystkich możliwych punktów widokowych ze strony brazylijskiej. Wodospady sa położone na granicy brazylijsko – argentyńskiej Składają się z wielu kaskad spadającej w czeluść rzeki Iguassu. Największe wrażenie robi Garganta del Diablo (Piekielna Gardziel), najsłynniejsza odnoga wodospadów. W parku narodowym obejmującym wodospady spotkamy się z bujną, tropikalną roślinnością. Kolacja. Nocleg w hotelu w Foz

6 dzień – Śniadanie w hotelu. Przejazd do Foz do Iguazu po stronie Argentyny.  Następnie wyznaczonymi szlakami i w ekologicznej kolejce turystycznej będziemy odkrywać tajemnice tropikalnego lasu deszczowego, a naszym oczom ukażą się przepiękne widoki wodospadów; przejdziemy trasę ok. 2 km pomostem aż do tarasu widokowego, z którego zachwycimy się pięknem największego wodospadu Iguazu – Garganta del Diablo (Diabelska Gardziel), mającego ponad 70 m wysokości. Podpłynięcie łódką motorową bezpośrednio pod ścianę wodospadów. Cena ok. 50 USD. Zakwaterowanie w  hotelu, kolacja i nocleg

7 dzień – śniadanie. Przejazd na lotnisko i wylot do Sao Paulo. Przejazd do Aparecidy – wizyta w starej Bazylice NMP, a następnie w nowej Bazylice, którą poświęcił Św. Jan Paweł II. Przechowywana jest tutaj figura Matki Boskiej, cudownie odnalezionej przez rybaków. Następnie przejazd do hotelu, kolacja, nocleg.

8 dzień – śniadanie. Przejazd do Paraty zwiedzanie miasta. Jest to jedno z ładniejszych, portugalskich kolonialnych miasteczek. Spokojne, pozbawione aut i wykładane kamieniami ulice oraz stare kamieniczki ze sklepami i tradycyjnymi restauracjami tworzą niepowtarzalny nastrój dawnych lat. Rejs niewielkim statkiem pomiędzy zielonymi wyspami na jedną z dzikich plaż, gdzie będzie można w spokoju zażyć kąpieli. Przejazd do hotelu, kolacja, nocleg.

9 dzień – śniadanie i wyjazd do Rio de Janeiro. Wizyta w sambodoromo oraz na stadionie Maracana (tylko z zewnątrz). Wjazd kolejką linową na słynną Głowę Cukru – Pao de Açucar. Zobaczymy też pięknie położony pomnik Fryderyka Chopina. Przejazd do hotelu, kolacja, nocleg.

10 dzień – Śniadanie. Dalsze zwiedzanie Rio de Janeiro: spacer po kolonialnym Starym Mieście. Wjazd na wzgórze Corcovado, z której rozpościera się wspaniała panorama miasta. Znajduje się tam królująca nad Rio de Janeiro statua Chrystusa Odkupiciela. Zobaczymy katedre i zobaczymy wspaniale plaze Ipaneme i Leblon
i Copacabane. Przejazd do hotelu, kolacja, nocleg.

11 dzień – śniadanie, czas wolny na plażowanie na przepięknej plaży Copacabana lub wycieczki fakultatywne. Przejazd do hotelu, kolacja, nocleg.

12 dzień – śniadanie. Przejazd na lotnisko i wylot z przesiadką do Warszawy.

13 dzień – Przylot do Warszawy. Zakończenie pielgrzymki.

Świadczenia: 
Cena nie zawiera: 

Uwaga: 

Istnieje możliwość wykupienia dodatkowych ubezpieczeń:
*ubezpieczenie od chorób przewlekłych
*ubezpieczenie od kosztów rezygnacji

Prosimy o zabranie ważnego dokumentu tożsamości.

Program jest ramowy.

Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany kolejności zwiedzania lub zmiany programu z przyczyn od niego niezależnych.

Biuro Podróży Apolonia-Tour powstało, aby zapewnić Państwu komfort szerokiego wyboru ofert. Jesteśmy biurem działającym na rynku turystycznym od 2006 roku. Posiadamy zaświadczenie o wpisie do Rejestru Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych oraz gwarancję ubezpieczeniową. Zajmujemy się organizacją pielgrzymek, wycieczek objazdowych, wycieczek szkolnych oraz wyjazdów integracyjnych.

+48 12 422 00 30

+48 515 559 110

info@apoloniatour.pl
leszek@apoloniatour.pl