Biuro Podróży Apolonia-Tour

Szeroki wybór ofert

Podróżuj

z nami

Fatima - szlakiem Maryjnym i św. Jakuba Apostoła

Fatima - Valinhos - Aljustrel - Batalha - Alcobaca - Nazare - Coimbra - Porto - Santiago de Compostela - Braga - Santarem - Cabo da Roca - Lizbona

santiago-de-compostela

1 dzień – spotkanie z pilotem na lotnisku w Warszawie o godz. 11:00, odprawa, odlot o godz. 13:00. Przylot do Lizbony o godz. 16:15. Następnie przejazd do hotelu w Fatimie, zakwaterowanie, obiadokolacja, udziału w nabożeństwie wieczornym, nocleg.

2 dzień – po śniadaniu zwiedzanie Sanktuarium Fatimskiego – kaplicy Objawień, stojącej w miejscu objawień Matki Bożej trójce małych pastuszków: Łucji, Franciszkowi i Hiacyncie; Bazylika Matki Bożej Różańcowej z grobami Franciszka i Hiacynty. Następnie zwiedzenie miejsc związanych z życiem Pastuszków. Uczestnictwo w drodze krzyżowej prowadzącej do Valinhos – miejsca objawień Anioła Portugalii oraz do wioski Aljustrel, gdzie znajdują się domy rodzinne Franciszka, Hiacynty i Łucji. Po południu czas na prywatną modlitwę, a wieczorem  udziału w nabożeństwie. Obiadokolacja i nocleg

3 dzień – po śniadaniu przejazd do miejscowości  Batalha – zwiedzanie zespołu klasztornego Matki Bożej Zwycięskiej – wspaniałe arcydzieło gotyku, z grobowcami władców portugalskich, wpisany na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Następnie przejazd do miejscowości Alcobaca, gdzie znajduje się gotycki klasztor cystersów, z grobowcami bohaterów romantycznej legendy – króla Pedro I i jego ukochanej Ines de Castro. Po południu wyjazd nad Atlantyk do Nazare, dawnej uroczej wioski rybackiej oraz starego Sanktuarium Maryjnego, dziś najbardziej znanego kurortu w tej części wybrzeża. Powrót do hotelu do Fatimy na obiadokolację, udział w różańcu i procesji ze świecami, nocleg.

4 dzień – po śniadaniu przejazd do Cabo da Roca najdalej na zachód wysunięty przylądek Europy. Wspaniała panorama Atlantyku z perspektywy 140-metrowego urwiska. Następnie przejazd do Lizbony i zwiedzanie miast w formie spaceru: dzielnica Belem z klasztorem Hieronimitów, kościół Św. Antoniego Padewskiego – stojący w miejscu narodzin Świętego Antoniego. Powrót do hotelu na obiadokolację, udział w różańcu i procesji ze świecami, nocleg.

5 dzień – po śniadaniu przejazd do Coimbry – jednego z najatrakcyjniejszych miast w Portugalii – dawnej stolicy kraju. Spacer po mieście: Uniwersytet, Stara Katedra, Nowy Klasztor Św. Klary oraz kaplica w Klasztorze SS. Karmelitanek, gdzie przebywała Siostra Łucja. Następnie przejazd do Bragi – zwiedzanie Sanktuarium Dobrego Jezusa pięknie położonego na wzgórzu. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

6 dzień – po śniadaniu przejazd do Santiago de Compostela, zwiedzanie jednego z najstarszych (po Jerozolimie i Rzymie) ośrodków pielgrzymkowych chrześcijaństwa. Katedra z grobem św. Jakuba Większego Apostoła. Następnie przejazd do Porto – zwiedzanie wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO portu, kościoła św. Franciszka, Most żelazny z XIX w. Przejazd do hotelu w Fatimie obiadokolacja i nocleg.

7 dzień – po śniadaniu przyjazd do Santarem, pięknego miasteczka, w którym miał miejsce cud eucharystyczny. Następnie przejazd do Obidos – spacer po pięknym starym portugalskim mieście otoczonym XIV-wiecznymi murami obronnymi. Powrót do hotelu do Fatimy na obiadokolację, udział w różańcu i procesji ze świecami, nocleg.

8 dzień – wczesne śniadanie na wynos, transfer na lotnisko, odprawa, wylot o godz. 07:00 przelot do Warszawy na godz. 12:00. Zakończenie pielgrzymki.

kod termin cena
FP/01
25.09 - 02.10.2024
2150 zł + 520 Euro
Formularz rezerwacyjny

  *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu realizowania względem mojej osoby marketingu bezpośredniego dotyczącego produktów i usług oferowanych przez Biuro Podróży APOLONIA TOUR zgodnie z art. 172 ustawy z dnia 16 lipca 2004r. Prawo telekomunikacyjne (Dz. U. z 2014 r. poz. 243 ze zm.) Wyrażona zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przez jej wycofaniem.

  Świadczenia: 
  Cena nie obejmuje: 

  Uwaga:
  – program pielgrzymki jest ramowy
  – Organizator zastrzega sobie prawo zmiany kolejności zwiedzania w zależności od sytuacji zaistniałej podczas wyjazdu
  – Organizator nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany dokonane przez linie lotnicze. W przypadku zmiany
  godzin przelotów Organizator zastrzega sobie możliwość zmian w programie
  – pilot nie oprowadza po wnętrzach obiektów
  – prosimy o zabranie ważnego dokumentu tożsamości
  – koszt pielgrzymki może ulec małej korekcie ze względu na niestabilny rynek paliw oraz niestabilną sytuację polityczną

  Obostrzenia związane z wjazdem do poszczególnych krajów (w związku z pandemią Covid-19) mogą ulec zmianie. Każdy kraj sam ustala warunki wjazdowe i musimy się do tych wymogów dostosować. Prosimy o śledzenie informacji na stronie rządowej https://www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych

  W przypadku konieczności wykonania testu/testów przed wyjazdem z Polski lub przy powrocie – jego/ich koszt i wykonanie leżą po stronie Uczestnika.

  Zmiana warunków wjazdowych nie stanowi podstawy do rezygnacji z wyjazdu.

  Biuro Podróży Apolonia-Tour powstało, aby zapewnić Państwu komfort szerokiego wyboru ofert. Jesteśmy biurem działającym na rynku turystycznym od 2006 roku. Posiadamy zaświadczenie o wpisie do Rejestru Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych oraz gwarancję ubezpieczeniową. Zajmujemy się organizacją pielgrzymek, wycieczek objazdowych, wycieczek szkolnych oraz wyjazdów integracyjnych.

  +48 12 422 00 30

  +48 515 559 110

  info@apoloniatour.pl
  leszek@apoloniatour.pl