Biuro Podróży Apolonia-Tour

Szeroki wybór ofert

Podróżuj

z nami

GRECJA - śladami św. Pawła Apostoła

Ateny - Mykeny - Epidauros - Korynt - Delfy - Kawala - Filippii - Saloniki - Weria - Meteory - Termopile - Ateny

athens-5051214_1920

1 dzień – zbiórka na lotnisku w Krakowie o godz. 15:00, odprawa, wylot o godz. 16:55, przylot do Aten na godz. 20:10. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

2 dzień – po śniadaniu przejazd do Aten zwiedzanie miasta – objazd miasta autokarem: Plac Konstytucji, Parlament, Grób Nieznanego Żołnierza ze zmianą warty, Stadion Olimpijski Kali Marmaro, na którym odbyły się pierwsze nowożytne igrzyska olimpijskie, świątynia Zeusa Olimpijskiego; Wzgórze Areopag, na którym  św. Paweł po wygłoszeniu kazania zyskał swego pierwszego nawróconego – Dionizego Areopagitę późniejszego Biskupa Aten. Wzgórze Akropolu zwieńczone ruinami Partenonu – Świątynia Ateny Partenos zbudowana przez słynnego ateńskiego architekta Kallikratesa, monumentalna brama Propyleje, świątynia Ateny Nike oraz Erechtejon ze słynnym krużgankiem.  Spacer po Place. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień – po śniadaniu przejazd i zwiedzanie Półwyspu Peloponez. Mykeny, miasto założone przez legendarnego Perseusza: twierdza mykeńska ze słynną Lwią Bramą, Pałac Agamemnona, malownicze mury obronne oraz Grób Agamemnona, czyli Skarbiec Atreusza. Epidauros – teatr zbudowany w IV wieku p.n.e. o fenomenalnej akustyce,    w którym do dzisiaj odbywają się spektakle dramatów antycznych oraz świątynia Asklepiosa, poświęcona patronowi lekarzy i uzdrowicieli, Korynt – Świątynia Apolla, rzymska fontanna Pejrene oraz Bema – mównica,    z której nauczał św. Paweł, Msza Święta. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

4 dzień – po śniadaniu wyjazd do Delf, które starożytni uważali za środek ziemi. Wyrocznia delficka była miejscem pielgrzymek antycznych Greków poszukujących boskich porad w sprawach polityki, wojny czy też miłości. Spacer Świętą Drogą, Świątynia Apollina, w której urzędowały Pytie, czyli antyczne wróżki; Skarbiec Ateńczyków; wspaniały teatr, który mógł pomieścić 5 tys. widzów, stadion gdzie odbywały się Igrzyska Pytyjskie. Przejazd do hotelu w okolicach Salonik, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

5 dzień – po śniadaniu przejazd do Kawali, miasta, które jako pierwsze zostało odwiedzone przez św. Pawła podczas jego podróży misyjnej po Europie. Następnie przejazd do Filippi – najważniejszego miasta Filipa II, gdzie św. Paweł założył pierwszą gminę chrześcijańską w Europie, udamy się także do miejsca chrztu św. Lidii – pierwszej chrześcijanki w Europie, która sakrament otrzymała od św. Pawła. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

6 dzień – po śniadaniu przejazd do Salonik, miasta związanego z pobytem św. Pawła. Zwiedzanie rzymskich, greckich, bizantyjskich i tureckich zabytków miasta: Biała Wieża, Rotunda, Łuk Cesarza Galeriusza, kościół Demetriusza. Następnie przejazd do Werii, gdzie św. Paweł nauczał i założył gminę chrześcijańską. Przejazd do hotelu w Kalambace, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

7 dzień – po śniadaniu przejazd do jednej z najbardziej znanych atrakcji Grecji wpisanej na listę UNESCO – Meteorów – zespołu wiszących klasztorów prawosławnych, usytuowanych na szczytach skalnych. Następnie przejazd na południe Grecji. W przerwie podróży postój przy pomniku Leonidasa w pobliżu wąwozu Termopile.

 8 dzień – po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, następnie przejazd na lotnisko w Atenach, odprawa, wylot o godz. 14:45. Przylot do Krakowa na godz. 16:10. Zakończenie pielgrzymki.

kod termin cena
GRL/1
09.11 - 16.11.2024
1990 zł + 460 Euro
Formularz rezerwacyjny

  *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu realizowania względem mojej osoby marketingu bezpośredniego dotyczącego produktów i usług oferowanych przez Biuro Podróży APOLONIA TOUR zgodnie z art. 172 ustawy z dnia 16 lipca 2004r. Prawo telekomunikacyjne (Dz. U. z 2014 r. poz. 243 ze zm.) Wyrażona zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przez jej wycofaniem.

  Świadczenia: 

  Cena nie obejmuje:

  Uwaga:
  – program pielgrzymki jest ramowy
  – Organizator zastrzega sobie prawo zmiany kolejności zwiedzania w zależności od sytuacji zaistniałej podczas wyjazdu
  – Organizator nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany dokonane przez linie lotnicze. W przypadku zmiany godzin przelotów Organizator zastrzega sobie możliwość zmian w programie
  – pilot nie oprowadza po wnętrzach obiektów
  – prosimy o zabranie ważnego dokumentu tożsamości
  – koszt pielgrzymki może ulec małej korekcie ze względu na niestabilny rynek paliw oraz niestabilną sytuację polityczną

  Obostrzenia związane z wjazdem do poszczególnych krajów (w związku z pandemią Covid-19) mogą ulec zmianie. Każdy kraj sam ustala warunki wjazdowe i musimy się do tych wymogów dostosować. Prosimy o śledzenie informacji na stronie rządowej  https://www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych.  

  W przypadku konieczności wykonania testu/testów przed wyjazdem z Polski lub przy powrocie – jego/ich koszt i wykonanie leżą po stronie Uczestnika. 

  Zmiana warunków wjazdowych nie stanowi podstawy do rezygnacji z wyjazdu.   

  Biuro Podróży Apolonia-Tour powstało, aby zapewnić Państwu komfort szerokiego wyboru ofert. Jesteśmy biurem działającym na rynku turystycznym od 2006 roku. Posiadamy zaświadczenie o wpisie do Rejestru Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych oraz gwarancję ubezpieczeniową. Zajmujemy się organizacją pielgrzymek, wycieczek objazdowych, wycieczek szkolnych oraz wyjazdów integracyjnych.

  +48 12 422 00 30

  +48 515 559 110

  info@apoloniatour.pl
  leszek@apoloniatour.pl